Anasayfa / GENEL / “Biden”ınız artık!
biden2

“Biden”ınız artık!

Resmi temaslarda bulunmak üzere İstanbul’da bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, PKK sevici akademisyenlere sahip çıktı. PKK terör örgütüne PYD üzerinden silah ve askeri malzeme verdiği deşifre olan ABD’nin PKK’yı savunan akademisyenlere destek vermesi de şaşırtmadı.


Biden, “Yalnızca Türkiye’ye değil, bütün ülkelere özgürce eleştirebilmenin, özgürce nefes almak kadar gerekli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Basın ve ifade özgürlüğü yalnızca Amerikan değerleri değil tüm insanlığın değerleridir” dedi. Biden, “1000’den çok akademisyenin düşüncelerini ifade ettikleri için kovuşturmaya uğramaları konusunda Büyükelçi Bass ülkemizin düşüncelerini açıkladı” diye konuştu.

iha-abd

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, basın ve ifade özgürlüklerinin herkesin özgürlüğü olduğuna dikkat çekti. Biden, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ve akademisyenlerle bir araya gelmeden önce yaptığı açıklamada, “Yalnızca Türkiye’ye değil, bütün ülkelere özgürce eleştirebilmenin, özgürce nefes almak kadar gerekli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

İfade özgürlüğünün, “temel özgürlüklerden bir tanesi” olduğunu vurgulayan Biden, “Basın ve ifade özgürlüğü yalnızca Amerikan değerleri değil tüm insanlığın değerleridir. Bizim sözünü ettiğimiz özgürlükler Türk halkı için yeni değildir; onlar sizin Anayasanızda vardır” dedi.

‘Barış için Akademisyenler İnisiyatifi’ni kastederek, 1000’den çok akademisyenin düşüncelerini ifade ettikleri için kovuşturmaya uğramaları konusunda Büyükelçi Bass ülkemizin düşüncelerini açıkladığını anımsatan Biden, “İfade özgürlüğü en temel özgürlüklerden bir tanesidir. Basın özgürlüğü herkesin özgürlüğüdür” diye ekledi.

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

2 Yorumlar

  1. inşallah kasımdaki seçimleri kazanamazsınız cumhuriyetçiler kazanır.. onlarında sizden bir farkı yok yavşaklıkta birbirinizi aratmazsınız ama sırf size gıcık olsun diye istiyorum.. pislikler güya pyd ye verdikleri silahlar pkk nın eline geçmeyecekti bunun için güvence veriyorlardı karaktersizler leş kargaları.. gittiğiniz her yere kan, gözyaşı, yoksulluktan başka bir şey götürmediniz s.rin gidin ülkenize istemiyoruz sizi ülkemizde..

  2. bu adam hangi cürretle bizim iç işlerimizle ilgili görüş beyan edbiliyor kim bu! biz bunu m seçtik başbakan diye yoksa davutoğlunu mu? bu nasıl bir skandal adam kalkmış akademisyenler için basın özgürlüğü vaazı veriyor kendi ülkesinde 11 eylül saldırısını abd kendisi yapmıştır diyen 75 akademisyene ne yaptı kendisi de oy verenlerden biridir bunları anlatsın bize bıraksın demokrasi vaazı vermeyi su yoluna çevirdi burayı müstemleke değil bu ülke defolsun gitsin ülkesine adamın asabını bozmasın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir