Anasayfa / GENEL / Bu fotoğrafla gurur duy ihanet medyası!
hatay-multeci

Bu fotoğrafla gurur duy ihanet medyası!

Hatay’ı Suriyeli mülteciler için güvensiz bölge haline getirmek için Reyhanlı’da düzenlenen saldırı sonrası yapılan provokasyon amacına ulaştı. Reyhanlı’da yaşayan Suriyeliler, ülkelerine döndükleri halde katledileceklerini bile bile Türkiye’yi terk etmek zorunda kaldı.

Reyhanlı’daki patlamada yaralanan 19 yaşındaki Ayten Çalım da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Genç kızın ölüm haberiyle, ölü sayısı 51′e yükseldi.

17′si ağır 48 yaralının tedavisinin sürdüğü patlamalarla ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler, 9 kişinin gözaltına alındığı olaylarda, şüphelilerin ifadesi doğrultusunda yapılan çalışmalarda 4 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı. 13 kişinin Hatay Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları sürüyor.

SURİYELİLER ÜLKELERİNE DÖNÜYOR

İlçede yaşayan bazı Suriyeliler, yaşadıkları bölgelerde bir tehlike kalmadığı gerekçesiyle ülkelerine dönüyor. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda, ‘Gönüllü Geri Dönüş İstek Formu’ dolduran Suriyeliler, Türkiye’deki olaylardan sonra yaşadıkları tedirginlik nedeniyle, özel araçları ve belediyenin tahsis ettiği otobüslerle Suriye topraklarına geçiyor.

Yetkililer, bugün sabah saatlerinden itibaren 150 kişilik Suriyeli grubun sınırdan geçerek ülkelerine dönüş yaptığını, dönüşlerin devam ettiğini söyledi. Bab-El Hava Sınır Kapısı’ndaki muhalifler ise Türkiye’ye geçişleri sıkı kontrol altına aldı. Türkiye’nin uyarısı üzerine muhalifler, geçerli gerekçesi olmayanların Türkiye’ye geçişine izin vermemeye başladı.

900 SIĞINMACININ BARINDIĞI BİNA BOŞALTILDI

Öte yandan, ilçedeki eski bir düğün salonunda 900 Suriyeli sığınmacının yaşadığı bina da boşaltıldı.

Burada kalan Suriyeliler bir ara ortaya çıkan taşkınlık sırasında binanın taşlanması üzerine korktukları için tahliye ederken, resmi görevliler de boşaltma sırasında kendilerine yardımcı oldu.

YARDIM TASLAĞI HAZIRLANDI

Terör saldırılarında yaşamını yitirenlerin ailelerine devlet tarafından maaş bağlanması ile ilgili yasanın bir benzerinin Reyhanlı’daki patlamada yaşamını yitirenlerin yakınlarının da bu haklardan yararlanması için hazırlanan tasarı Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı. Bunun yasalaşması halinde Reyhanlı’daki çifte patlamada yaşamını yitirenlerin yakınlarının da devletin idari ve maddi yardımından yararlanabileceği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından açıklandı.

MEDYAGUNDEM

reyhanli1

Reyhanlı’daki terörden de FETÖ çıktı

MİT tırlarını durduran ve FETÖ’nün şifreli haberleşme ağı “ByLock”u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı …

gursel1

Sana göre aslında onlar insan değil hayvan di mi Gürsel?

CHP’li Gürsel Tekin Balat’ın Ayvansaray mahallesinde Suriyeli bir ailenin evini ziyaret etti. CHP’li vekil Suriyelilerin …

merkel3

Merkel’de ‘eyvah mülteciler’ paniği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “16 Nisan’dan sonra çok sürprizlerle karşılaşabilirler” restinin ardından Avrupa’da büyük panik başladı. Almanya’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir