Anasayfa / GÜNDEM / Bloomberg’de casusluk skandalı

Bloomberg’de casusluk skandalı

Dünyaca ünlü haber ajansı Bloomberg muhabirlerinin müşteri bilgilerine ulaşarak casusluk yaptığı bildirildi.

Haber ajansı Bloomberg’de çalışan muhabirlerinin, finansal kurumlar tarafından kullanılan terminaller aracılığıyla müşteri bilgilerine ulaştığı bildirildi.

New York Post’un haberinde, Bloomberg muhabirlerinin, finansal kurumların yıllık 20.000 dolar bedel ödediği Bloomberg terminalleri aracılığıyla casusluk yaptığı kaydedildi.

Bir Goldman Sachs yetkilisinin terminaline giriş yapamamaması sonucu banka yetkililerinden gelen şikayet doğrultusunda Bloomberg, gazetecilerin müşterilerin verilerine girişini engellediğini bildirdi.

Gelirinin önemli bir payını Goldman Sachs’tan sağlayan Bloomberg içerisinde endişeler giderek artarken, diğer Wall Street bankalarının nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Bloomberg Yöneticisi Daniel Doctorof, muhabirlerin limitli müşteri ilişkileri yönetimi verilerine girişinin bir hata olduğunu kaydederek Bloomberg’ün kurulduğu 30 yıldan bu yana müşteri verilerinin koruyuculuğunun temel prensipleri olduğunu söyledi.

Bloomberg’de müşteri verilerinden sorumlu olan Steve Ross, müşteri güveninin temel öncelikleri ve işlerinin temel taşı olduğunu ifade etti.

Dünyada 300.000 üzerinde finans dünyasının en etkili isimlerinin erişiminin sağlandığı terminalde tüm kullanıcıların kendilerine ait hesapları bulunuyor ve böylece istedikleri finansal bilgiye erişim sağlayabiliyorlar. (The Lira)

MEDYAGUNDEM

erdogan-bloomberg

Yanlış soruyu düzeltti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Bloomberg’e verdiği söyleşide Bloomberg News Başeditörü Micklethwait’in ‘basın özgürlüğü konusunda 120 …

erguvan1

Devlet sırlarını satan haini MİT 2015’ten itibaren takibe almış

Casusluk operasyonunun bilinmeyen sırlarını SABAH gazetesi açıkladı. MKEK Fabrika Müdürü Tanrıverdi Aralık 2015’te silah kaçakçılarıyla …

feto-casusluk

FETÖ’nün casusluk tablosu!

Fethullah Gülen’in talimatıyla devletin zirvesindeki isimleri dinleyen Paralel kulak soruşturmasının fezlekesinde casusluk tablo ve şemalarla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir