Anasayfa / GENEL / Bu Doğan’ın yanına kâr kalan kaçıncı skandal?
aydin-dogan

Bu Doğan’ın yanına kâr kalan kaçıncı skandal?

Provokasyon girişimlerine karşı sağduyu çağrıları yapılırken, Aydın Doğan’ın medyası yine halkı tahrik etmeye çalıştı. CNN Türk’ün imza attığı skandal ile ilgili kısa sürede özür dilendi, ancak Doğan Medyası’nın ortaya koyduğu yüzlerce algı operasyonu yanına kar kaldı.

15 Temmuz darbe girişimiyle, Türkiye’yi vesayet altına almaya çalışan odaklar amaçlarına ulaşamayınca, terör saldırılarını ve iç savaş çığırtkanlarını devreye soktu. Tüm yurdu yasa boğan hain saldırılar art arda yaşanırken, provokatörler de halkın farklı kesimlerini birbirine düşürmek için harekete geçti. Her dönemde olduğu gibi, Aydın Doğan’ın medyası da provokasyon için düğmeye bastı. 2 hafta içerisinde verilen 50’den fazla şehidin ardından sokağa dökülen vatandaşlardan bazıları, HDP bürolarını hedef almıştı.

gunes-dogan

Yalan üzerinden haber

Doğan’ın TV kanalı CNN Türk bu gelişmeleri HDP binalarına saldırılar, terörle mücadelede önemli rol oynuyor” ifadeleriyle yayınladı. Skandal, kısa sürede büyük tepki toplayınca medya yöneticileri alelacele özür diledi. Ancak Doğan Medyası’nın diğer algı operasyonları ve provokatif haberleriyle ilgili tek kelime edilmedi. Önceki gün Kayseri’de düzenlenen bombalı saldırının ardından harekete geçen Hürriyet, korku atmosferi oluşturmak için yalana başvurmuştu. İstanbul’un Bebek ve Ortaköy semtlerinde bombalı saldırı gerçekleşebileceği yalanını yayan gazete, daha sonra ise kendini yalanlamıştı.

Alenen HDP’ye çalıştı

Terör örgütü PKK’nın düzenlediği hain saldırılarda, teröristlerin cesetlerini sansürleyerek servis eden Doğan Haber Ajansı, şehit olan askerimizin naaşını ise olduğu gibi servis etmiş, skandal görüntüler büyük tepki toplamıştı. PKK yandaşı bir öğrencinin devlete ait yurttan atılmasını “Kürtçe konuştuğu için yurttan atıldı” başlığıyla duyuran Hürriyet, aynı gün yalanlanmıştı. Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’ye oy isteyen DHA, kuruma ait sosyal medya hesabından “Diktatörden hesap sormak için oyunuzu HDP’ye verin” ifadelerini paylaşmıştı.

‘Cici çocuk Selahattin’

Büyük yankı uyandıran ve tepki çeken tweetin ardından “Hesabımız hacklendi” açıklaması yapılmış, ancak kamuoyu bu cevap karşısında tatmin olmamıştı. HDP’nin Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a saz çaldırıp ‘cici çocuk’ ilan eden CNN Türk, partinin basın organı gibi hareket etmişti. Aydın Doğan’ın televizyonu CNN Türk, Halep’teki katliamı “Zafer” olarak duyurdu. Gelen tepkiler üzerine tweeti silerek rezaleti gizlemeye çalıştı.

Okyanus ötesinden yine operasyon

Hürriyet Gazetesi’nin Washington muhabiri Tolga Tanış, dün, “DEAŞ’ın Türk malı potasyum nitratları” başlıklı bir yazı kaleme alarak Türkiye’yi kesin olmayan gerekçeler öne sürerek DEAŞ terör örgütüne bomba yapımında kullanılan malzeme satmakla suçladı. Amerikan istihbarat örgütü CIA’in, terör örgütü DEAŞ’la petrol ticaret iddiası üzerine Türkiye’den özür dilemesinin ardından kaleme alınan yazıda, hiçbir kanıt gösterilmeden, Türkiye’nin DEAŞ’a yardım ettiği iftirası atıldı.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir