Anasayfa / GENEL / Bırak FETÖ ağzını sen Panama’dan bahset
birand5

Bırak FETÖ ağzını sen Panama’dan bahset

Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, FETÖ gazetesi Özgür Düşünce’ye gündeme dair açıklamalarda bulundu, ancak Panama belgelerini unuttu.


MİT TIR’larından 17 Aralık operasyonuna kadar birçok konuda açıklama yapan Cemre Birand’a, kısa bir süre önce gündeme gelen ve kendi isiminin de geçtiği Panama Belgeleri ile ilgili hiç soru sorulmaması ve bu konuda hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.

Yaklaşık 3 hafta önce dünya kamuoyuna açıklanan Panama belgelerinde, Mehmet Ali Birand ve eşi Cemre Birand’ın da offshore hesabı açtıkları ortaya çıkmıştı.

Belgelerde Birand Ailesi’nin Romanya merkezli adres bildirdikleri ve “Cauleigh” isimli bir şirketle ilişkili oldukları anlaşılmıştı. Bu şirketin merkezi ise belgelere göre İsviçre’de bulunuyordu.

Birand Ailesi’nin Romanya’yı adres göstererek hesap kullandığı süreç, Kanal D Romanya’nın açılmasının sonrasına denk geliyordu. Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand 2013 yılında hayatını kaybetmişti.

Panama sızıntısından çıkan Birand’ın paraları Aydın Doğan’a mı ait?

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir