Anasayfa / GENEL / “Caps”in kralını manşetten çaktılar!
takvim-caps1

“Caps”in kralını manşetten çaktılar!

HSYK seçimlerinde hüsrana uğrayan paralel yapı, yeni üyeleri markaja aldı. Zekeriya Öz, Fikret Seçen gibi savcılar yeni üyeleri ‘Hayırlı olsun’ demek için aradı. Laf arasında ise ‘Aceleci karar vermeyin. Vereceğiniz kararlar yarın peşinizi bırakmaz’ mesajı verildi.

Yargı kulisleri, 12 Ekim’de yapılan HSYK seçimleriyle planı bozulan paralel yapının yeni girişimlerini konuşuyor. 12 Ekim’de yapılan HSYK seçimlerinde Yargıda Birlik Platformu, seçilen 10 üyenin 8’ini kazanınca paralel yapıya yakın hakim ve savcılarda panik başladı. Mevcut HSYK’daki etkinliğiyle haklarındaki soruşturma dosyalarını bekleten, başta Zekeriya Öz olmak üzere kendilerine yakın hiçbir hakim ve savcı hakkında soruşturma izni verdirmeyen paralel yapı, HSYK seçimlerini kaybedince farklı bir strateji geliştirdi.

takvim-caps

YENİ ÜYELERE PARALEL TEHDİT
“Seçim bitti ama oyun bitmedi” şeklinde yorumlanan kurgu, yeni üyelere dönük bir dizi telefon trafiğiyle gün yüzüne çıktı. Hukuksuz operasyon ve şantaj dosyalarıyla isimleri anılan, paralel yapıya mensup bazı hakim ve savcıların yeni seçilen HSYK üyelerini “hayırlı olsun” bahanesiyle telefonla aradıkları ve imalı mesaj verdikleri öğrenildi. Özellikle İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcıvekili iken Gebze’ye düz savcı olarak atanan Fikret Seçen ile Bolu’ya atanan diğer düz savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara, Muammer Akkaş, Cihan Kansız gibi paralel yapıya hizmetleri bulunmuş isimlerin yürüttüğü telefon diplomasisi Ankara’da tepkiyle karşılandı. Paralel savcıların yeni üyeleri telefonla arayarak, “Göreviniz hayırlı olsun. Üzerinizdeki sorumluluk çok büyük. İyi düşünün. Aceleci karar vermeyin. Alacağınız kararlar yarın peşinizi bırakmaz” şeklinde örtülü uyarı ve tehditlerde bulundukları ve yeni üyeler üzerinde baskı kurmaya çalıştıkları anlaşıldı.

ÖZ’ÜN PLANLARI SUYA DÜŞTÜ

Öte yandan Ankara’daki yargı kulisleri, savcılar Fikret Seçen ve Zekeriya Öz isimlerine dikkat çekiyor. Kulislere göre, HSYK seçimlerinde paralel yapı başarılı olsaydı, bu iki isim önemli görevlere getirilecekti. Edinilen bilgilere göre Fikret Seçen’in İstanbul, Zekeriya Öz’ün ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirilmesi planlandı. Ancak seçimin kaybedilmesiyle bu plan suya düştü.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

1 Yorum yapıldı

  1. durduramassın

    Bu hainlerrin meslekden men edilmesi bunları üzmez cünkü yapacak işleri var birisi gider kenyada fetoşun okullarında bulaşı yıkar biri gider fetöşun külotunu ıkar biri gider fetoşu hamamda keseler SURATI PARLAK OLANDA FETÖŞUN CİNSİ ZEVKİNE AYAR VERİR.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir