Anasayfa / GENEL / Bir medya fosilinin paralel suç sicili!
derya1

Bir medya fosilinin paralel suç sicili!

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, artık medyadaki bitik bir isim haline gelen eski Milliyet yayın yönetmeni, halen de CHP’nin Yurt gazetesinin başındaki isim olan Derya Sazak’ın “paralel suç sicili”ni yazdı. İşte yazısı:


MAĞDURU OYNAYAN SAZAK’IN O İSMİ KOVDURMAK İÇİN UĞRAŞTIĞINI BİLMEYEN YOK

Milliyet’in eski yayın yönetmeni Derya Sazak yalanlarına tam gaz devam ediyor. Güya Milliyet’e yapılan operasyonun arkasında Yalçın Akdoğan varmış. Akdoğan bunu yalanladı ama Sazak iddialarının doğru olduğunu söylüyor. Tabii ki Yalçın Bey doğruları söylüyor. Niye mi? 17 Mart’ta bu köşede Derya Sazak’ın kim olduğunu yazmıştım ama hatırlatmakta fayda var.

Milliyet’in genel yayın müdürü iken gazetesinden kovulan Derya Sazak aylardır mağduru oynuyor. Derya Sazak önce halefi Tayfun Devecioğlu’nun Milliyet’ten gitmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Her yerde Devecioğlu’nun Zafer Mutlu’nun adamı olduğunu söyleyerek Devecioğlu’nun kovulma zeminini yaratmak istedi. Milliyet ve Vatan’ın başında olan Zafer Mutlu Haziran 2011’de Milliyet-Vatan’dan ve medyadan tasfiye edilmişti. Bu kovulmaya en çok sevinenlerden biri Derya Sazak’tı. Buna şahitlik eden o kadar çok gazeteci var ki! Bir başka meslektaşının kovulması için uğraşan ve bu duruma sevinen adamın şimdi mağduru oynaması, kusura bakmayın ama insanın midesini bulandırıyor. Sazak’ın, Mutlu’dan sonra Devecioğlu’nun kovulması için de uğraştığını Milliyet gazetesi içinde bilmeyen yok. Hatta ben yakinen biliyorum ki, Devecioğlu’nun gönderilmesi konusunda hükümet yetkililerine ricalarda bulundu Sazak… Hadi çıksın yalan desin!

TRT’DEN ALDIĞIN PARALARI UNUTTURMAK İSTİYOR

Ayrıca tam 5 sezon boyunca hiç izlenmeyen bir TRT programından yüklü miktarda para kazandığını unutturmak istiyor Sazak. Acaba hükümet sayesinde TRT’den kazandığı paraların Napoli’den satın aldığı teknede bir katkısı olmuş mudur? Şimdi mağdur pozlarında kitap yazıyor. Elbette hiç kimse bu şahsın samimiyetine inanmıyor. Çoktan unutuldu gitti Sazak. Paralel örgütün kanalları dışında hiç kimse bu şahsa itibar etmiyor…

PARALEL ÖRGÜTÜN RİCALARINI (!) KIRMAYAN SAZAK

Paralel örgüt demişken, Derya Sazak’ın paralel ilişkilerini de ayrıca incelemek lazım. Çünkü Milliyet’in başındayken paralel yapının ricalarını (!) kırmıyordu. 28 Şubat sırasında da askerlerin ricalarını geri çevirmiyordu. O dönemki Milliyet’in darbeci manşetleri ortada. Mesela “Ordu Rahatsız” manşetini atan ve “Alışveriş yapılmaması gereken şirketler” haberlerini yapan Sazak’ın bizzat kendisi. Şimdi o günlerini unutturmak istiyor ama nafile. Darbeci geçmişini kimseye unutturamaz. Gerçi Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu kadar yetenekli değildi ama o da askerlerin gözüne girmek için çok uğraştı.

PARALEL POLİS ŞEFLERİYLE ARASI İYİYDİ

Vesayetçilerin emrine girmek konusunda tutarlı Sazak… Vatan Emniyet’te konuşlanmış paralel örgüt polisleriyle arası çok iyiydi Sazak’ın. Milliyet’in o dönemki başarılı polis-adliye muhabiri Erdal Kılınç’ın 2013’ün başlarında sırf paralel polis şefleri Mutlu Ekizoğlu ve Tufan Ergüder istemiyor diye Emniyet’e gitmesini engelledi. Düşünebiliyor musunuz, sırf polis şefleri istemiyor diye Erdal Kılınç’ın ayağı Emniyet’ten kesildi. Bir muhabirin işini yapmasına izin vermedi. Ekizoğlu ve Ergüder telefon açtığında, “Buyurun amirim” diyordu. Bunu o dönemin bütün polis adliye muhabirleri biliyor.

NAGEHAN ALÇI’NIN YAZISINI KUZGUNCUK’A SORDU

Tabii aynı şekilde paralel yapının kara propaganda santrali Kuzguncuk elemanlarıyla da görüşüyordu Derya Sazak. Nagehan Alçı 2013 Mart ayında Kemalettin Özdemir hakkında yazdığı yazıyı Sazak gitti Kuzguncuk’a sordu.  Kuzguncuk izin vermeyince Nagehan’ın yazısını yayınlamadı.  Eğer cemaatten korkusu olmasa o yazıyı yayınlardı.

Aslında Erdoğan, Yıldırım, Tayfun ve Meltem Demirören konuşsa Sazak hakkında neler neler oraya çıkacak, ama edeplerinden susuyor bu aile…

SAZAK’IN MİLLİYET’İN BAŞINDA GEÇMESİNDE ETKİN OLAN İSİM KORU’DUR

Ha bu arada, Derya Sazak’ın Milliyet’in başına geçmesinde etkin olan kişi Fehmi Koru’dur. Hasan Cemal ve Can Dündar’ın kovulmasında da dik duramamıştır Sazak. Biraz dik dursa o iki yazar kovulmayabilirdi. Ama nerde o yürek Sazak’ta.

Derya Sazak artık bitik bir isim. Kendi günahlarından kurtulmak için başkalarına pislik atıyor.  “Milliyet operasyonunu Yalçın Akdoğan yaptı” diyebilecek kadar seviyeyi kaybediyor. Çünkü Sazak artık bu medyada bir yeri ve itibarı olmadığını biliyor. Cemaatin kara propaganda santrali Kuzguncuk’la ilişkisini gizlemeye çalışıyor ama nafile. Derya Sazak ne yaparsa yapsın, paralel suç sicilini asla temizleyemez.

KÜÇÜK’ÜN YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

fatih

Savcılık harekete geçti Fox TV’nin lisansı iptal edilsin

Fox TV’nin referandumun sonucunu provoke edip meşruiyetini sarsmaya dönük yayınlarının savcılık tarafından incelemeye alındığı ve …

kk2

CHP-cunta darbesi için düğmeye bastılar!

Büyük skandal! Balıkesir’de askeri üste törenle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yasağını ihlal etti. Askeri üsse …

vuslat-dogan

Vuslat Doğan’ı Aydın Doğan görevden aldı!

Medya Kritik’in bugünkü konularından birisi de Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın görevine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir