Anasayfa / GENEL / Bomba iddia: Ciner TMSF’den kanal kaçırıyor!
ciner2

Bomba iddia: Ciner TMSF’den kanal kaçırıyor!

MEDYAGUNDEM.COM- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Show TV’nin satışının iptali için açılan davada yürütmeyi durdurma kararının alındığını duyurdu.

TMSF açıklamasına göre, İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Show Tv’nin  satışının iptali için açılan davada, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Mahkeme kararının gereği olarak, Show TV logosuyla yayın yapan Aks  Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yönetimi, TMSF  tarafından devralındı.

Açıklamada, Show TV ile ilgili hukuki sürecin devam ettiği belirtildi.

CİNER PANİKLE TMSF’DEN SHOW TV’Yİ KAÇIRIYOR

Show TV geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Ayazağa’daki yerinden Taksim’deki Ciner Medya Grubu’na taşınmıştı. MEDYAGÜNDEM’e gelen bilgilere göre Ciner grubu TMSF’nin el koyma kararıyla acilen Show TV yayınını Ayazağa’ya taşımaya çalışıyor.

TMSF’nin Show TV’ye el koymasının ardından kurum yetkilileri Show TV binasında gittiklerinde bir şokla karşılaştılar. Çünkü yayın devamlılılığı ve  ana kumanda Taksim’deki  Ciner binasından yapıldığı için TMSF buraya girmesin diye yayını,  “Ayazağa stüdyolarından yapılıyor” denip, apar topar ana kumandanın Ayazağa’ya taşınmaya çalışıldığı öğrenildi.

Ciner’in bu paniği “TMSF’den kanal kaçırma operasyonu” olarak da yorumlandı.

TMSF NEDEN EL KOYDU?

İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin dün verdiği karardan sonra TMSF bugün, Ciner Grubu’na satışı gerçekleştirilen Show TV’nin yönetimini yeniden devraldı. Bu çerçevede, 402 milyon doların 305 milyon doları borçlara sayıldı. 97 milyon doları ise TMSF tarafından tahsil edildi.

Kanalın küçük hissedarı olan ünlü iş adamı Erol Aksoy da, satış işleminin iptali için İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nde dava açtı. Mahkeme, TMSF tarafından 402 milyon dolara Ciner Grubu’na satılan Show TV’de, “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. Bu karar üzerine TMSF Show TV’ye el koydu.

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

medya-patron

Doğan-Ciner-Şahenk MHP’yi karıştırıyor

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Medya patronları, MHP’nin iç işlerine müdahale ediyor” başlıklı yazısı şöyle… MHP …

1 Yorum yapıldı

  1. Muz cumhuriyeti yaptilar. Önce satiuorlar sonra el koyuyoröar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir