Anasayfa / ANALİZ / Bu Balyoz gerçeklerini malum medyada okuyamazsınız!
balyoz-resim

Bu Balyoz gerçeklerini malum medyada okuyamazsınız!

MEDYAGÜNDEM- Şimdi  madde madde sıralayacağımız bilgilerle ortaya çıkan “büyük resim” merkez medyada asla gösterilmez, “malum medya” bu gerçekleri Türk milletinin gözleri önüne sergilemez.

O nedenle şu bilgilerle ortaya çıkan “fotoğraf”, Balyoz davasını da daha iyi anlamak için önemlidir.

Başlıyoruz tek tek sıralamaya:

1- Hüseyin Kıvrıkoğlu 1998 yılında kendisi Genelkurmay Başkanı olurken Hilmi Özkök’ü Genelkurmay İkinci Başkanı yapmıştır. Bunun böyle olduğunu bizzat Hilmi Özkök kendisi ifade etmiştir. (Detayları için TIKLAYIN)

2- Hilmi Özkök 1999 yılında 1.Ordu Komutanı, 2000 yılında Kara Kuvvetleri Komutanı, 2002 yılında GenelKurmay Başkanı olmuştur.

3- Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Genelkurmay Başkanı olmak için sırasıyla Genelkurmay İkinci Başkanı, 1.Ordu Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı yapmış olmak gerekmektedir. Bunun üç istisnası vardır; Kenan Evren Ege Ordu’dan, Işık Koşaner Jandarma’dan, Necdet Özel de Jandarma’dan Genelkurmay Başkanı olmuşlardır.

4- Hüseyin Kıvrıkoğlu 2001 yılında Edip Başer’i 2.Ordu Komutanlığında bekletmiştir.

5-  Hüseyin Kıvrıkoğlu 2002 yılında emekli olmuş, yerine Hilmi Özkök atanırken Kara Kuvvetleri Komutanı olması gereken Edip Başer emekliye sevk edilmiştir.

6- Hüseyin Kıvrıkoğlu, Edip Başer 2001 yılında Kara Kuvvetleri Komutanı olması gerekirken 2.Ordu Komutanlığında bekletmiş, 2002 yılında Kara Kuvvetleri Komutanı olması gerekirken emekliye sevk etmiştir. Hüseyin Kıvrıkoğlu Edip Başer’in rütbe almasına iki sefer engel olmuştur.

7- Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’ün Genelkurmay Başkanı olabilmesi için Edip Başer’i Kara Kuvvetleri Komutanı olması gerekirken 2.Ordu Komutanlığında bekletmiştir, ilk defa böyle bir şey olmuştur,  Hüseyin Kıvrıkoğlu Hilmi Özkök’ü Genelkurmay Başkanı yapmak için teamülleri bile bir kenara bırakmıştır.

8- Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’ü Genelkurmay Başkanı yapmaya, 1998 yılında karargaha yayına alarak Genelkurmay İkinci Başkanı olarak atayarak karar vermiş, Edip Başer’i saf dışı ederek Hilmi Özkök’ü Genelkurmay Başkanlığına taşımıştır.

9- Hilmi Özkök, “Kıvrıkoğlu tarafından sevilirdim. Beni Genelkurmay 2. Başkanı yaparak karargaha, yanına aldı” demiştir. (Detayları için TIKLAYIN)

10- Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’e tam destek vermiştir, bugün Balyozcuların başına balyoz indiyse bunun mimarı Hilmi Özkök’ü Genelkurmay Başkanlığına, Aytaç Yalman’ı Kara Kuvvetleri Komutanlığına taşıyan Hüseyin Kıvrıkoğlu’dur.

11- Edip Başer’in adı MİT Müsteşarlığı için geçiyordu, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman karşı çıktılar. Hilmi Özkök ile Aytaç Yalman’ı kim atadı? Hüseyin Kıvrıkoğlu…

12- Hüseyin Kıvrıkoğlu Edip Başer’in Kara Kuvvetleri Komutanı olmasını iki sefer engelledi.

13- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Edip Başer’i Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın da bilgisi dâhilinde Terörle Mücadele Koordinatörlüğü görevinden aldı. Edip Başer, “Başbakan Tayyip Erdoğan’ı terörle mücadele etmemekle” suçladı.

14- Edip Başer, Hikmet Çetin’i Cumhurbaşkanı adayı gösterdi, İtalya’daki günlük gazetelerden La Repubblica’ya verdiği demeçte, “Askerlerden Uyarı: Müdahaleye Her An Hazırlar” başlığıyla sunulan söyleşide, Türkiye’de gerekirse ordunun müdahalesinin de söz konusu olabileceğini ileri sürerek, “Cumhurbaşkanını belirlemede durum raydan çıkarsa ordu yine müdahale edebilir. Bunu, nisan sonunda internette bildiri yayımlamaya oranla farklı bir şekilde de yapabilir” dedi.

15- Edip Başer, Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan’ın üniversitesinde ve Rahmi Koç’un kurucusu olduğu Global İlişkiler Forumu’nda göreve başladı.

16-  Edip Başer’in eşi Hülya Başer, eşinin emekliliği televizyonlardan açıklanır açıklanmaz, “Yeditepe Üniversitesi’nden Bedrettin Dalan aradı. ‘Paşam, üniversite emrinizde’ dedi” dedi. (Detayları için TIKLAYIN)

17- Özden Örnek, günlüklerinde “İbrahim Fırtına, Özden Örnek’e ‘Atamaları gördün mü? Edip Paşa’yı KKK yapmamışlar!’ diyor. Özden Örnek, “Hepimiz şok olmuştuk” notunu düşüyor. Darbeciler Edip Başer’in KKK olmasını istiyorlar, Aytaç Yalman’ı istemiyorlar.

Şİmdi bu 17 maddeden sonra gelelim bugün için ortaya çıkan nihai gerçeklere….

Hüseyin Kıvrıkoğlu eğer teamüllere göre hareket etseydi Edip Başer 2002 yılında Genelkurmay Başkanı olacaktı. İbrahim Fırtına, Özden Örnek ve Şener Eruygur’un beklediği de buydu.

Ergenekon sanığı Bedrettin Dalan’ın üniversitesinde ve Rahmi Koç’un Global İlişkiler Forumu’nda görev yapmakta olan Edip Başer;  İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Şener Eruygur ve Çetin Doğan ile birlikte milletin başına Balyoz’u indirecekti.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kivrik2

Feto emretti Kıvrıkoğlu yaptı

FETÖ elebaşı Gülen 28 Şubat’ta “Şükrü Paşa dedem” sözlerinin ardından dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Kıvrıkoğlu’nun …

hilmi

Hilmi Özkök’ün FETÖ bağı o raporda

Onlarca tanık, binlerce belge incelenerek hazırlanan 900 sayfalık rapor taslağında FETÖ’nün 40 yıllık ihanet örgütlenmesi …

hilmi2

Hadi ordan Hilmi Paşa!

Genelkurmay eski Başkanı Hilmi Özkök, TBMM’de oluşturulan 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’nda dinlenmeye başladı. Özkök …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir