Anasayfa / GENEL / Bu taksimi kurtlar yapmaz; FETÖ medyasında satış günleri!
feto-medya

Bu taksimi kurtlar yapmaz; FETÖ medyasında satış günleri!

FETÖ’ye bağlı Zaman gazetesine kayyum atanmadan hemen önce gazetenin üst düzey yöneticilerinden 40 kişiye yüksek miktarda tazminat ödendiği ortaya çıktı. Yöneticilerin kendilerini garantiye alıp çalışanları yüzüstü bırakması içeridekileri rahatsız etti. Zaman çalışanları “Cemaat bizi sattı. Kendileri tazminatlarını aldılar, bizi düşünen yok” diyerek serzenişte bulunmaya başladı.


İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin “FETÖ/PDY terör örgütünün odağı ve yayın organı olmak” suçlamasıyla kayyum atanmasına karar verilen Feza Yayıncılık A.Ş. tarafından çıkarılan Zaman gazetesinde kayyum gelmeden önce 40 kişiye hukuksuz şekilde tazminat ödendiği ortaya çıktı. Üst düzey birim amirlerine hukuksuz şekilde işten çıkış ve giriş belgeleri düzenleyen Zaman yönetiminin bu şekilde her bir kişiye 300 bin liranın altında olmamak kaydıyla haksız şekilde tazminat ödediği belirlendi. Yönetim bu şekilde 15 milyon liraya yakın parayı kendi üyelerine aktararak adeta gazeteyi soydu.

YÖNETİCİLERE TAZMİNAT, ÇALIŞANLARA NASİHAT

Gazetenin üst düzey yöneticileri ve birim amirlerine 300 bin liradan az olmayacak şekilde ücret ödeyerek gazetenin kasasının boşaltan FETÖ yönetimi, alt kademede çalışanlara ise nasihat vermekle yetindi. Yönetim kayyum atanmasının hemen öncesinde yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici, genel yayın yönetmen yardımcısı Mehmet Kamış, genel yayın editörleri Veysel Ayhan, Bülent Korucu ve Ali Akkuş, genel müdür yardımcısı Faruk Kardıç, reklam grup başkanı Ömer Karakaş ile reklam grup yardımcıları Ali Hisar ve İskender Yılmaz’a yüksek miktarda tazminat ödemesi yaptı. Bu isimler dışında görsel yönetmen Fevzi Yazıcı, haber müdürü Fatih Uğur, marka pazarlama müdürü Yakup Şimşek, kültür sanat editörü Ali Çolak, görsel yönetmen yardımcısı (yeni çıkan Yakıra Bakış gazetesinin yayın yönetmeni) Selim Şimşiroğlu, Today’s Zaman yayın yönetmeni Sevgi Akarçeşme ile aynı gazetenin eski yayın yönetmeni Bülent Keneş’e de haksız şekilde yüksek miktarda tazminat ödendi.

MUHASEBEDE FATURA OYUNU

Kayyumun atandığı gün polisler kapıdaki zincirleri kırıp kayyum heyetini binaya sokmaya çalışırken bina içerisinde de muhasebe servisinin boş durmadığı ortaya çıktı. Her birim çeşitli firmalardan aldıkları naylon faturaları sisteme girerek kasayı boşaltmaya çalıştı. Şimdi kesilen sahte faturalarla ne kadar para çıkışı yapıldığı araştırılıyor.

DUMANLI’YA 50 BİN LİRA PARA TRANSFERİ

Zaman binasına kayyumun geldiği cuma günü ise muhasebe servisinden 50 bin liranın üzerinde para transferi yapıldığı da gelen duyumlar arasında. Yurtdışına kaçan Dumanlı’ya bu paranın neyin karşılığında ödendiği ise bilinmiyor.

ÇALIŞANLAR İSYANDA

Üst düzey 40 yöneticinin tazminatlarını abartarak ödeyen FETÖ yönetimi gazete çalışanlarının ise sadece iki maaşını peşin vererek hepsini yüz üstü bıraktı. Tazminatını alamayan çalışanların içe içeride ‘Cemaat bizi kandırdı, böyle olacağını bilmiyorduk. Bütün yöneticiler tazminatlarını alıp gitti. Bizi düşünen yok’ diyerek durumdan rahatsızlıklarını dile getirdiği söyleniyor.

ALGIYA DEVAM

Öte yandan tazminatlarını hak ettikleri rakamın çok üzerinde almalarına rağmen Zaman yöneticileri algı operasyonu yapmaya devam ediyor. Gazetenin eski yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici twitter hesabından, aldığı tazminatın mağdur ve mazlum gazetecilerin ailelerine verilmesini talep ederek şov yapmayı sürdürdü. Oysa Bilici’nin hesabından paylaştığı tazminat belgesi, eski yönetimin kendisine verdiği evraktan başkası değil. 300 bin liranın üzerinde tazminat alan, ancak bunu gizleyerek sanki kayyum yönetiminden tazminat alacağı varmış gibi gösteren Bilici’nin aldığı 300 bin lirayı nereye bağışladığı merak ediliyor.

(Sabah.com.tr)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir