Anasayfa / GENEL / Bir Gülen medyası yalanı daha!
ses1

Bir Gülen medyası yalanı daha!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Şu ana kadar ses kayıtlarının orijinal olduğuna yönelik bir tek rapor yok. Çünkü hepsi çok açık montaj” dedi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sonunda bir gazetecinin “Sizin ‘hissettim montaj’ dediğiniz ses kayıtlarıyla ilgili adli tıp ‘orijinal bunlar montaj yok’ açıklaması yaptı” diyerek düşüncelerini sorması üzerine Işık, şu yanıtı verdi:

“Onlar için demedi. Arkadaşlar soru sorarken önce dersinize çalışacaksınız. Bizim söylediğimiz ses kayıtlarıyla ilgili bir adli tıbbın açıklaması yok. Ben hala aynı noktadayım. Geçen gün Plan Bütçe Komisyonu’nda da ifade ettim. Bu ses kayıtları açıkça montaj. Bunun aksine şu ana kadar bir tek rapor dahi ortaya konmadı. Adli tıbbın açıkladığı tapeler farklı tapeler. Onlara öncelikle bakın, araştırın ondan sonra bu soruyu sorun. Yoksa mahcup olma durumu olur. Şu ana kadar bu ses kayıtlarının orijinal olduğuna yönelik bir tek rapor ortaya konmadı. Konması da mümkün değil. Çünkü çok açıkça montaj. Dolayısıyla bu konu bizim açımızdan çok net.”

GÜLEN MEDYASI YALANI

Tamamen bir algıya hizmet etmek için sürekli yalan, çarpıtma, kara propaganda haberleri yayınlayan Gülen medyası, Adli Tıp’a ait olduğu iddia edilen bir raporla da, “montaj iddiası çöktü” yalanını manşetlerine çekti. Dün Zaman gazetesinin manşeti 17-25 Aralık darbe sürecinde Gülen örgütünün darbe girişimini “yolsuzluk ve rüşvet operasyonu” gibi gösterme amacını taşırken, ses kayıtlarıyla ilgili de çarpıtma bir habere imza atıldı.

zaman-ses

MEDYAGUNDEM

abd2

ABD’den yine aynı yalan!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD’nin Suriye’de PYD /YPG ile ilişkisinden Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığı ABD …

abd-pyd1

Terör sevici ABD’ye karşı İngiltere Türkiye’nin yanında

Savunma Bakanı Fikri Işık ile telefonda görüşen İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Suriye’de Rakka operasyonunun …

bora1

Milli savunmada gururlandıran ilk

Milli Savunma Bakanı Işık, Türkiye’nin ilk uzun menzilli füzesi Bora’nın başarıyla test ediliğini açıkladı. Fikri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir