Anasayfa / GENEL / Camia çark etti ama fitne amacına ulaştı!
cumali-kahire1

Camia çark etti ama fitne amacına ulaştı!

MEDYAGÜNDEM- Gezi Parkı provokasyonu ve 31 Mayıs darbesinin içinde yer alan “camia”nın gazetecilerinden biri olan Zaman gazetesi Kahire Temsilcisi Cumali Önal’ın Mısır’da yayımlanan muhalif El Vatan gazetesine verdiği röportajda Erdoğan’a “diktatör” diyerek nasıl uluslar arası bir provokasyona imza attığı ortaya çıkmıştı.

cumali-kahire

O haber üzerine Zaman’dan yapılan “Kahire muhabirimiz Cumali Önal’ın Türkiye’deki son gelişmeler konusunda verdiği röportajın belli kısımlarını çarpıtarak nakletti.” açıklamasıyla çark edildi.

İstenilen provokasyon gerçekleşmiş, uluslar arası kamuoyunda tam da 31 Mayıs darbesinin karanlık hedefine hizmet edilmiş, istediğiniz kadar düzeltin, Allah bu fitneye hizmet edenlere de hak ettiklerini mutlaka gösterecektir.

Zaman’ın haberinde şöyle denildi:

(…)

Özellikle başlığa çıkardığı “Erdoğan diktatör” ifadelerinin hiçbir şekilde muhabirimize ait olmadığı, gazetenin pek çok cümleyi muhabirimizin söylediklerinin dışında verdiği ortaya çıktı. İrtibata geçilen gazete daha sonra bir düzeltme metni yayımladı.

Düzeltme metninde muhabirimiz “Olaylar büyüdükten sonra dahi sözlerinden geri adım atmayan Erdoğan, arkasındaki yüzde 50’lik kesimi evlerinde zor tuttuğunu açıkladı.” diyor ve ekliyor: “Tabii ki son olaylar sadece Erdoğan’ın sözleri ya da polisin orantısız güç kullanması ile ilgili değildir. Bazı marjinal ve radikal gruplar gösterilerin kontrolünü ele geçirerek barışçıl gösterileri başka yönlere çekmeye çalıştılar.”

Düzeltme metninde muhabirimiz Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bölgedeki diktatörlerle kıyaslanmasının “mantıksız” olduğunun da altını çiziyor. Ayrıca, Mısır’da iktidar olan Müslüman Kardeşler hareketi ile daha çok Refah Partisi’ni kıyaslarken, Refah Partisi’nin 90’lı yıllarda iktidardan düşerken tüm ülkeyi kaosa sürüklediği yönünde herhangi bir beyanatı da bulunmuyor.

Düzeltme metninde muhabirimizin “Erdoğan ve Müslüman Kardeşler arasında bir karşılaştırma yapmak mantıksızlık olur.” ifadeleri de yer alırken, Erdoğan’ın devrik Mısır lideri Hüsnü Mübarek’e benzediği şeklinde bir ifadesi de hiçbir şekilde bulunmuyor. Muhabirimiz Başbakan Erdoğan’ın “bazı politikalarını beğenmediği” şeklindeki ifadelerinin de yayımlanan ilk röportajda çarpıtılarak “Erdoğan’ı sevmiyorum.” şeklinde yansıtıldığını vurguluyor.

(…)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir