Anasayfa / GENEL / Bir paralel iftira daha belgelendi!
trt2

Bir paralel iftira daha belgelendi!

MEDYAGUNDEM.COM- Paralel ihanet çetesinin operasyon gazetelerinden Sözcü’de Saygı Öztürk imzasıyla yayınlanan “Bilal’in arkadaşı hem TRT’nin, hem yandaş kanalın müdürü çıktı” haberi yalan çıktı.

Sözcü’nün yalanı özellikle paralel medya tarafından dolaşıma sokulmuştu.

Turkuvaz Medya Grubu ve TRT tarafından yapılan açıklamalarla bir paralel iftira ve yalan da ortaya çıktı.

Turkuvaz Medya Grubu’nun açıklaması şöyle:

“Bugün, bir kısım basın organlarında TRT Genel Müdür Yardımcısı Sayın İbrahim Eren’in ATV Avrupa kanalında genel müdür olarak görevine devam ettiği şeklinde gerçekle hiçbir ilgisi bulunmayan birtakım haberler yapıldığı görülmüştür.
Sayın İbrahim Eren, 11.07.2013 tarihi itibariyle ATV Avrupa kanalının genel müdürlüğü görevinden ayrılmış, şirketimiz ve medya grubumuzla hiçbir ilişiği kalmamıştır.
Bugüne kadar hakkımızda yaptıkları birçok asparagas haber nedeniyle sayısız tekzip yayınlamak zorunda kalan bir kısım medya organlarınca ve birtakım kişilerce, gerçek dışı bilgiler kullanılarak medya grubumuzun yıpratılmaya çalışılması, bu kişi ve kurumların kötü niyetli yaklaşımlarının devam ettiğinin açık göstergesidir.
Bu gerçek dışı beyan ve bilgiler ile kamuoyunu yanıltmaya çalışan kişi ve kurumlar hakkında hukuken sahip olduğumuz haklar sonuna kadar kullanılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

TRT DE YALANLADI

TRT’den yapılan açıklamada, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren’in, TRT’deki görevine başladığı tarihte herhangi özel bir televizyon ve şirketle bağının bulunmadığı vurgulandı.

Açıklamada, Eren’in TRT’deki görevine 23 Temmuz 2013 tarihinde atandığı, Turkuvaz Televizyon ve Radyo İşletmeciliği A.Ş. bünyesinde, ATV Kanalının Genel Müdür Yardımcılığının yanı sıra ATV Avrupa Kanalının Genel Müdürlüğü görevini, bu tarihten önce yürüttüğü ifade edildi.

PARALEL ÇETENİN HEDEFİNDEKİ İSİM

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren o göreve atandığından bu yana paralel ihanet çetesinin hedefindeki bir isim. Yıllarca TRT’yi haşhaşi kadrolarla doldurup, trilyonlarca lirayı sadece paralel çeteye hortumlatan haşhaşi kadroların kabusu olan Eren, sık sık bu tür haberlerle hedef yapılıyor.

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir