Anasayfa / GENEL / Bir “IŞİD’e destek” yalanı daha patladı!
isid4

Bir “IŞİD’e destek” yalanı daha patladı!

Bazı medya organları, her fırsatta hükümetin IŞİD’i desteklediği yalanını ileri sürüyor ancak bu yalanlarını destekler bir kanıt bulamadıkları için şimdi de gerçekleri çarpıtmaya başladılar.

Neredeyse her olayda hükümeti karalamayı hedefleyen medya organları yine boş durmadı. Yalan ve dezenformasyon haberleriyle algı oluşturmada mahir olan bazı medya organları yine aynı yalanı ortaya attı.

DİHA’nın servis ettiği bir video üzerinden uydurma haberler yaparak hükümetin IŞİD’e destek verdiği yalanı yeniden servis edilip hükümeti yıpratmaya yönelik kara propagandaya devam edildi.

GÖRÜNTÜLER YALANI ÇÜRÜTMEYE YETTİ!

Servis edilen görüntülerde sınırı korumakla görevli askerler ile IŞİD militanları arasındaki Zorava Tepesi’nin yamacında bir görüşme gerçekleştirildiği ileri sürülüyor. Ve bu görüntüler üzerinden AK Parti’nin IŞİD’e destek verdiği şeklinde yorumlar yapıldı.

Oysa görüntüler incelendiğinde yalan ve kara propaganda açıkça görülüyor.

KIYAFETLER ÜZERİNDEN YORUM YAPILDI

Bir ayı aşkın bir süredir Suriye’nin Kobani bölgesinde IŞİD’den kaçarak Türkiye’ye sığınan insanları sınır güvenliğinden sorumlu askerler karşılıyor. Görüntülerde de benzer bir an yaşanıyor. Sınıra yaklaşanların kıyafetleri üzerinden yorum yapılarak IŞİD militanı oldukları iler sürülüyor. Oysa Suriye’de Esed’e karşı savaşanlar da benzer kıyafetler giyiyor.

isid3

Görüntüler izlendiğinde sınır güvenliğinden sorumlu askerlerin sınıra yaklaşan iki kişiyi gördükten sonra önce askeri araca doğru gidip ardından sınıra yaklaşanların sınırdan uzaklaşmaları için uyarıda bulunuluyor. Ve el işareti ile “uzaklaşın” uyarısı yapılıyor.

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

katar3

Türk askeri Katar toprağında

TSK’dan yapılan açıklamada 23 Türk personel ve 5 zırhlı aracın Katar’a ulaştığı belirtildi. TSK’dan yapılan …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

asker

Katar’da Türk askeri sevinci

Katar Dışişleri Bakanı Mohammed bin Abdulrahman el Tani, “Türk askeri Katar’a bütün güvenliği sağlamak için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir