Anasayfa / GENEL / Çanakkale ruhu ölmez
canakkale5

Çanakkale ruhu ölmez

İzmir’de teröristlerce kahramanca çatışarak onlarca insanın hayatını kurtarıp şehit olan Fethi Sekin ile 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kardeşi bir araya geldi.

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kardeşi ve İzmir’de adliyeye yapılan terör baskınında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’in kardeşi en büyük kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’de bir araya geldi.

‘HİÇBİR GÜÇ BİZİ BÖLEMEYECEK’

Destan yazdığımız Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında Çanakkale’de buluşan şehit kardeşleri Soner Halisdemir ve polis Fikret Sekin ‘Bu vatanı ne pahasına olursa olsun koruyacağız. Hiçbir güç bizi bölemeyecek’ dedi.

VATAN İÇİN CAN VERDİLER

Astsubay Ömer Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara’daki Özel Harekat Komutanlığı’nı ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürüp Türkiye’nin kaderini değiştirmişti. Kendisi de şehit olmuştu. Polis Fethi Sekin ise 5 Ocak’ta, İzmir Adliyesi’ne saldıran PKK’lı 2 teröristi tek başına durdururken şehit düşmüştü.

ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİLER

Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir ile Fethi Sekin’in kardeşi Fikret Sekin, dün ’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yılı’ nedeni ile Çanakkale’de buluştu. Etkinliğe baba Mehmet Zeki Sekin de katıldı. Halisdemir ve Sekin aileleri Çanakkale’de destan yazan Mehmetçiklerin yattığı şehitliği ziyaret etti.

İşte o tarihinin anın karesi;

canakkale4 canakkale5 canakkale6

MEDYAGUNDEM

feto3

Fetöşkeştayn!

15 Temmuz’un simge isimlerinden Astsubay Ömer Halisdemir’i şehit eden darbecilerin yargılandığı dava öncesi Fetullah Gülen’in …

erdogan1

Terör örgütlerinin hepsi bir olmuş al birini vur ötekine

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen …

erdogan

Çanakkale mesajında 15 Temmuz vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir