Anasayfa / GENEL / Celladı Ahmet Kaya’yı galeri yaptı!
ahmet-kaya

Celladı Ahmet Kaya’yı galeri yaptı!

Ahmet Kaya, 1998 yılında Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde saldırıya uğradıktan sonra yaptığı yalan ve manipülatif haberlerle linç kampanyası başlatan Hürriyet, bugün Kaya’yı unutmadı.

Hürriyet web sitesinden doğumunun 56. Yılında Ahmet Kaya galerisi yaptı.

Linççi gazeteden galeri

1998 yılında En Başarılı Sanatçı ödülünü kazandığı Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde söylediği sözler sebebiyle saldırıya uğrayan ve arkasından açılan davalar sebebiyle Türkiye’yi terk etmek zorunda kalan Ahmet Kaya ile ilgili olarak Hürriyet, sanatçının hayatını içeren bir foto galeri yayınladı.

O gecenin ardından Ahmet Kaya’ya bazı medya kuruluşlarında da saldırı başladı. Bazı gazeteler yalan haber ve provokatif başlıklarla Kaya’yı daha da zor duruma soktu. Bu gazetelerin başında da hiç şüphesiz Hürriyet geliyordu.

Yalan manşetler

Ahmet Kaya ile ilgili olarak “Vay şerefsiz”, “Ayıp ettin gözüm” gibi manşetleri hafızalarda kazınan Hürriyet, o dönemde köşe yazarlarıyla birlikte Kaya hakkında tam bir linç kampanyasında bulunmuştu.

Ahmet Kaya; ”Ben 3 tane şerefsizin yüzünden ülkemde arabama bile binemedim” dedi ama Hürriyet gazetesi bu sözleri aynen şöyle verdi: ”Şerefsizlerin ülkesinden arabamı bile alamadım’

Ahmet Kaya; “Türkiye’nin bölünmesini istemiyorum” dedi ancak Hürriyet, Ahmet kaya’yı PKK bayrağı önünde konser vermekle suçladı. Ancak o fotoğrafın hiçbir gerçekliği olmadığı ortaya çıktı.

Kendi linçinden tek satır yok

Bugün 28 Ekim… 1957 yılında Malatya’da dünyaya gelen Ahmet Kaya’nın 56. doğum yıldönümü.

Hürriyet, Ahmet Kaya’nın doğum gününde hayatını anlatan bir foto galeri hazırladı. Galeride Kaya’nın gençliğinden olay yaratan konuşmasına ve sürgün gittiği Paris’te hayatını kaybetmesine kadar olan dönem paylaşıldı. Ancak Hürriyet bütün bu safhaları kendisi hiç rol almamış gibi sundu.

Ahmet Kaya’nın vefatının üzerinden 13 yıl geçmesine karşın Hürriyet, Kaya’yı linç eden ve sürgüne gönderen yaptığı bu haberlerle ilgili hala özür dilemedi.

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir