Anasayfa / ANALİZ / Can Dündar’ın FETÖ’nün kucağına oturtulmasında kilit nokta Habertürk’te o fotoğrafın yayınlanmasıdır!
can-tekne

Can Dündar’ın FETÖ’nün kucağına oturtulmasında kilit nokta Habertürk’te o fotoğrafın yayınlanmasıdır!

Star’ın bugünkü manşetine katkımız olsun… Can Dündar’ın FETÖ ağına düşürülme hikayesinde zincirin önemli halkası 2009 yılında Habertürk’te o fotoğrafın nasıl yayınlandığıdır…


MEDYAGUNDEM.COM- Can Dündar’ın FETÖ’nün nasıl ağına düştüğü bugün Star gazetesinin nanşetinde anlatıldı. Dündar özellikle FETÖ’nün tutuklu polis şefi Ali Fuat Yılmazer tarafından dinlendi, kasetle kucağa oturtuldu.

k-can3

Star’ın haberine katkı olsun diye MEDYAGÜNDEM’in geçen yıl yazdığı Can Dündar’ın FETÖ ile ilişkisinin 32 kısım tekmili birden hikayesine bakmakta fayda var.

Çünkü zincirin halkası Can Dündar’ın bir kadınla Boğaz’da öpüşme fotoğrafının Habertürk gazetesine servis edilmesinde saklı.

Habertürk gazetesi magazin eki, 17 Eylül 2009 günü Can Dündar manşetiyle çıktı. “Can Boğaz’dan gelir” manşetiyle Can Dündar özel hayatı üzerinden vuruluyordu. Normalde merkez medyanın “omerta”sıdır, gazeteci gazeteciyi vurmaz, pisliklerini dökmezdi! O gün bu “yemin” bozuldu. Fatih Altaylı’nın başında olduğu Habertürk, Can Dündar’ı en büyük zaafı olan özel hayatından vurdu!

O gun hiç kimse bu manşetle Can Dündar’a Habertürk’ün niye böyle bir operasyon çektiğini anlamadı da!

“Omerta”yı kim Habertürk’e niye bozdurmuştu?

Ama bugün bakınca o manşetin, Habertürk’ün pek çok manşeti gibi bir “operasyonel” anlamı vardı.

Can Dündar’a bir “mesaj” veriliyordu, belki de “şantaj” yapılıyordu!

Ve işin arkasındaki “paralel çete” o gün kimsenin aklına gelmedi bile…

Sadece şunu diyoruz; o dönemki Fatih Altaylı ve bazı adamlarının Ali Fuat Yılmazer ile ilişkisine bakılırsa Can Dündar’ın FETÖ tarafından o fotoğrafla nasıl kucağa oturtulduğu da aydınlanır.

k-can1

k-can2

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir