Anasayfa / GENEL / Büyük rezilliğe küstahça savunma
stv-sefkattepe1

Büyük rezilliğe küstahça savunma

Peygamber efendimizi rezil emellerine alet eden Gülen Örgütünün kanalı Samanyolu TV komik ve küstahça bir savunmaya geçti. Bu savunma üzerine sosyal medyada tepkiler yeniden arttı ve “Yazıklar olsun” denildi.

Rezillikte sınır tanımayan Gülen Örgütü medyası yine kendini belli etti. Peygamber Efendimizi ışık halinde gökten indirerek bir kamyona bindirdiği Şefkat Tepe dizisindeki 4 dakikalık bölüm için komik bir savunma yapıldı. Yapılan küstahlık ve rezaletin yetmediği gibi bu alçakça görüntüye gelen tepkileri de dizinin reytingine bağladı.

Müslüman aleminden gelen sert tepkileri görmeyen ve Peygamber Efendimize yaptıkları saygısızlığı hiçe sayarak milyonlarca vatandaş tarafından gelen eleştirileri bir kara propaganda olarak kendilerine karşı yapıldığını söyleyerek savunmaya geçtiler

MİLYONLARCA MÜSLÜMANI DİZİNİN REYTİNGİ RAHATSIZ ETMİŞ

Samanyolu TV büyük küstahlığa gelen tepkileri dizinin reytingine bağlaması yuh artık dedirtti. Yapılan açıklamada, dizideki büyük saygısızlığa yapılan sert eleştirileri görmeyip, ‘Türkiye’de reyting rekoru kıran yapımı Şefkat Tepe dizisini hedef aldılar’ diyerek kara propaganda haline getirildiğinden bahsettiler.

YOĞUN TEPKİLER ÜZERİNE SANSÜR UYGULAMIŞLARDI

Komik ve acı bir savunmaya geçen Gülen örgütünün kanalı dizinin o sahnesine sansür uygulayarak telif hakkı nedeniyle internetten kaldırttılar. Milyonlarca kişi bu komik savunma üzerine “O zaman dizide bir sakınca yoksa neden sansür uyguladınız” diye sordu. Bu savunmadan sonra müslüman bir ülkede yapılan küstahça diziye sosyal medyada tepkiler yeniden arttı.

“PEYGAMBER EFENDİMİZ ROL MODELİMİZDİR ROL OYUNCUMUZ DEĞİL”

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erul “”Peygamber efendimiz bizim her şeyden önce rol modelimizdir. Ama asla rol oyuncumuz değildir, rol oyuncusu olamaz. Buradaki yanlış, bizim İslamdaki peygamber anlayışımızın yeniden sorgulanması gerekiyor. Kur’an-ı Kerim’e göre Peygamber efendimizin Mekke’de Medine’de yaşadığı siret gerçekliğine göre doğru bir peygamber anlayışına sahip çıkmamız gerekiyor. Bu ve benzer filmler geçmiş yıllarda çeşitli velilerle ilgili yapılan filmlerde hep veliler gösteriliyordu. Son zamanlarda peygamberlerin ışık huzmesi şeklinde de olsa gösterilmesi yanlıştır. Bunun nereye kadar gidebileceğini de kestirmek zordur” dedi.

RUH ÇAĞIRMAYI ANDIRAN BİR SAHNE

İster bir rüyayı anlatsın ister bir film olsun günümüz insanının bilgilerini eğer görsel malzemeler oluşturuyorsa bunun bir imaj sorunu olduğunu kaydeden Erul, “Peygamber imajını sıradanlaştıran, basitleştiren hatta bir ruh çağırmayı andıran bir sahne bir senaryo asla Peygamberimizin yüceliğine, onun şanına, onun kutsallığına yakışan bir sahne değildir. Peygamberimizin doğru anlaşılmasının tekrar altını çizmek istiyorum. Elbette salih rüya, sadık rüya haktır. İnsanlar rüyalarında peygamberimizi de pek ala görebilirler ama bunlar çok özel anlardır. Bir çok insan böyle bir rüya görmüşse, bunları paylaşmaz. Hele hele kamuyla, diziyle, filmle paylaşılması da doğru değildir” diye konuştu. (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

stv1

Dönemin darbe televizyonu; FETÖ’nün Samanyolu’su tarihin çöplüğüne karıştı!

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce Türksat uydusundan çıkarılan Samanyolu Televizyonu yayın hayatını bu gece tamamen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir