Anasayfa / GENEL / Büyük tehlikeye dikkat; FETÖ’nün dokunulmazlık oyunu!
feto-pkk9

Büyük tehlikeye dikkat; FETÖ’nün dokunulmazlık oyunu!

FETÖ’nün yargıdaki ayağı HDP’li vekilleri aklama için harekete geçecek.


Bülent Orakoğlu Yeni Şafak’taki bugünkü yazısında FETÖ ile ilgili tehlikeyi kaleme aldı. Orakoğlu Meclis’e geldikten sonra dokunulmazlık dosyalarının yargı akibetini yazdı. FETÖ’nün PKK’ya verdiği desteğin alenileştiği şu ortamda HDP’li vekillerin yargı yoluyla aklanabileceği tehlikesine işaret etti.

PKK – FETÖ İLİŞKİSİ

Türkiye genelinde, Suriye ve Irak’ta terör örgütleri DEAŞ ve PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda PKK – FETÖ-CHP arasındaki işbirliğine yönelik birçok belge bilgi ve doküman elde edilmiş görünüyor. Gerek Kandil gerekse HDP’nin eş hainleri artık bu ilişkileri saklama gereğini bile duymuyorlar. Başbakan Davutoğlu ‘nun Demirtaş hakkında ”Paralel Yapı ile birlikte hareket ediyor, kiminle görüştüğünü biliyoruz” açıklaması önemli.

AVRUPA’DA TOPLANTI YAPMIŞLARDI

Zaman gazetesine kayyum atanma sürecinde başsavcı vekilinin ”FETÖ’nün terör örgütü PKK ile işbirliği içinde olduğu, üst düzey yöneticilerinin ise PKK ile yurt dışında görüşmeler yaptığını açıklayarak, PKK’nın amacının Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bölmek olduğu, FETÖ’nün de bu örgütle birlikte hareket ederek TC hükümetini ortadan kaldırmayı veya görevini kısmen veya tamamen engellemeyi planladığı değerlendirmesi de ilişkilerin ortaya çıkarılması açısından önemli görünüyor. Gizli tanık FETÖ imamı X, PKK-FETÖ işbirliğini deşifre ettiği açıklamasında PKK-Paralel Yapı işbirliğini açıklamış: ”Yurt dışına kaçan örgüt kurmayları Mustafa Özcan ve Şerif Ali Tekalan’ın Avrupa’da PKK’lılarla toplantı yaptığını deşifre etmişti.”

TUNCEL VE SAKIK’I FETÖ’NÜN YARGI AYAĞI AKLADI

TBMM’de görüşülen dokunulmazlık dosyalarını bekleyen asıl tehlike hakkında. Zira yukarıda detayları ile açıkladığım gibi, yargıda henüz deşifre edilmemiş önemli sayıda FETÖ’cü yargı mensubu var. HDP milletvekillerinin terör örgütüne destek veren açıklamaları ve çeşitli illegal faaliyetleri PKK-FETÖ işbirliği nedeniyle FETÖ’cü hakim ve savcılar tarafından suç olarak kabul edilmeyebilir. Bu tür kararlar az da olsa günümüzde bile alınmış. Her fırsatta PKK’ya olan desteğini esirgemeyen, terörist cenazelerine giden, PKK marşları söyleyen HDP’nin eski milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Şemdin Sakık yargılandıkları davalardan, beraat etmişlerdi. Gerekçe ise PKK’yı övmek veya propagandasının suç olmadığı kararı!

AVRUPA PARLAMENTOSU DA PKK’YA DESTEK VERİYOR

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Ra’ad el Hüseyin’in, Türkiye’de TSK ve güvenlik güçlerinin terör operasyonlarında insan hakları ihlalleri yaptığına yönelik yanlı ve haksız açıklaması Avrupa Parlamentosu’nda, Türkiye’ye vize serbestisi konusunda yapılacak olağanüstü oturum öncesi, Ankara’nın terörle mücadele yasalarında değişiklik yapma şantajı, PKK ve bileşenlerini korumaya ve paralel yargıyı bu konularda cesaretlendirmeye yönelik bir girişimdir.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir