Anasayfa / GENEL / Bomba iddia; Ilıcak’ın yazılarını aslında kim yazıyor?
nazli4

Bomba iddia; Ilıcak’ın yazılarını aslında kim yazıyor?

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, Gülen örgütünün medyadaki seslerinden Nazlı Ilıcak’ın yazılarını Cemaat operasyonuyla tutuklanan polis şefi Ali Fuat Yılmazer’in Silivri Cezaevi’nden yazdığını öne sürdü.


Cem Küçük, Yeni Şafak’taki “Silivri’den yönetilen cemaat medyası!” başlıklı yazısında, “Dikkat edin bazı cemaat gazetecilerinin kullandığı dil ve üslup Yılmazer’e aittir. Birçok yazarın kitabı Ali Fuat Yılmazer’in özel ekibi tarafından yazıldı. Ve yazarlar buna sadece ve sadece isimlerini koydular” ifadelerini kullandı.

‘YAZILAN KİTAPLARIN BAŞINDA BİR KOMİSER VARDI’

Yılmazer’in ekibinin 2011-2013 yılları arasında birçok gazeteciye teklif götürdüğünü iddia eden Küçük, “Bir kısmı kabul etti bir kısmı etmedi. Bir davaya yönelik operasyon başladığı anda polisler özenle hazırladıkları haberleri hemen medyaya geçiyordu. O yüzden Hanefi Avcı’nın tutuklandığı 2010 Eylülü’nden 2013’teki 17-25 Aralık darbe girişimlerine kadar her haberi bu ekip hazırlıyordu. Yazılan kitapların başında bir komiser vardı. Komiserin altında belli sayıda polis oturup bu kitapları yazıyordu” dedi.

‘BURAM BURAM YILMAZER KOKUYOR’

Cem Küçük, “Bakın Ali Fuat Yılmazer’in nasıl medyayı orkestra şefi gibi kullandığının iki çarpıcı örneği var” diyerek şunları yazdı:

“Mesela suç örgütü üyesi Nazlı Ilıcak’ın 11 Ocak 2015 Pazar günü Bugün’de yazdığı ‘Sabri Uzun da ‘cadı avı’na katıldı’ başlıklı makalesi buram buram Ali Fuat Yılmazer kokuyor. Nazlı Ilıcak’ın ben kitabı okumadığına eminim. Ne enteresandır, Nazlı Ilıcak kitaptaki Yaşar Büyükanıt ve Umut Kitabevi’nin bombalamasını konu edinmiş. Cemaatin burada da parmağı bilindiği için Yılmazer hemen olaya el atmış. Tetikçisi olan Ilıcak’a o kısmı yazıp göndermiş. Ilıcak da kendi yorumuymuş gibi bunu köşesine taşımış.”

NAZLI ILICAK’A SİLİVRİ’DEN DOSYA GELDİ

Geçen aylarda Ali Fuat Yılmazer’in Bugün gazetesine Nazlı Ilıcak adına Silivri’den bir dosya gönderdiğini savunan Küçük, “Ilıcak o esnada Kıbrıs’ta olduğu için gazete o dosyadaki yazıyı olduğu gibi Ilıcak’ın köşesine koyuyor.” dedi.

Ilıcak’ın ‘Her Taşın Altında Cemaat mi Var?’ kitabının da Ali Fuat Yılmazer tarafından yayına hazırlanıp Nazlı Ilıcak’ın sadece adının yazıldığını ifade eden Küçük, şunları kaleme aldı:

“Sabri Uzun’un kitabıyla ilgili ikinci yazıyı dün Zaman gazetesinde bireysel zekası olmayan Bülent Korucu yazmış. ‘Uzun’un İn’inden çıkanlar Erdoğan’ı kızdıracak’ başlıklı yazıda ne gariptir Korucu da Umut Kitabevi ve Yaşar Büyükanıt meselesine değinmiş. Korucu’nun yazdığı bu yazı da aynen Ilıcak’ın yazısı gibi Yılmazer imzasını taşıyor. Hatta iddia ediyorum, Korucu’nun yazdığı yazı Silivri’den doğrudan dikte ettirilmiş. Zavallı bir adam olan Korucu’nun zaten bunları yazacak kapasitede biri olmadığını medyadaki herkes bilir.”

YILMAZER’İN YAZARLARI

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, Yılmazer ve ekibinin yazdırdığını iddia ettiği kitapları ise şöyle sıraladı:

“Geçmişte Adem Yavuz Arslan’ın yazdığı ‘Bi Ermeni Var’ ve ‘Ergenekon’un Zirvesi Dink’ten Malatya’ya Azınlıklar Nasıl Hedef Oldu?’ kitapları da Ali Fuat Yılmazer ve ekibinin işiydi. Hatta kitap çıktıktan sonra Arslan’a güya bir mermi gönderilmiş, tehdit edilmişti. Bu olay da cemaat polislerinin bir kurgusuydu. Nedense bu mermi gönderenler bir türlü bulunamadı. Erkan Acar’ın ‘Karanlık Oda’, Mehmet Baransu’nun ‘Mösyö & Hanefi Avcı’nın Yazamadıkları’, Emre Uslu’nun ‘Dün Kürtler Bugün Cemaatler’, Önder Aytaç’ın ‘Hanefi Avcı’nın Çenesi ve Paranoyaları’ aynı ekibin tezgahından çıkmıştı. Polisler kitabı veriyor, bu yazarlar sadece adlarını koyuyorlardı.”

MEDYAGUNDEM

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

nazli

Sözcü’nün FETÖ’cü işbirlikçileri

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY ile iltisaklı şirketlerle mali ilişkisi ortaya çıktı. Sözcü’nün FETÖ kurmaylarından Alaaddin Kaya’nın …

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir