Anasayfa / GENEL / Can Dündar ağaç katili çıktı!
akit-can

Can Dündar ağaç katili çıktı!

Burası, ODTÜ Kampusü ve ODTÜ ormanlık alanı. Uydu görüntülerinden, Gezici Can Dündar ve Mustafa Balbay gibi isimlerin villalarının bulunduğu Park Rönesans Sitesi’nin ODTÜ ormanının içine dikildiği çok net görülüyor.

Akit’in, Başkent’teki marjinal sol grupların “ağaç kesileceği” iddiasıyla Ankara Büyükşehir’in yol yapım çalışmasına karşı nöbet çadıra kurarak kalkan olduğu ODTÜ ormanlık alanında Gezi destekçisi Can Dündar ile Ergenekon mahkumu Mustafa Balbay’a ait villaların bulunduğunu ortaya koyan haberi büyük yankı uyandırdı.

Dün pek çok internet haber sitesinin alıntıladığı olayın peşini bırakmayan gazete, bugün de, “ağaç kesecekler” diye ikinci bir Gezi ortamı oluşturmaya çalışan eylemcilere destek çıkan Dündar’a ait villalar için binlerce ağacın katledildiğini uydu görüntüleriyle gözler önüne serdi.

ODTÜ Ormanı’nın sınırından geçmesi planlanan yol inşaatının kampüs ve ormana yaklaştığını iddia eden Gezici bir grup, üniversite kapısında nöbet çadırı eylemi başlatmış; ilk destek de Can Dündar’dan gelmişti.

ASIL KATLİAM YAKLAŞTIRILMAYAN VİLLALAR İÇİN YAPILMIŞ

Bölgede trafiği bir hayli rahatlatacak olan duble yola, “ağaç kesilecek” iddiasıyla karşı gelinedursun…ODTÜ ormanının inşaatı devam eden yola sınır bölgesinde, 1996-2001 yılları arasında binlerce ağaç kesilerek Park Rönesans Sitesi inşa edilmiş. Site, ODTÜ ormanı ile iç içe olan 21 dönüm üzerinde 10 katlı bloklar ile çok az sayıdaki villadan oluşuyor. Bölgenin en seçkin sitesinde yok yok.. Özel güvenlik, kapalı yüzme havuzu, sauna, spor tesisleri, yürüyüş parkurları, çocuk parkları ve ODTÜ ormanı manzarası… Bu villalardan biri, eylemcilere destek veren Gazeteci Can Dündar’a ait. Ergenekon’dan mahkum olan Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın evi de bu sitede. Özellikle Can Dündar’ın villası lükslüğü ile göz kamaştırıyor.

6+1, 4 BANYO, SİNEMA SALONU…

650 metre karelik villada, 6 oda, 1 salon, 4 banyo bulunuyor. Can Dündar’ın villasının en alt katında da sinema salonu yer alıyor. Dündar’ın villasının fiyatı eski parayla yaklaşık 3.5 trilyon TL. Yeni duble yol Dündar’ın da villasının bulunduğu sitenin 100 metre kadar yakınından geçecek. Bölge böylelikle hareketlenecek, çok seslilik oluşacak. Bu durumun Dündar gibilerin keyiflerini kaçırdığı, dolayısıyla yol yapımına karşı çıktıkları ifade ediliyor. Ayrıca, yolun açılıp Dündar’ların sitesinin ortaya çıkmasıyla, asıl orada ağaç katliamı yapıldığı iddialarının gündeme geleceğinden endişe edildiği belirtiliyor.

harita-001.jpg

İŞTE UYDU GÖRÜNTÜLERİ

Uydu görüntülerinden, Dündar ve Balbay gibi isimlerin villalarının bulunduğu Park Rönesans Sitesi’nin ODTÜ ormanının içine dikildiği çok net görülüyor. Görüntülerden 21 dönümlük sitenin özellikle tenis, basketbol, voleybol sahaları için çok sayıda ağacın kesildiği anlaşılıyor. Nitekim, siteye ilişkin tanıtım broşürlerinde “ODTÜ Ormanı ile iç içe tek site” reklamı yapılıyor. (Akit)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

odtu7

Titresin Haluk’lar; ODTÜ’de “Asım’ın nesli” var artık

Mezuniyet töreninde terör propagandası yapmak isteyen öğrencilerin yerini vatan sevdalısı öğrenciler aldı. Bilim, kültür ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir