Anasayfa / ANALİZ / Boydaklar itirafçı olmadan kimse FETÖ ile bağlantılı bu aileyi aklamaya kalkışmasın!
boydak8

Boydaklar itirafçı olmadan kimse FETÖ ile bağlantılı bu aileyi aklamaya kalkışmasın!

FETÖ ile bağı net olan Boydaklar itirafçı olmadan, FETÖ ile ilgili tüm suçları açık açık devlete bildirmedikten sonra kimse bu aileye referans olmasın!


MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ operasyonları kapsamında Memduh Boydak ve Hacı Boydak tutuklanması sonrasında Fetullah Gülen de Boydaklara sahip çıkan bir açıklama yaptı. Bugün Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Boydaklardan kendisine gelen bir mektubu yayınlayarak sanki FETÖ ile organik bağı olan Boydakları aklamaya çalıştı.

k-boydak5

Gülerce bugünkü köşesinde Holdingin başkan vekili Mustafa Boydak’ın kendisini aradığını yazdı ve Boydak Holding’in kendisi yolladığı mektubunu yayımladı.

Boydak Holdingin mektubunda, Fetullah Gülen’in kendileriyle ilgili açıklamalarından dolayı rahatsızlık duydukları ifade ediliyor. Gülen örgütünün kendilerini yanlarına çekmek istediklerini ifade eden Boydakların mektubunda şöyle deniliyor:

“Malum yapı bizi sürekli yanlarında hissettirmek amacıyla ismimizi kullanmış ve bizi mağdur pozisyonuna koyarak, bizim üzerimizden kamuoyunda kendilerini haklı gösterme gayreti ve çabasına girdiklerini düşünüyoruz.”

Oysa Boydak ailesinden Hacı Boydak’ın FETÖ’cü TUSKON’un toplantısındaki görüntüleri ve diğer Boydak üyelerinin FETÖ’cü tweetleri bunu yalanlıyor.

Gülerce ise yayımladığı mektup üzerinden Boydaklara sahip çıkarak, “Geçmişte bu malum yapıya hepimiz, Cumhurbaşkanlarından başbakanlara sahip çıktık, destek verdik. Şimdi ise yaptıkları yanlışı görerek onları terk ettik. Artık eski defterleri karıştırıp kimse yanlışa düşmemelidir.” diye yazdı.

Boydak Holding açıklamasında Fethullah Gülen’in kendilerine sahip çıkan videolu mesajı için ise şöyle denildi:

“Son olarak malum çevrenin elindeki basın organlarının kapatılmasıyla bu kez de sosyal medyada bu faaliyetlerine devam etmişlerdir. Bizim yönetim kurulu üyelerimizin tutuklanması olayından sonra yaptığımız kamuoyu açıklamasını takiben sosyal medyada Fethullah Gülen’in bizimle ilgili yorumlarının olduğu videosu paylaşılmıştır. Fethullah Gülen’in ve yandaşlarının yaptığı bu açıklamalar geçmişte olduğu gibi bugün de kurumumuza büyük bir rahatsızlık vermiştir.”

CEM KÜÇÜK’ÜN YAZISI BOYDAKLAR’A İTİRAFÇI OLUN ÇAĞRISI GİBİ

Star gazetesinin bir diğer yazarı Cem Küçük ise bugünkü yazısında, “FETÖ’ye 1 Ocak 2014 tarihinden sonra da düzenli olarak para göndermeye devam eden ve dolayısıyla terörizmi finanse eden Boydak’lara ve ardından aynı şekilde 1 0cak 2014’ten sonra FETÖ’yü finanse etmeye devam eden Naksan’a operasyon yapıldı.” diye yazdı. “1 Ocak 2014 sonrası, yani artık Fethullahçıların Türkiye’ye düşman bir suç örgütü olduğunu tüm Türkiye gördükten sonra hala bu örgüte yardım ve yataklık etmek suçtur.” diye yazan Cem Küçük şöyle devam etti:

“Bu bağlamda 1 Mart 2014’teki TUSKON ihanet toplantısına katılım da çok açık suç kanıtıdır. O toplantıya katılan ve FETÖ yöneticisi Rıza Nur Meral’in tamamı suç içeren terörist konuşmasını ayakta alkışlayan tüm işadamları suçludur. Bu işadamları yargı sürecinde FETÖ’ye dair tüm bağlantıları ile geçmişte tanık oldukları ve işledikleri suçları dürüstçe anlatırlarsa ilgili yasalardan yararlanırlar. Yok Boydaklar gibi FETÖ gerçeklerini inkar etmeye ve yalan söylemeye devam ederlerse yapacak bir şey yok.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir