Anasayfa / GENEL / Bir “Shaggy ölmüş” haberi; Hürriyet satılacak!
hurriyet

Bir “Shaggy ölmüş” haberi; Hürriyet satılacak!

Türkiye’de “geyik tarihi”nin en bomba haberidir; “Shaggy ölmüş.” Kulaktan kulağa fısıltının bu kadar kasıp kavurduğu bir vaka olmamıştır. Yıllar önce “Shaggy ölmüş” diye adamı öldürüp öldürüp diriltmişlerdi. Hürriyet gazetesinin satışı da “Shaggy ölmüş” geyiğine döndü. En son “paralel piç” Fuat Avni’nin Hürriyet’in Ferit Şahenk’e satılacağı iddiası ortaya atılmıştı. “Paralel piç” diyoruz çünkü ismi, kimliğini gizleyip, maskeli operasyonlar yapan bir hesaba ancak bu sıfat yakışır. Medyatava’nın haberine göre Hürriyet’in bugün yazıişleri toplantısında gazetenin genel yayın yönetmeni Sedat Ergin , paralel bir piçin iddiasına laf yetiştirmeye çalışıp, “Hürriyet satılmayacak” garantisi vermiş. Medyatava’nın haberinden okuyalım:


Fuat Avni’nin tweet’leriyle yeniden gündeme gelen Hürriyet gazetesinin satılacağı dedikodularına, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin son noktayı koydu.

Wall Street Journal Türkiye’nin geçen ayki haberinin ardından Twitter’da hükümete yönelik analizleriyle bilinen ve operasyonları önceden haber veren Fuat Avni’nin geçen hafta attığı tweet’ler, Hürriyet’in satılacağı dedikodularını yeniden çıkarmıştı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, gazetenin sabah toplantısında birim şeflerine şu mesajları verdi: “Geçen ekim ayında, Wall Street Journal’da bir iddia ortaya atılmıştı; Hürriyet’in Doğuş grubuna satılacağına ilişkin. Çok kuvvetli şekilde başyazı yayımlayarak haberi yalanladık. Buna rağmen geçenlerde Fuat Avni müstear ismiyle yazılan twitter hesabından, aynı söylenti bir kez daha dile getirildi.

O DEDİKODUYA İTİBAR ETMEYİN

Yeniden ortalığa belirsizlik havası yaymak isteyenler var. Her şeyle mücadelenin yolu var ama hurafeyle mücadelenin yolu yok. Yok diyorsunuz, yalan diyorsunuz buna rağmen aynı hurafe döndürülmeye devam ediyor. Benim burada sizlerden ricam bu yöndeki dedikodulara hiçbir şekilde itibar etmemeniz. 24 Ekim’de bastığımız başyazıda da yalan dedik. Yalandan daha kuvvetli kullanabileceğiniz bir sözcük yok. Sizlere bu açıklamayı aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanımız Vuslat hanımın mesajı olarak aktarıyorum. 24 Ekim’de yayımladığımız başyazının bazı bölümlerini size bir daha okumak istiyorum:

DAHA NE SÖYLEYEBİLİRİM

Bu haber tek kelimeyle ifade etmek gerekirse, yalandır. Hürriyet gazetesi, bu sektörün en köklü ve en büyük grubu olan Doğan Ailesi’nin sahipliğindedir ve böyle kalmaya devam edecektir. Bunun gibi -dost ve düşman- herkesin bilmesini istediğimiz bir husus daha var: Hürriyet, Türk basınının amiral gemisi olarak bu kimlik ve konumunu gelecekte de başarıyla muhafaza edecektir. Hiç kimse söz konusu haberde öne sürülen saçma iddialara ve bunlara dayalı asılsız spekülasyonlara itibar etmemelidir.

Benim sizlerden de ricam, bu konuda içinizi rahat tutmanız. Çalıştığınız müessesenin beyanlarına ve kamuoyuna yaptığı taahhüde güvenmeniz. Daha ne söyleyebilirim, bilemiyorum…. “

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir