Anasayfa / GENEL / Bir üniversitedeki FETÖ faaliyetleri
namikemal4

Bir üniversitedeki FETÖ faaliyetleri

MEDYAGÜNDEM’e Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ndeki Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) yapılanmasına dair ciddi bir ihbar ulaştı. Aynen yayınlıyoruz.


Namık Kemal Üniversitesi yönetimi, paralel yapıya çanak tutan ve destek veren sayısız icraata imza atmaktadır.

Paralel yapıya verilen destekte Rektör Osman Şimşek, Edebiyat Fakültesi Dekanı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı’nın icraatları öne çıkmaktadır. (E. N. başka bir cemaate mensup olarak bilinse de paralel yapıyla ortak hareket etmektedir).

Bir yandan bu destek tüm şiddetiyle sürdürülürken, diğer yandan AK Partili yetkililer yanıltılmaya çalışılmakta, sanki paralel yapıya karşıymışlar gibi yanıltıcı söylemler kullanılmaktadır.

Dolayısıyla konunun bölge dışından gelecek, güvenilir ve dirayetli kimselerce ayrıntılı şekilde tetkik edilmesinde fayda vardır. Sağlıklı bir araştırma yapıldığı takdirde burada dikkat çekilen hususların tamamıyla gerçek oldukları görülecektir. Verdiğimiz bilgilerin teyidi bakımından devletimizin istihbarat birimlerine müracaat edilmesinin de katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz.

İlim Yayma Cemiyeti’yle bağlantılı bir kimse olarak tanıtılan Osman Şimşek’in rektörlüğü döneminde üniversitede ciddi anlamda kadrolaşan paralel yapı, etkinliğini 17-25 aralık darbe süreci sonrasında da yine aynı rektörün desteğiyle artırarak devam ettirmektedir.

Bu ciddi iddiaları çok bariz bazı örneklerle somutlaştırmak gerekirse;

1- Paralel yapıya ait olup şu an yönetimine kayyum atanmış bulunan Fatih Üniversitesinde daha önce 7 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmış olan Elif Kıran;

– Önce 2013 yılında NKÜ Sosyoloji Bölümüne öğretim görevlisi olarak alınmıştır.

– Başka bir üniversitede doktorasını bitirir bitirmez, 2015’in ilk aylarında, rektörlük tarafından NKÜ Sosyoloji Bölümü’ne Yrd. Doç. kadrosuyla görevlendirilmiştir. 

– Öğretim üyesi olarak göreve başlatılmasından sadece birkaç ay sonra (2015 yılının ilk aylarında) Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Üniversitede yüzlerce tecrübeli öğretim üyesi varken bu göreve daha doktorasını yeni bitirmiş, tecrübesiz ama paralel yapıyla bağlantılı bir kişinin atanması bir tesadüf ya da masum bir hata olamaz.

– Yine aynı kişi, öğretim üyesi olarak göreve başlamasından bir buçuk yıl sonra (27.06.2016 tarihinde) bölüm başkanının görevden istifası üzerine iki saat içinde Sosyoloji Bölümüne başkan olarak atanmıştır. Bölümde kendisinden akademik görev ve idarecilik tecrübesi bakımından daha önde, üstelik Bölüm Başkan Yardımcısı ve Anabilim Dalı Başkanı olan üç öğretim üyesi bulunmasına rağmen ve onların yazılı fikirleri de alınmadan yapılan bu atama; “Üniversitelerde Akademik Teşkilat Yönetmeliği”nin 14. Maddesine açıkça aykırıdır.

Paralel yapıyla bağlantılı Elif Kıran’ı yetkilerle donatıp hızla yükseltme adına teamüller ve hatta resmi yönetmelikler pervasızca çiğnenmektedir. Böylece Tarih ve Coğrafya bölümlerinden sonra Sosyoloji Bölümü de Rektör Osman şimşek ve Dekan M. K. S. nezaretinde paralel yapı tarafından ele geçirilmiştir.

Rektör Osman Şimşek; Elif Kıran’ın paralel yapıyla bağlantısını kendisine soranlara “onlarla anlaşamadığı için üniversitelerinden ayrıldı” demektedir. Ancak bu beyan gerçekleri yansıtmamaktadır. Zira Elif Kıran, 08.01.2016 tarihinde Fatih Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doktora Tez Jürisine davet edilmiş ve bu daveti kabul etmiştir. Fatih Üniversitesi’ndeki bu tez jürisine; kendisi doktorasını bitireli henüz bir yıl olmuş ve jürisine gireceği alanla ilgili uzmanlığı da bulunmayan bu kişinin davet edilmesi elbette ki tesadüf değildir ve bu yapıyla bağlarının devam ettiğinin ispatıdır.

 

namikkemal1 namikkemal2 namikkemal3

Paralel yapının üniversitesi, henüz başına kayyum atanmadığı tarihlerde Doktor ünvanlı akademisyenler üretmeye devam ederken Elif Kıran gibi kimselerden bu şekilde destek almıştır.

2- Paralel yapıya bağlılığı ve dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti hükümetine karşı şiddetli düşmanlığıyla tanınan basketbolcu Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter, Medeniyet Üniversitesinde barınamayıp oradan ayrılınca 27 Ocak 2016’da NKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne ataması yapılmıştır.

3- Paralel yapıya çok fanatik mensubiyetiyle bilinen H. K. Ç. isimli şahıs, İstanbul’da Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulu”nda Öğretim Görevlisi iken buradaki işine son verilince NKÜ Sosyal Bilimler Yüksekokulu’nda göreve başlamıştır.

Bu örneklerden de görüldüğü gibi, Namık Kemal Üniversitesi, diğer üniversitelerde barınamayan paralelciler için adeta sığınılacak bir liman haline getirilmiştir.

4- Üniversite bünyesinde 2015 yılının son aylarında kurulan “BALKAN ARAŞTIRMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ” müdürlüğüne C. U. atanmıştır. C. U. üniversitenin Tarih Bölümü öğretim üyelerindendir, daha önce Fatih üniversitesinde görev yapmıştır ve paralel yapıya mensubiyeti rektör dahil herkesçe bilinen bir kişidir.

Kullanım alanı için dört oda tahsis edilen “BALKAN ARAŞTIRMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ”, bünyesinde istihdam vb. olanakları da barındırmaktadır.

Uluslararası ilişkiler, siyasal bilgiler, sosyoloji, yabancı diller vb. birçok alanla ilişkili olması gereken böyle bir merkezin sadece üniversitede paralel yapının yoğunlaştığı Tarih bölümünün ve oradaki paralel bir öğretim üyesinin müdürlüğüne teslim edilmesi basite indirgenecek bir tutum olamaz.

5- Aynı şekilde; direk rektörlüğe bağlı olan “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı” da paralel yapıyla bağlantılı V. E. tarafından (üç yıldan bu yana) yürütülmektedir.

6- Çeşitli branşlarda Profesör ve Doçent olan birçok öğretim üyesine uzun zaman kadro verilmeyip bu kişiler çoğu zaman bekletilirken, paralel yapıyla bağlantısı rektör dahil herkesçe çok iyi bilinen kişilerin kadroları hemen tahsis edilmektedir.

Örneğin kimya bölümünden Prof. Dr. T. Ş. Biyoloji bölümünden Doç. Dr. R. B. gibi kişiler Profesörlük ve Doçentlik kadrosu için bir yıldan fazla bekletilmiştir. Buna karşın paralel yapıyla bağlantılı oldukları herkesçe bilinen Tarih Bölümünden C. U. ve V. E. ile Coğrafya Bölümünden M. A.’nın Doçentlik kadroları hiç bekletilmeden verilmiştir. 

7- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Turquoise Sosyal Bilimler Kongresi”ne Fatih Üniversitesinden Doç. Dr. A. A. da katılmış ve 17.09.2015 tarihli oturumda yaptığı sunum içinde Ak Parti hükümetinin Balkan politikalarını eleştiren ifadeler kullanmıştır. Ancak Kocaeli Üniversitesinden Doç. Dr. İrfan Kaya Ülger tarafından kendisine gereken cevap verilmiştir.

Paralel yapı mensuplarının fırsat bulabildikleri her ortamda Ak Parti hükümetini eleştirdikleri zaten bilinen bir gerçektir. Burada üzerinde durulması gereken husus ise; bir devlet üniversitesince düzenlenen uluslararası bir kongreye paralel yapı üniversitesinden katılım imkanının sağlanarak burada hükümete karşı siyasi kara propaganda yapma imkanının onlara nasıl ve niçin sunulduğudur.

8- Paralel yapıyla bağları herkesçe bilinen (ve adları yukarıda da geçen) Doç. Dr. C. U. ve Doç. Dr. V. E. İlim Yayma Cemiyeti Tekirdağ şubesine getirilip burada kalan öğrencilere yönelik olarak kendilerine konuşma yaptırılmaktadır. Söz konusu şahıslar, NKÜ rektörü Osman Şimşek ve NKÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başmüdürü Fevzi Kıran’ın referansıyla İlim Yayma Cemiyeti gibi kurumların ortamlarına girip konuşma yapma imkanı bulabilmektedirler. (Fevzi Kıran, aynı zamanda yukarıda adı geçen Elif Kıran’ın babasıdır. Geçmişte Tekirdağ Belediye Başkanlığı yapmıştır. Günümüzde NKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin müdürüdür. Paralel yapı/FETÖ ile ilişkilidir).

Not: Bu konularla ilgili olarak geçtiğimiz aylarda bazı yerel internet gazetelerinde peşpeşe haberler çıkmış, ardından AK Parti Tekirdağ milletvekilleri üniversiteye gelip rektör Osman Şimşek’le bir görüşme yapmıştır. Akabinde gazetelerdeki haberler kaldırılmış ve meselenin üzeri adeta örtülmüştür. Gazete haberlerinden kaldırılmayıp halen ulaşılabilenlerden bazılarının linkleri şöyledir:

http://www.tekirdag724.com/bir-garip-yapilanma

http://www.kanaltrak.com/rektorden-bir-atama-daha.html

http://www.tekirdag724.com/parmak-isirtiyor

MEDYAGUNDEM

namikemal4

MEDYAGÜNDEM 10 ay önce yazdı o rektör bugün gözaltına alındı

Tekirdağ’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “üniversite yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü …

namikemal4

FETÖ’yü değil MEDYAGÜNDEM’i susturdular!

Yine savcılar ve hakimler FETÖ ile mücadeleyi bıraktı MEDYAGÜNDEM’i susturma telaşına düştü. MEDYAGUNDEM.COM- 5 gün …

herkul3

Kırmızı bültenle aranan teröristbaşının fişini çektiler!

Fetullah Gülen’in örgütüne şifreli talimatlar verdiği haftalık sohbetlerinin yayınlandığı Herkul.org sitesine erişim, mahkeme kararıyla engellendi. …

37 Yorumlar

 1. Sayın medya gündem, ayrıca rektör kendisine oy vermediği ve rakip gördüğü için ,kişisel kin ve nefret duyduğu,fetöyle hiçbir alakası olmayan,bu güne kadar fetönün mağduru olan bir Profesörü fetöcülükle suçlamış,tutuklanmasına sebep olmuştur.gerçek fetöcülerin değil kişisel kin beslediği insanların peşine düşmüştür . Lütfen bunuda araştırın sizin gibi cesur,gerçeğin peşinde olan medya masum insanların cezaevinde boşuna kalması engel olabilir

 2. Çok güzel bir konuyu ele almışsınız. Lütfen haberinizin devamını yaparak masum insanların boş yere suçlanmaların önüne geçin. Gerçek suçluların gerçek yüzleri ortaya çıkmalı. Sırf Rektöre rakip diye fetöcü olarak suçlanan insanları boş yere yargılamayalım. asıl suçluları yargı önüne çıkaralım.

 3. NKÜ’de sahte yabancı dil belgesiyle kadroya giren FETÖCÜLER var.
  Bunları da yazın.
  Sadece NKÜDE değil bütün türkiyede. 2013te fetö nün ayarladığı ıelts sınavlarında alınan belgelerle kadroya girdi bunlar.

 4. rektör osman şimşek fetöcüdür eşi uzun yıllar fetönün sohbetinde yer aldı çocukları da fetöcüdür fatih okulunda okudular

 5. rektörün ekibinin tamamı fetöcüdür. yardımcısı şefik kurultay’ın kızı fetöcü fatih üniversitesinde okuyor. hastane başhekimi erdoğan gültekinin eşi istanbul fatih okullarında öğretmenlik yapmıştır fevzi kıranın kızı cemaatte okumuştur bizim hastanedekilerin yarısı fetöcüdür rektörün oğlu olmak üzere bölümde çalışanların tamamına yakını fetöcüdür

 6. Lütfen Yorum Ekleyin

  Lütfen herkes Rektör Osman Şimşek hakkında bildiklerini yorum olarak yazsın. Adamın ne mal olduğunu ortaya koymak gerekiyor. Lütfen.

 7. Osman Şimşek fetöcüdür . masum insanlara iftira atmış zulmetmiştir.artık yetkililer bu haberi duysun .çok canlar yanıyor masum insanlar içerde. gerçek fetöcü osman şimşek ve ekibinden Ensar Nişancı , Şefik Kurultay ve diğerleri yetkilerini kendi kin gütttükleri insanlar üzerinde kullanmışlardır.Bu pislikler gerçek fetöcü hainlerdir.nolur artık bunları duyun bu pisliklerin dışarda kol gezmesine izin vermeyin ! Adaletmize hükümetimize güveniyoruz

 8. Rektör Osman Şimşek Fetöcüdür!Birçok insanın canını yakmış masum insanlara sırf kendi pisliklerini örtmek ,fırsattan istifade husumeti olanlara eziyet ve zulmetmek ,makam ve koltuk için iftira atmıştır.O ve ekibinden Ensar Nişancı,Şefik kurultay gerçek hain Fetöcülerdir.Bu insanlar masum insanların sebebi olmuşlar onları içeri tıkıp kendileri dışarda gezmektedirler.Bu isimler ve aileleri çocukları bu hainlerin okullarına dershanelerine üniversitelerine gitmişler ve daa birçok şeyi yapmışlardır .her türlü kanıt delil mevcuttur .daha birçok pislikleri vardır.bu hain pisliklerin yatacak yeri olmayacak.duyun artık bu haberi bu pislikleri alın Allah bin bir türlü bunların belasını versin üzerlerinde kaç insanın ahı bedduası var sürüm sürüm sürünsünler!

 9. Masum İnsanlar için Yazın

  Yorumlarınızı Rektör Osman Şimşek’in masum insanlara iftira atarak karalamasının önüne geçmek için yazın ki gerçek fetöcüler ortaya çıksın . Böylelikle iftira attığı insanlar aklansın. Kendini kurtarmak adına insanlara zulüm eden, insanlara iftira eden Osman Şimşek’ten Allah razı olmasın.
  Her lafa verilecek cevaplar muhakkak vardır.
  Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
  Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”. Osman şimşek’in hangi sınıfta olduğunu lütfen herkes artık duysun.

 10. Na­mus­lu in­san­lar, na­mus­suz­lar ka­dar şe­ref­li ol­ma­dık­ça, ce­sur ol­ma­dık­ça ba­şa­rı­lı ola­ma­yız. osman şimşek’ e alan yaratmamak adına lütfen cesaretimizi toplayıp bildiğimiz tüm doğruları burada yazalım.

 11. Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, bir kısım gazetecilere yemek verdi. Rektörlük binasının 9. Katındaki restoranda gazetecilerle bir araya gelen Şimşek, soruları cevaplandırdı

  REKTÖRDE İNCEDEN PARALELE BAĞLANDI

  Bir gazetecinin paralel yapı ile ilişkisi olduğunu sorması üzerine “Ben 30 yıldır Tekirdağ’da yaşıyorum. Beni bilen bilir. O yapı ile ilişkim yok. Çevremdeki insanlara sorabilirsiniz. Ekibimde bir kişinin paralel yapı ile ilişkisi var. Ona da istifa et dedim etmedi” diye konuştu.

  2 ÇOCUĞU DA CEMAAT KOLEJİNDEN MEZUN

  Şimşek`in 2 çocuğunun da Gülen Cemaati`ne yakın Fatih Koleji`nden mezun olduğu aktarıldı. Öte yandan Şimşek`in bahsettiği kişiyi üniversiteye kendi getirdiği ortaya çıktı.

 12. Osmancık Şirin Baba ve Şirinleri

  Hırsız karşısındakini de hırsız zannedermiş. Osman Şimşek fetöcüsü de diğerlerini fetöcü zannediyormuş. Osmancık eninde sonunda gerçeklerle hesaplaşacaksın. bundan kaçış yok. er geç senin ne mal olduğunu herkes görecek. Büyük yüce devletimiz attığın iftiraları da tespit edecek de sen o zaman nereye sakalanacaksın? Osmancık sen veya yandaşları hiç düşündüler miki iftira attığımız adamlar aklanırsa ne yaparız diye? İftira attığınız insanların sahiplerinin olmadığını da unutmayın. Her gecenin bir sabahı vardır Osmancık. Adalet er geç yerini bulacak. sen ve yandaşların ne yapacak.? bakalım Mevla ne eyler, ne eylerse güzel eyler…

 13. Yetkililer OKusun

  ÜNİVERSİTEDE BİR GARİP YAPILANMA

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde akıllara durgunluk veren atamalar yün yüzüne çıktı. Rektör Osman Şimşek’in Cumhurbaşkanına hakaret eden, gezi destekçisi, paralel yapıya yakın, PKK propagandası yapan, HDP sempatizanı isimlere kadro verdiği iddiası ortalığı karıştırdı. İddialarla ilgili Ankara ve Tekirdağ’da geniş çaplı araştırma başlatıldı.

  Namık Kemal Üniversitesi son günlerde gündeme bomba gibi düşen atama haberleri ile sarsılıyor. İlginç isimlere kadro veren Rektör Osman Şimşek’in ise bu isimlerin bazılarını dekan yardımcısı hatta dekan yaptığı ortaya çıktı.

  ÇAPULCUYUM DEDİ ÜNİVERSİTEDE KADROYU KAPTI

  Gezi Olayları destekçisi ve kendini bir yazısında ‘çapulcu’ olarak tanıtan Yrd. Doç. Dr. Halit Burç Aka’ya kadro verildiği ortaya çıktı. Aka, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir de uyarı niteliğinde bir yazı yazmıştı.

  CUMHURBAŞKANINI HARAM YEMEKLE SUÇLADI

  Kısa bir süre önce Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek tarafından Tıp Fakültesi dekanlığına atanan Aziz Gül’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ilginç sözler sarf ettiği ortaya çıktı. AK Partili Cihangir Gül isimli bir akrabasının facebook sayfasındaki paylaşımının altına yorum yazan Gül, yorumunda, “Cihangir Gül abim RTE’nin Kadir Çöpdemir’e gemicik konusunda verdiği röportajdan sonra bile adamların hala helal kazanç yaptığını düşünüyorsanız kör olmak böyle birşeydir” dedi. Gül, yorumu ise dekanlık görevine atandıktan sonra sayfasından sildi. Cihangir Gül isimli, facebook kullanıcısı ise bu yoruma, “Sayın Aziz doktorum ve can ciğerim ben kör değilim. Ama benim gibi düşünmeyenler kör olmuş olabilir”karşılığını verdi.

  KANTER’İN BABASINA KADRO

  Namık Kemal Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden, PKK propagandası yapan, HDP’ye oy isteyen hocalara bir yenisi daha eklendi. Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Ünlü Basketbolcu Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter’in İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden kadrosu Namık Kemal Üniversitesi’ne yapıldı.

  ATAMA YAZISI ÜNİVERSİTE SİTESİNDE

  NKÜ Sağlık Bilimler Entitüsüne kadrosu atanan Kanter ile ilgili üniversitenin nasıl bir açıklama yapacacağı merak konusu oldu. Üniversite sitesinde yer alan atama bilgisine göre Kanter’in 27 Ocak 2016 tarihinde atamasını yapıldığı görülüyor.

  CEMAAT ÜNİVERSİTESİNDEN MÜDÜR YARDIMCILIĞINA

  Gülen Cemaati’ne yakın Fatih Üniversitesi’nde görev yapan ve yüksek lisansını burada tamamlayan Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Müdürü Fevzi Kıran’ın kızı Yrd. Doç. Elif Kıran, önce kadro açılarak üniversiteye alındı. Fen Edebiyat Fakültesi’nde Yardımcı Doçentlik yapan Elif Kıran’ın daha sonra ise Rektör Şimşek tarafından Sosyal Bilimler Entitüsü’ne Müdür Yardımcısı yapıldı. Hükümetin tutumuna rağmen Kıran’ın nasıl bir kadro açılarak bu göreve getirildiği merak konusu oldu. Yine Elif Kıran’ın kısa bir süre önce mezun olmasına rağmen müdür yardımcısı yapılması ise üniversite çevresinde eleştirilere neden oldu.

  O HOCADAN ÖCALAN’A TECRİT KALDIRILSIN ÇAĞRISI

  Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek’in yardımcı doçent kadrosuna ardından dekan yardımcılığına atadığı sosyal medya hesabında sürekli HDP propagandası yapan Ümit İzmen’in daha önce de Öcalan’a tecrit kaldırılsın bildirisine imza attığı, askere gitmeyin platformuna destek verdiği ortaya çıktı.

  PROFESÖRDEN UCUZ PKK PROPAGANDASI

  Namık Kemal Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hasta Hakları bölümünde görevli Prof. Dr. S. D kurmaca olduğu ortaya çıkan bir fotoğrafla Türk askerine yönelik iftira dolu bir paylaşımda bulundu. Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek’in ‘İfade Özgürlüğü’ diyerek profesöre soruşturma açmadığı iddia edildi. Savcılık ise bu paylaşımlara jet hızı ile soruşturma açtı.

  TÜRBANLI ÖĞRENCİYE 28 ŞUBAT ZULMÜ

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Türbanlı Emine Ö. başını aç baskılarından ve hocaların türbanıyla alay etmesinden bıkarak okulu bıraktı. Fakültenin tamamına yakınının atamasını yapan Rektör Osman Şimşek’in olup bitenleri izlemekle yetindiği ortaya çıktı.

 14. 20 YILLIK YOLU 2 YILDA KATETTİ

  Fatih Üniversitesi’nde görev yapan ve yüksek lisansını burada tamamlayan Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Müdürü Fevzi Kıran’ın kızı Yrd. Doç. Elif Kıran, önce kadro açılarak üniversiteye alındı. Fen Edebiyat Fakültesi’nde Yardımcı Doçentlik yapan Elif Kıran’ın daha sonra ise Rektör Şimşek tarafından Sosyal Bilimler Entitüsü’ne Müdür Yardımcısı yapıldı. Kıran’ın nasıl bir kadro açılarak bu göreve getirildiği merak konusu oldu. Yine Elif Kıran’ın kısa bir süre önce mezun olmasına rağmen önce müdür yardımcısı sonra bölüm yapılması ise üniversite çevresinde eleştirilere neden oldu.

  HOCALAR İSYANDA

  Tekirdağ 7/24 haber sitesine konuşan üniversitedeki bazı hocalar duruma isyan etti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hoca, “Bu yükselişe bir anlam veremiyoruz. 29 yaşında bir insanın bölüm başkanı olduğu çok nadir görülen bir durum. Bir buçuk yıl önce üniversitede işe başlayan bir bayanın bu kadar kısa sürede merdivenleri hızlı bir şekilde tırmanması normal bir olay değil” dedi.

 15. Sayın Medya gündem yetkilileri yaptığın güzel haberden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. gerçek fetöcülerin yüzleri ortaya çıkmalı. osmancık ta bunlardan biridir. çok iyi takiyye yapar kendisi. yalnız unutuyorki öteki taraf ta varrrr….

 16. Osman ve Saz Arkadaşları

  Osmancık kardeşim bir gün rektörlüğünde biter hainliğin de. Sonra bu vatan haini şerefsizler gibi günah çıkaracağın günde gelecek. Çoluk çocuğunla rahat otur bakalım. Az kaldı. Takiyeciiiii. kellen gitmesin diye üç beş tane fetöcü ile oturup insanları fetöcü yaptın. Nasıl bir yaratıksın sen. Sen de ne utanma ne ar duygusu var. tipik fetöcü. O insanların yakınlarının sana ve çocuklarına ve karına nasıl beddua ettiklerini tahmin edebiliyor musun ? Kendinden korkmuyorsan çocuklarından ve eşinden demi korkmuyorsun. Bakma insanlar kendinden utandıkları için bu bedduaları buraya yazmıyor. Bu arada belirtmek isterim ki sen gibi takiyeciler de Yüce Türk Cumhuriyetine hesap verecek. Ha burada Osman, ve yandaşları bunları iyi okuyun şekerler. Çünkü iftira attığınız o masum insanlar elbet birgün aklanacak o zaman o insanların yüzüne nasıl bakacaksınız ? Tabi gerçi siz de yüz de yoktur takiyeci ve saz arkadaşları. Bu yorumları okuyun da insanlara iftira atmayın.

 17. Güncelleme tarihi

  Sayın yetkililer
  Osman Şimşek ‘in http://osimsek.cv.nku.edu.tr/ adlı sitesine gidiniz. güncelleme tarihi çok ilginç değilmiiiiii???*
  Fetöcü darbe olsaydı ne ile kandırdılar seni. Lütfen tarihe dikkat edin. 15.07.2016 ilginçmi Osmancım……..
  15 temmuz sana neyi hatırlatıyor Osman , Osman Ses ver…………

 18. Fetöcü Rektör Osman ŞİMŞEK

  Osmancık vakit varken gel iftira attığın insanlardan özür dile . af dile. Emin ol ki muhakkak attığı iftiralar bir yerden çıkar. emin ol . fetöcu olan sen başkalarını fetöcü yapan sen. Tüm yetkiler bu haberleri okumalı ve ihbar kabul etmelidir. Osman şimşek ve saz arkadaşları hakkında gerekli işlemler yapılmalı. iftira attığı insan gerekli incelemeden sonra aklanmalıdır. Osman şimşek tarafından mağdur edilen tüm kişilere osman şimşek tarafından tazminat ödenmelidir. Emin olunki bu yorumları osman şimşek ve saz arkadaşları da okuyordur ve düştükleri durumdan nasıl kurtulacaklarını düşünüyorlardır. yusuf yusuf diye…. Osmancık korku kurdun babasıdır unutma sakın.

 19. Osman Şimşek Fetöcüdür

  Osman Şİmşek ve saz arkadaşları Ben Gülen takipçisi değilim” mesajı vermeye başladı. FETÖ’cülüğün nasıl kahpe, aşağılık, esfeli safilin, hayvandan daha aşağı bir müptezellik olduğunun kanıtı…….

 20. Fetöcünün Babasının Babası

  Enes Kanter, ölümüne fetöcü. Peki kimdir enes kanter. Mehmet Kanterin oğlu. Göstermelik bir şekilde evlatlıktan Enes’i rededen babası. Kimdir Mehmet kanter fetöcünün babası . peki mehmet kanter hangi üniversitede çalışır. Namık Kemal Üniversitesi, Bunu buraya alan kimdir? Osman Şimşek adlı zat. O halde fetöcünün babasının babası oluyor mu? Peki mehmet kanter bir notile evlatlıktan red ettiği enes kanter için dava açmış mıdır ? Öyle bir kağıt parçasına üç beş cümle yazmakla olmuyor annem. Açacaksın davanı red edeceksin evlatlıktan. Osman Şimşek sen rektörcük mehmet kanter ile ilgili bir işlem yaptınmı ? Yoksa gücün mü yetmedi ? Hep gücün yanında olmaya çalışan Osman sen vatan haini bir fetöcüsün. gerçek fetöcüleri koruyacağım diye bir yerlerini yırttın .ama endişelenme Yüce TÜRK Adaleti bunu da çözecektir. o zaman yusuflara geleceksin. En fecisi ne biliyormusunuz osman ve saz arkadaşları iftira attığının Türkiyenin çok değerli akademisyenlerin çok değerli vatanperver aileleri var onlar yüzlerinize tükürmek için gün sayıyor. Gerçi tükürükleri zayi olur. çünkü siz bunlara da değmezsiniz. Allah tez zamanda fazlası ile önünüze getirsin. Ensarcık duyduğum kadarıyla bayağı bir korkmaya başlamışsın. Rektörün omuzuna kafanı daya ve ağla . tabi ağlayabilirsen beceriksiz adam. Birilerin k…… arkasında yürüme kendin ol adam ol Ensar. Daha önce yorumlarda senin de adam olmadığın belli ama……Vicdansızlar nasıl kıydınınız masum insanlara ????*

 21. Osman, Ensar ve diğer saz arkadaşları unutmayın ki bugün yediğiniz hurmalar gün gelir k…….. tırmalar……Sizin gibi vatan hainleri , vatanperver insanları bugün hedef haline getirmişlerdir. asıl kimliğini gizlemek adına başkalarını suçlamak kul hakkı değil mi ?
  Sayın Yetkililer,
  Hiç Osman Şİmşek, Ensar Nüşancı gibi adamlarında fetöcü olduğu aklınıza geldi mi??***
  İncelemenizde fayda var. Eğer İncelemezseniz siz de onlar gibisinizdir. Lütfen bir inceleyin….

 22. Aciz İnsan Şikayet Eder
  Basit İnsan iftira Eder
  Dürüst İnsan Sabreder…….

  Osman ve saz arkadaşlarının hangi gruba girdiğini bilmeyen yoktur ama ben yine yazayımmm

  Aciz ve basittt………………………………………….

 23. Sehitler Ölmez Vatan Bölünmez

  Değerli Oğuzhan Aydemir hocam;
  Geçmiş olsun.Bu ZULME sabret.ALLAH(C.C)sabır edenlerledir. Afyon’dan FETO culardan kaçtın.
  Tekirdağ gidecem rahat edecem dedin ama 15.07.2015 tarihini milat edip CV’ni güncelleme ihtiyaç duyan bır rektör’ün İFTİRASI’na kurban edilmek isteniyorsun.Bu rektör FETO ile göbek’ten bağlıve tüm hücrelerine kadar girmiş.(Sözde AK partili)
  Unutma bu ülkenin REİS’i onun kulağını çeker.
  Unutma bu ülkenin ALLAH(C.C) korkusu olan hala namuslu savcısı ve hakimleri var.
  Sen Gördüğüm en dürüst ve namuslu bilim adamısın. Üzülme bu ülke FETO’cu çakallardan temizlenecek.
  ALLAH(C.C) tuzak kuranların en hayırlısıdır.
  ALLAH(C.C) yardımcın olsun.
  Saygılarımla

  NOT: Oğuzhan hocamın neden Afyondan ayrıldığını Lutfen aşağıdaki sayfayı tıklayarak okuyun okuyun ve bu FETO’cuların nasıl Afyon’dan kaçan birisinin peşini bırakmadıklarını anlayın.

  http://www.omermazi.net/2015/01/aku-gunlukleri.html

 24. Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK

  Lütfen Osman Şimşek ve yandaşları ile ilgili ne bilgisi ne belgesi varsa buradan paylaşsın. Gerçek fetöcüleri Allah belasını versin. Masum insanlara sabır versin. Özellikler Osman Şimşek ve Yandaşlarının zulmüne uğrayanlara sabır versin. Bu da çözülecek. Oğuzhan Hoca gibi diğer masum hocalarımıza Allah hayırlı kapılar açsın. Allah bunun hesabını Osman Şimşek, yandaşları ve ailelerinden sorsun. Bak bu kadar yorum yazılıyor Osman ve yandaşlarından bir tepki gelmiyor.
  Osman Şimşek ve yandaşları hesap verecekleri gün için yazın ve paylaşın.
  Medya gündem gibi cesaretli bir medya organı bu işe öncülük etmiş destek olmak gerekiyor.

 25. Adalete Guveniyoruz

  Medya gundemin bu konuya el atmasini takdir ediyoruz. Gerceklerin aciga cikacagina da inaniyoruz. Bu universitede canini disine takarak, tirnaklarini kaziyarak buralara gelmis inancli, hic birsey ugruna vatanina ihanet etmeyecek sekilde vatansever profesorlerine yapilan bu iftirayi kiniyoruz. Biz once Allahin adaletine sonra devletimize guveniyoruz. Ama iftirayi yapanlarin neye siginacaklarini ve bu vebalin altindan nasil kalkacaklarini bilmiyoruz. Allah onlari kurtarsin!!! Yetkililer lutfen sesimize kulak verin ve gercek suclululari cezalandirin. Osman Simsek sen nasil rahat uyuyabiliyor musun, acilara bogdugun bu kadar insan varken, ama derdimiz yine sen degilsin, biz seni Allah’ a havale ettik zaten, hesabin buyuk, Allah seni kurtarsin (!!)

 26. Hain Osman ve yandaşları

  Sayın Osman Şimşek üniversite web sayfandaki özgeçmişini neden darbe gününü seçerek güncelledin ? Bu tarihi milat mı kabul ettin Fetöcü seni. Seni tabi ki önce Allah’a, sonra Yüce Türk Adaletine havale ediyoruz. Elbet hakkında incelemeler başlatılacak, Dicle üniversitesi rektörü , pamukkale rektörünün başına gelenler senin de başına gelecek sadece zamanı belli değil . Ya rektör olmasıydın ne olur du yandaşların bile yanında durmaz dı emin ol. Bir an önce yaptığın yanlıştan zulümden geri dön. ne kadar çabuk dönersen o kadar kardasın. masum insanlara iftira ettiğini kabul et. suçlu olan gerçek kişilerin isimlerini ver yandaşın olsun olmasın. Devlet sana rektörlük diye bir makam vermiş . bu makamı masum insanlara iftira atmak için verilmiş bir makam mı zannediyosun ? Makamına ihanet vatana ihanettir. Makama ihanet etmeeeeeeeee ki vatanı da ihanet etme ………

 27. gerekli İşlemler

  Sayın Rektör!!!!!! Osman
  Elif Kıran, Mehmet Kanter, H. K. Ç., C. U., Ensar Nişancı, V. E., M. A., Fevzi Kıran adlı şahıslar ile ilgili herhangi bir işlem yaptınız mı ? Bu güne kadar yapmamış iseniz neyi bekliyorsunuz ? Yoksa onları koruma altına mı aldınız.? İsimleri her yerde geçiyor makamınız gereği bunlara işlem yapmak zorundasınız. Yapmazsanız siz de onlardansınız. Bekleyeceğiz bakalım Mevla ne eyler…………

  • Masum ların ahi çıkar aheste aheste

   Siz kimsiniz neyin pesindesiniz bilmiyorum ama haber dediğin tarafsız olur bole asılsız herşeye inanırsanız hukuk önünde hesap verirsiniz masum insanların adına karalayamazsiniz burası muz cumhuriyeti değil bu saldirilarinizdan utanacaksiniz ama sadece utanamakla kalmayacak hesapta vereceksiniz hem hakim hem savcı olmuşsunuz sallayıp duruyorsunuz elninsaf vicdan kimin feto olduğunu gorucez aklaninca bu masum olanlar bunları yanınıza bırakmayacak adaletin önünde hesap vereceksiniz bilip bilmeden konuşup yazıp durmayın elinizi vicdanınıza koyun ole konuşun bütün fetoculerin allah belasını versin tabi feto olmadığı halde onlara feto diyenletinde

 28. Elif Kıran, Mehmet Kanter ve diğerleri

  Osman Kardeşim , fetöcü olmayanları fetöcü ilan eden sen. Yukarıda ismi geçen fetöcüleri de inceledin mi????
  İncelemeyi düşünüyor musun???* Elif Kıran mesela, Mehmet Kanter mesela…..Osmancık sana burdan öyle şeyler yazmak geliyor ki sen ve yandaşlarının aileleri var diye yazmıyorum. Allah belanı bin kere versin….

 29. Bu haberi buraya servis edenler parelel abilerinden aldıkları ulufelerle yıllardır tekirdağda anti parelel isimlere saldırıp ihaleleri kapmaktadır.
  hakkında iftira atmasın diye tekirdağda önceden tekirdağ taraf olan,şimdi 724 tekirdağ olarak devam eden haber sitesinin sarı kafası sırf belden aşağı iftira atmasın diye susan zevat buraya içini döksün.
  Valilik önünde hangi fetöcü hangi gazetecileri arkasına alıp rektöre ve yardımcısına darplı saldırıda bulundu onu da açıklasınlar.
  kendi aleyhinde fetöcü olduğunu ıspatlayanlara telefonda parelelsin diyen gazetecinin haberlerinin buralara düşmesi Medya gündemi de itibar zaafına uğratmaktadır.
  aşağıdaki bütün yorumlar aynı klavyeden çıkmış yorumlardır.

 30. Sayın Rektör !!!!!!!

  Sayın Rektör,
  Yukarıda yazılanlara göre kimi hangi sebeple Fetöcü ilan ettiniz ? Asıl fetöcüleri korumaktaki gayeniz nedir?
  Bazı isimleri bazı yerlere verirken hiç Allah’tan korkmadınmı? Sen diğer üniversitelerdeki uygulamayı biliyormusun ? İsim vererek kurtuldum diye zannetme ha… Sen gerçek fetöcüleri açıklamadıkça Allah senden fitil fitil çıkarsın. Bak insanlar bu durumda edep sınırlarını aşmıyorlar çünkü herkes senin ve saz arkadaşların gibi edepsiz değil. Kendilerinden utanan insanlar bunlar. Allah hepsinin ahını senden ve yalakalarından bu dünyada katli ile çıkarsın…. Lütfen herkes amin desin……….Bir de osman bu rektörcülük oyunun bırak ta adam olllllllll.

 31. NKÜ nün rektörü ve yandaşları kesinlikle fetöcüdür. Kendi kıçlarını kurtarmak adına saf, masum ve gariban insanları fetöcü ilan etmişlerdir. Asıl fetöcüler kendileridir. Çocukları ve eşi fetö cemaatine giden bir erkek’in bunlardan haberinin olmaması mümkün müdür? Ha belki osman erkek te değildir aynen ensar gibi…….

 32. Prof. Dr. Osman Şimşek'e açık davet

  Sayın Rektöre Mektup,
  Siz yıllardır sizinle beraber çalışan veya size sürekli başkaldıran fetö/pdy yandaşlarına neden dokunama dınız? Onlar isimleri neden yok sayın hocam ? Kanaatimce eski birlikte çalıştıklarınız sizin ve ekibinizin kirli çamaşırlarınız biliyor diye bu gruba karışmadınız. sürekli başkaldıranlar da başınıza bela olur diye karışmadınız. Kime karıştınız biliyor musnuz ? Yıllardır akademisyenlik uğruna etlerini dişlerine takan rahat bulmak için sonradan üniversitenize gelip gerçek akademisyenlik yapan şerefli fakat sahipsiz insanlara gücünüz yetti. Sizce bu insanlığa sığar mı?? Bir üniversitede olunabilecek en büyük makamı size vermişler. Vermişler ki hakla haksızı ayırasınız diye. Tekrar sorarım sayın hocam sizinle eskiden beri çalışan veya size açıkça başkaldıran kaç insana dokundunuz ? Sıfır. Lütfen elinizi vicdanınıza koyup konuyu tekrar düşünün. Yok yakınken insanların günahlarını almayın. Ekibinizdeki insanlar uymayın. Bakın sayın hocam ben de üniversitede görevliyim. çok rektör gördük. rektörlükleri bittiğinde yanındaki ekip selam bile vermedi. sizin ekibiniz de bunu size yapacak. Lütfen bir daha aklı selim düşünerek doğrulara ulaşmaya çalışın. Gerçekten suçlu olanların cezalarını misli ile çekmeleri gerek . ya masum insanlar……………………………Takdir sizin sayın hocam..

 33. İŞTE ÜNİVERSİTENİN PARALEL İŞBİRLİĞİ

  http://www.tekirdag724.com/iste-o-fotograflar
  Namık Kemal Üniversitesi’nin paralel yapı ile derin ilişkilerde olduğu fotoğraflar ortaya çıktı. Paralel yapının bir dönem üniversiteyi üst olarak kullandığı kaydedildi.
  İnternet ortamında dahi bolca bulunan fotoğraflarda paralel yapının üniversitede istediği gibi at koşturduğu görülüyor. Yakın bir zamana kadar üniversitede paralel yapıya kucak açıldığı kaydedildi. Fotoğraf karelerinde ise bu derin ilişki görülüyor. Üniversitenin Tekirdağ Aktif Sanayici İşadamları Derneği ile sık sık proje yaptığı, Fatih Koleji öğrencilerinin ise burada eğitim aldığı belirtildi.

 34. http://www.tekirdag724.com/babaya-kado

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde paralel bağlılık yemini eden Basketbolcu Enes Kanter’in Babası Mehmet Kanter’e kadro verildiği ortaya çıktı. Kadro listesi ise üniversitenin sitesinde yayınlandı.
  KANTER’İN BABASINA KADRO

  Namık Kemal Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden, PKK propagandası yapan, HDP’ye oy isteyen hocalara bir yenisi daha eklendi. FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Ünlü Basketbolcu Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter’in İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden kadrosu Namık Kemal Üniversitesi’ne yapıldı.

  ATAMA YAZISI ÜNİVERSİTE SİTESİNDE

  NKÜ Sağlık Bilimler Entitüsüne kadrosu atanan Kanter ile ilgili üniversitenin nasıl bir açıklama yapacacağı merak konusu oldu. Üniversite sitesinde yer alan atama bilgisine göre Kanter’in 27 Ocak 2016 tarihinde atamasını yapıldığı görülüyor. Bir süre üniversitenin sitesinde yer alan yazı bir müddet sonra tepkiler artınca kaldırılmıştı. Kanter son olarak sosyal medyada paylaştığı bir paylaşımda FETÖ örgütüne bağlılığını ifade etmişti. Enes Kanter daha önce de 17-25 Aralık savcıları ile boy boy poz vermişti.

  AK PARTİLİLER FETÖCÜ GÖSTERİLMİŞ

  Tekirdag 7/24.com’un edindiği bilgiye göre NKÜ’de FETÖ yapılanmasına ilişkin 250’ye yakın akademik kadro bulunduğu aktarıldı. Yine iddialara göre açığa alınan 59 kişinin yarısına yakının FETÖ’cü diğer yarısının da üniversite yönetimine muhalif olan AK Parti’ye yakın isimlerin olduğu öne sürüldü. İddilara göre direkt FETÖ ile bağlantısı bulunan bazı isimlerin korunduğu kaydedildi.

 35. Önceki arkadaşın yazmış olduğu açık davet çok güzel olmuş. Bence rektör bu sorulara cevap vermeli ki tarafını belirlesin. Çok büyük bir üniversitede rektörlük zor bir iştir. ancak rektör bir daha çok dikkatli şekilde düşünüp karar verilmelidir. Aksi halde Rektör daha önce yazılan yorumlardaki adam olacaktır.

 36. sayın medya günden editörü size bu haberi gönderdiğini düşündüğüm 724 tekirdağın sahibi şuan fetöden gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir