Anasayfa / GENEL / Biden’ın yüzüne dümdüz; Feto’yu gözaltına alın
biden-erdogan

Biden’ın yüzüne dümdüz; Feto’yu gözaltına alın

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki yaptığı görüşme sona erdi.


Başbakan Binali Yıldırım ile görüşen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçti.

ERDOĞAN-BIDEN’DAN ORTAK AÇIKLAMA
Joe Biden ile görüşme sonrası ortak basın açıklamasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

MİLLETİMLE GURUR DUYUYORUM
“Çok daha farklı, normal şartlarda keşke bu görüşmeyi yapabilseydik. Milletimiz çok farklı bir direnişle 15 Temmuz darbe girişimini püskürttü. FETÖ’nün elinde toplar, tanklar vardı. Milletimin elinde sadece bayrak vardı. Milletimle gurur duyuyorum.

EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ FETÖ’NÜN İADESİDİR
ABD ile işbirliğimiz son dönemde model ortaklığa dönüştü. Biden, bu ziyaretiyle darbe girişiminin vahim boyutlarını yerinde gördü. Bizim için en büyük öncelik FETÖ’nün Türkiye’ye iadesidir.

MAHKEMEDEN BAHSEDİLDİ
Mahkemeden bahsedildi, biz 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili tüm dosyaları 85 koli halinde gönderdik şimdi de aynı şekilde göndereceğiz.

BU TÜR KİŞİLER GÖZALTINA ALINIR, BU ZAT HALA TERÖR ÖRGÜTÜNÜ İDARE EDİYOR
Ancak, ABD ile suçluların iadesi anlaşaması gereği bu tür kişiler gözaltına alınır. Bu zat hala terör örgütünü idare etmeye devam ediyor. Gülen, ABD’deki yayın organlarıyla söyleşiler yapıyor. Eylemlerini bu şekilde yönlendiriyor”

BIDEN: ÇOK ÜZGÜNÜZ

“15 Temmuz gecesi halk demokrasi uğruna yapılabilecek en büyük fedarkarlığı yaptı” diyen Biden, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı bu darbe girişimine gerektiği gibi tepki veremediğimiz için şahsen Türkiye’ye geldim. Çok üzgünüz. ABD halkı olarak çektiğiniz acıyı anlıyoruz, desteğimiz tam.

DESTEĞİMİZ KESİNDİR VE DEĞİŞMEZ
Bu darbe girişimi Türkiye halkına yapılmış bir saldırıydı. Biz Türkiye’yi destekliyoruz, bu desteğimiz kesindir ve değişmez.

İADE KARARINI SADECE FEDERAL MAHKEME VEREBİLİR
ABD’de birinin iadesi kararını sadece Federal Mahkeme verebilir. Başkan Obama tek başına veremez bu kararı, o zaman yasaları çiğnemiş olur.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Joe Biden görüşmesi

ABD ELİNDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEK
ABD sorumluların cezalandırılması için elinden gelen çabayı gösterecek. Bizim heyetimiz de şu anda Türkiye’de ve Gülen’in iadesi için gerekli hukuksal belgeleri topluyorlar. Şunu söylemek isterim ki Bizim Gülen’i korumak için hiçbir sebebimiz yok.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

2 Yorumlar

  1. boş ve hoş laf karın doyurmuyor biden ırak kan gölü suriye kan gölü libya kan gölü afganistan pakşstan daha sayayım mı? bizi de mahvettiniz fetönüz pkknız daeşiniz dört koldan saldırıyor girdiğiniz yer iflah olmuyor bu millet sizden hiçbir şey istemiyor gölge etmeyin yeter! düşün yakamızdan

  2. adam aklımızla alay eder gibi türkiye nin en iyi dostu amerikadır demez mi? en iyi dostumuz sizseniz ben düşmanı düşünemiyorum bile. artık biz dostumuz olmanızı istemiyoruz mr. biden mümkünse düşman olalım o zaman bu kadar zarar veremezsiniz bize çünkü önlemimizi ona göre alırız. size selam verdiğimiz günden beri burnumuz boktan kurtulmadı be! terör sizde, işgal sizde, ülke parçalama, insan bombalama, darbe, işkence her türlü melanet sizde bu yetmezmiş gibi tüm melanetlerinizi demokrasi, hukuk, özgürlük gibi süslü laflarla kamufle etme yüzsüzlüğü, sahtekarlığı da sizde hem kötüsünüz hem de sahtekar yani katmerli bir kötülük. size son sözümüz şu; bırakın bu ucuz numaraları defolun gidin bizim coğrafyamızdan siktirin pislikler sizden tiksiniyoruz yeter yaktığınız yıktığınız, sömürüp, parçaladığınız şimdi de ölüyü diriyi sikip gözü bizim ülkemize diktiniz ama başaramayacaksınız bizi yok edemeyecek parçalayamayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir