Anasayfa / GENEL / Bir Sözcü çalışanının isyanı!
sozcu-isyan

Bir Sözcü çalışanının isyanı!

MEDYAGÜNDEM- Bir Sözcü gazetesi çalışanı başta MEDYAGÜNDEM olmak üzere medya sitelerine gönderdiği bir mektupla, gazetesine isyan etti.

Mesaja göre “Atatürkçü” geçinen Sözcü gazetesi, Atatürk’ün anıldığı resmi bayramlarda çalışanlarına mesai ücreti ödemiyor.

Öncelikle şu notu düşelim: Sözcü çalışanının mektubunu yayınlıyoruz ancak Sözcü yönetiminin buna bir cevabı varsa, onu da yayınlayacağımızı bildirmek istiyoruz.

Hani “İddia yalandır” diyebilirler, “Resmi bayramlarda çalışanlarımıza mesai ücreti veriyoruz” açıklaması yapabilirler, ya da “Doğrudur” diyebilirler.

Sayfalarımız Sözcü’ye açık kısacası..

İşte o mektup:

***

FOTOGOL-SÖZCÜ gazetesinin saygın patronuna isyanımı dile getirmek istiyorum:

Şehitlerimizin haberlerini yapan -askerin safından hiç ayrılmayan- Atatürkçü Cumhuriyetçi olarak bilinen SÖZCÜ-FOTOGOL gazetesi neden çalışanlarına mesai olarak sadece Kurban bayramını ve Ramazan bayramını mesai olarak veriyor.

Sadece dini bayramlarda mesai veriliyorda neden resmi tatillerde yani bir ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI (23 Nisan), EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ (1 MAYIS), ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI (19 MAYIS), ZAFER BAYRAMI (30 AĞUSTOS), CUMHURİYET BAYRAMI (29 EKİM) bu bayramları bayramdan saymayarak mesai olarak görmüyorsunuz.

Neden çalışanlarınıza mesai parasını vermiyorsunuz?

Bunun tek sebebi var: Paradan kaçılıyor…

Umarım Uğur Dündar’ın sözcüye gelmesiyle bu durum düzelir…. (Sesimi duyurduğunuz için size teşekkür ediyorum)

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir