Anasayfa / GENEL / Bu da KK modeli yancı yalan makinesi!
sozcu1

Bu da KK modeli yancı yalan makinesi!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın avukatlıktan hakimliğe geçişte sadece AK Partililerin ve yazılı da düşük not alanların hakim yapıldığı yalanı çöktü. Yarkadaş’ın düşük not aldığını iddia ettiği isimlerin 80’nin üzerinde not aldığı ortaya çıkarken, hakim olanlar arasında MHP başta olmak üzere diğer partilerde siyaset yapmış isimler de olduğu ortaya çıktı.

82 PUAN ALDILAR

CHP’li Barış Yarkadaş’ın ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavda 60 notunu alanların atandığı iddiasına karşılık ,Yarkadaş7ın açıkladığı bazı isimlerin 80 puan aldığı ortaya çıktı. Yarkadaş’ın düşük puan aldığını iddia ettiği Sevcan karayiğit’in yazılı sınavda 82 puan aldığı ortaya çıktı. Sevcan Karayiğit’in AK Parti ile üyelik ilişkisinin bulunmadığı ortaya çıktı.

Yarkadaş’ın düşük puan aldığı iddia ettiği Behice Çavuşoğlu’nun da ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavda 81 puan aldığı ortaya çıktı.

sozcu2

DİĞER PARTİLERDEN İSİMLER DE ATANDI

Avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavında atanan isimlerin AK Parti’liler olduğu iddiasının gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Daha önce MHP’de il Başkanlığına aday olan D.Ö’nün de hakim olarak atadığına dikkat çekildi. Hakim olarak atanan isimler arasında MHP, Saadet Partisi hatta sosyal demokrat görüşleri ile bilinen isimler olduğu belirtildi.

Yarkadaş’ın hakim olarak atananların yüzde 90’nın AK Parti’li olduğu iddiasının gerçek dışı olduğu belirtiliyor. Atanana hakimlerin avukatlıktan hakimliğe geçen isimler olduğu, avukatların da siyasi partilerde siyaset yapmalarına engel bulunmadığına dikkat çekiliyor.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

yarkadas

Kendi belediyesini kazıklayan CHP’li vekil!

Star gazetesinde Barış Yarkadaş’ın CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın “ballı kazancı” ile ilgili yazısı şöyle… Yarkadaş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir