Anasayfa / GENEL / Canlı yayında önce birbirlerine girdiler sonra öpüştüler!
sayan-genc

Canlı yayında önce birbirlerine girdiler sonra öpüştüler!

MEDYAGÜNDEM- A Haber’de Sevilay Yükselir’in moderatörlüğünü üstlendiği “% 100 Siyaset”tin konukları Gazeteci Fatih Tezcan, CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Star Gazetesi Yazarı Hikmet Genç ve Analist İlhami Işık’tı. Gezi Parkı olaylarının perde arkasının tartışıldığı program gerilimli dakikalara sahne oldu. Savcı Sayan ile Hikmet Genç arasındaki tartışma zaman zaman alevlendi. Bir ara Fatih Tezcan’ın da araya girdiği sözlü düelloda ılımlı mesaj program sonunda Genç’ten geldi. Bir anda yerinden kalkan Genç, Sayan’ı öperek gerilimin dağılmasını sağladı.

İşte tartışmanın alevlendiği o anlar:

HİKMET GENÇ: Kapatma davasında “Şeriatın kestiği parmak acımaz” diyen bir başkan olduktan sonra bence hiç konuşmayın, işin cılkı çıkar.

SAVCI SAYAN: Ayıp oluyor! Bir cevap vereyim. Bugün Baykal’ı en çok neden suçluyorlar biliyor musunuz?

HİKMET GENÇ: Kasetten!

SAVCI SAYAN: Yapmayın böyle şey. Ben hiç tartışmam bu konuyu, bırakır giderim. Ciddi bir şey söylüyorum. Baykal neyle suçlanıyor? Erdoğan’ın yasağını neden kaldırdın, Başbakan yaptın diye.

HİKMET GENÇ: Mecburdu.

SAVCI SAYAN: Nasıl mecburdu? İstemeseydi olmazdı.

HİKMET GENÇ: Yanlış yere geldiniz. Çok yanlış. Erdoğan seçim zamanı yasaklıydı. İnsanlar “Ceketini koysa oy veririz” dediler. Yüzde 36 aldı.

SAVCI SAYAN: Bırak ceketi meketi.

HİKMET GENÇ: Sadece Erdoğan’ın ceketine bu halk yüzde 36 oy verdi. Böyle bir halka Erdoğan’ın yasağını devam ettirirseniz yüzde 80 olur.

SAVCI SAYAN: Allah’tan kork! Bugün yüzde 50’yi almış bir Başbakan’a başkaldırı var, sen ne diyorsun? Kendinle çelişiyorsun.

FATİH TEZCAN: Yarın Baykal gelir, CHP’nin başına geçer o zaman konuşuruz bunu. Sayan Baykal’ı savunsa ne olur Hikmet Bey? Gezi olaylarında 4 ölü, 12 kör var.  Senin karşında Gezi Parkı eylemlerinde Vandalizmi savunan Kılıçdaroğlu, Sayan Baykal’ı savunsa ne, savunmasa ne?

HİKMET GENÇ: Savunmasının ne faydası var?

SAVCI SAYAN: Benim yol arkadaşımdı Baykal, sen ne demek istiyorsun? Sen Sayın Baykal’a küfür edeceksin ben de kabul mü edeceğim?

HİKMET GENÇ: Yol arkadaşım tehdidini yapma, bağırarak konuşmaya çalışma!

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

hur1

Hürriyet hep pusuda hep provokasyonda

Hürriyet gazetesinin son Anayasa değişikliği paketine ilişkin TBMM’de süren oylamayla alakalı bugünkü manşeti, 24 ekranında …

1 Yorum yapıldı

  1. komik uşaklar bunlar))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir