Anasayfa / GENEL / Çalışanlara ilk kez umut olan el koyma!
show-tmsf2

Çalışanlara ilk kez umut olan el koyma!

MEDYAGÜNDEM- TMSF’nin Show TV’ye el koyup yeniden “medya patronu” olarak sahneye girmesine sanırız en fazla Çukurova Medya Grubu çalışanları sevindi.

Aylardır maaş alamayan çalılanlara TMSF’nin müdahalesi tam bir umut oldu. Çünkü maaşlarını almak için büyük bir umut ışığı belirdi. TMSF’nin daha önceki medya operasyonlarından hatırlanacak olursa, Show TV ve Skyturk360’da artık maaş sorunu kalmayacak.

Zaten Show TV’nin şu an nabzı tutulduğunda çalışanların mutluluğu dikkat çekiyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 2007’de atv, 2008’de de Kanal 6 ve Cine 5’e el koymuştu. BRT, HBB ve Tele On da TMSF’nin el koyduğu kanallardı.

SHOW TV’DE NELER YAŞANDI?

Show TV’nin patronu Mehmet Emin Karamehmet ile Çukurova Holding’in yöneticilerinden Bülent Ergin TMSF yetkilileri ile bir araya geldi.  TMSF’nin binaya girmesiyle, her departmana polis girdi. Saat 18.00’de servislerinin hareket edilmesine izin verilmedi. Çalışanlar binada bekletildi.

SHOW TV SATIŞA ÇIKARTILACAK

Uzun bir süredir çalışanların borçlarını ödeyemeyen TMSF, Show TV’nin borçlarına karşılık kanala el koydu. Kanala yeni bir yönetim ataması beklenen TMSF daha önce yönetimini devraldığı kanallarda olduğu gibi bir süre sonra Show TV’yi de satışa çıkaracak.

PİYASA BORCU 350 MİLYON DOLAR

Medyatava’nın geçtiği haberlere göre, araba servisleri tek tek aranarak binaya dönmeleri istendi. Bunun üzerine servisler yoldan dönerek çalışanları tekrar Ayazağa’daki Show TV binasına getirdi.

Şu saatlerde TMSF’nin kanal yönetimiyle toplantı yaptığı, çalışanların ise binadan ayrılmalarına izin verilmediği belirtiliyor.

Show TV’nin piyasaya olan borcunun toplam 350 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor. Bu nedenle TMSF’nin yönetime el koymasının da beklendiği gelen yorumlar arasında.

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

feto-aglama

İşte TMSF’nin el koyduğu 691 FETÖ şirketi

TMSF’nin FETÖ soruşturması kapsamında 691 şirkete el koyduğu açıklandı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir