Anasayfa / ANALİZ / BUGÜN yazarından büyük densizlik
esra-ucar5

BUGÜN yazarından büyük densizlik

MEDYAGÜNDEM- Büyük skandaldan haberkalem.com sitesi sayesinde haberdar olduk. Hesapta “milliyetçi” ve “muhafazakar” bir gazete olduğunu iddia eden Bugün’de dün bir kendini bilmez yazar, İstanbul’un fethine “kanlı işgal” deme densizliğini gösterdi.

“Ayasofya’yı ibadete açalım, tüm dinler buluşsun…” başlıklı yazısında Esra Uçar isimli yazar, Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un fethedilmesi gerçeğinden rahatsızlığını şu cümlelerle sergiledi:

“Şu fetih lafını da hiç sevememişimdir, hep kanlı bir işgal gelir gözümün önüne. Genellikle ‘insan’ kimliğiyle baktığım için dünyaya, savaşla gelen ganimet  kutlaması hoşuma gitmez. İnsansız bir coğrafyaya yerleşmek fetih olarak adlandırılmaz, hayat olan, insan olan yerleşim bölgesini ele geçirmek savaşarak olur, hep yıkım, kıyım, halaç edilmiş hayatlar, ölümler, sürgünler… Bu tip ‘edinmeler’in ‘bizim’e uzanması başkalarının canının yanmasıyla, ölümleriyle gerçekleşmişse neyi kutlarız anlamam.”

İstanbul’un fethine “kanlı işgal” deme densizliğini gösteren bir yazarı Bugün Gazetesi nasıl istihdam ediyor merak ediyoruz.

Bugün Gazetesi yönetimi böylesi bir skandala da nasıl cevap verecek merakla bekliyoruz.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

tiraj

Kayyum girdi FETÖ’nün şişirme tiraj maskesi indi!

Zaman gazetesi, şişirme rakamlarla 104 bin olarak gösterilen Bugün gazetesinin tirajının 5 bin 600’e, Millet …

bugun-millet

FETÖ’nün bittiğinin belgeleri!

İpek Medya Grubu’nda kayyum yöneticilerinin yönetimi devralmasının ardından Bugün ve Millet gazeteleri ilk kez yayınlandı. …

korsan

Aydın Doğan’dan FETÖ’ye korsan baskı!

Bugün ve Millet Gazetesi Aydın Doğan’ın matbaasında basıldı. Bugün ve Millet gazetelerinin kayyum yönetimi tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir