Anasayfa / GENEL / Bu da yalancı John!
john1

Bu da yalancı John!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Koalisyon terör örgütlerine destek veriyor” açıklamasının ardından ABD yönetimi Büyükelçi Bass’e “YPG, PKK ya da DEAŞ’a hiçbir desteklerinin olmadığı” açıklamasını yaptırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Koalisyon terör örgütlerine destek veriyor” sözleriyle paniğe kapılan ABD yönetimi, gerçekleri inkar etmesi için Ankara Büyükelçisi John Bass’ı görevlendirdi. Büyükelçilik dün yazılı bir açıklama yayınlayarak, “YPG’ye PKK’ya silah vermiyoruz, nokta” dedi. Oysa ki PKK ve YPG’nin son dönemde kullandığı silahların tamamına yakını Amerikan yapımı. Teröristlerin Türk tanklarına karşı kullandığı tanksavar silahları da Almanya’ya ait.

gunes-john3

DEAŞ’I DESTEKLEMİYORLARMIŞ
ABD Büyüklçiliği’nden yapılan açıklamada, “ABD hükümeti DEAŞ’ı desteklememektedir. ABD hükümeti geçmişte DEAŞ’ı yaratmamıştır veya desteklememiştir. ABD hükümetinin DEAŞ’a destek verdiği yönündeki iddialar doğru değildir. ABD hükümeti, YPG veya PKK’ya silah ya da patlayıcı sağlamamıştır, nokta” ifadelerine yer verildi.

ÖSO’YA YARDIM ETME YALANI
DEAŞ’a karşı mücadele eden Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) destek vermek istedikleri iddia edilen açıklamada, “Bizler, PKK’nın terör saldırılarını ve Türkiye’de gerçekleştirdiği menfur şiddet eylemlerini tekrar tekrar kınadık. DEAŞ’a karşı yürütülen harekat boyunca yaptığımız gibi, DEAŞ’ı yenme çabalarımızı nasıl artırabileceğimizi ve iki ülke halkını da tehdit eden bu belayı nasıl ortadan kaldırabileceğimizi belirlemek için, Türk hükümetindeki muhataplarımızla yakından çalışmayı sürdürüyoruz. Bu aynı zamanda, El Bab çevresinde IŞİD’le mücadele eden Suriye muhalefetini ve Türk güçlerini en iyi nasıl destekleyebileceğimize ilişkin süregelen görüşmelerimizi de içermektedir” denildi.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE SIKI İLİŞKİ

ABD yönetiminin terör örgütlerine karşı tavrı konusunda sicili bozuk. Türkiye’nin müttefiki olmasına rağmen Türkiye düşmanlarına kucak açan ABD, terör örgütü elebaşı Gülen’i Pensilvanya’da korumaya almasının dışında, terör destekçisi belediyelere sahip çıkmış, FETÖ’cü akademisyenlere kol kanat germişti. Ermeni iddialarına destek veren açıklama yayınlayan ABD’nin suç dosyası bunlarla da sınırlı değil. Obama’nın özel temsilcisi McGurk, azılı bir PKK’lı terörist olan ve PYD’nin sözde komutanları arasında yer alan Polat Can’ın elinden plaket almıştı. ABD’nin terör örgütü PYD’ye gönderdiği silahların bir kısmı ‘Yanlışlıkla’ DEAŞ’lı teröristlerin bulunduğu yerlere bırakılmıştı. Üzerlerinde PYD’nin sözde bayraklarını taşıyan teröristler, ABD’nin kasa kasa gönderdiği silahları saldırılarında kullandı.

Yine silah sevkettiler

ABD yönetiminin her kademesinden yapılan ‘terör örgütlerine silah vermiyoruz’ açıklamalarının büyük bir yalan olduğu ortaya çıktı. ABD’nin, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye askeri yardımına hız verdiği belirlendi. ABD’li yetkililerin aksi yöndeki ifadelerine rağmen, son iki haftada terör örgütünün kontrolündeki Haseke iline havadan ve karadan silah sevkiyatları yapıldı. Büyükelçi John Bass’in yazılı açıklama yaptığı günün akşamında, Rümeylan hava üssüne askeri kargo uçakları indi. Askeri kargolar bu uçaklardan ABD helikopterlerince alınarak farklı bölgelere taşındı. Büyükelçi Bass’in 7 Nisan’da, örgüte askeri yardımda bulunmadıkları açıklamasının hemen ertesi günü de ABD helikopterleri Rümeylan’daki PYD/PKK unsurlarına büyük bir askeri sevkiyat yapmıştı. İsminin açıklanmasını istemeyen yerel bir yetkili, ABD güçlerinin 13 Aralık’ta da örgüte yardım ulaştırdığını, son iki haftanın en büyük askeri yardımının da dün akşam saatlerinde gerçekleştiğini bildirdi.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir