Anasayfa / GENEL / Bugün’ün manşeti balon mu?
ozal-bugun3

Bugün’ün manşeti balon mu?

Bugün Gazetesi’nin bugünkü “Özal’ı zehirlediler” haberi ortalığı karıştırdı. Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce, “Henüz bir rapor yok. Bugün Gazetesinin iddia ettiği striknin maddesine rastlamadık. Böyle bir bulgu yok” dedi.

Bugün Gazetesi, Adli Tıp Kurumu’nun Turgut Özal’ın otopsisini tamamladığını ve Özal’ın zehirlendiği sonucuna ulaştığını iddia etmişti.

Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili cenazesine yapılan otopside zehirlenerek öldürüldüğü yönündeki iddialarla ilgili tamamlanmış herhangi bir rapor olmadığını söyledi.

İddialar sonrası bir açıklama yapan Adli Tıp Kurumu Başkanı ise “Henüz tamamlanmış bir rapor yok. Çalışmalar devam ediyor” açıklamasında bulundu.

GAZETEDE İDDİA EDİLNE MADDEYİ BİZ BULMADIK

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Adli Tıp Kurumu Başkanı İnce, “Elimizde bulgular var ve bu bulguların sonucu şudur dediğimiz bir şey yok. Yan çalışmalar yapıyoruz. Aralık ayında rapor savcılığa gönderilir. Biz Bugün Gazetesi’nde yer alan maddeyi biz bulmadık. Bu haber nasıl çıktı bir fikrim yok. Bu çalışmanın başından itibaren çok hassas bir şekilde yürütüyoruz. Toplumun Adli Tıp Kurumu’nun disiplinli bir şekilde çalıştığını bilmelerini bu tür haberlere itibar edilmemesini istiyoruz.” diye konuştu.

MEDYAGUNDEM

erdogan1

Zafer sonrası anlamlı ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi referandum sonrası ilk ziyaretini ölümünün 24. Yıldönümünde merhum Turgut Özal’ın anıt mezarına …

demirel1

Demirel de ‘başkanlık’tan yana çıktı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, başkanlık sisteminin Türkiye’nin geleceği için ne …

ozal5

Hürriyet’in dün hedefi Özal’dı bugün Erdoğan

A Haber’de yayınlanan Memleket Meselesi programında Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanı olduğu yıllarda atılan manşetler ele alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir