Anasayfa / GENEL / Biden’a hak ettiği gibi karşılama!
biden4

Biden’a hak ettiği gibi karşılama!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın uçağı Ankara’ya indi. Biden’i Ankara Vali Yardımcısı ve Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç karşıladı.


İlk olarak TBMM’yi ziyaret edecek olan Biden’i, Ankara Vali Yardımcısı ve Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç karşıladı. Meclis’in 15 Temmuz’da bombalanan bölümlerini gezecek olan Biden, Başbakan Binali Yıldırım ile Çankaya Köşkü’nde görüşecek. Biden daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edilecek. Biden’ın temaslarının ana gündemini, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşılığından gıyabi tutuklu Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi ve Suriye oluşturacak. Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminin ardındaki ismin Gülen olduğunu belirterek, “Dost ve müttefik olarak sizden beklentimiz bir an önce Gülen’in iadesinin sağlanması” mesajını verecek. Ankara, PYD/YPG’nin güneyde Kürt koridoru oluşturmaya yönelik girişimlerine karşı, tüm seçeneklerin masada olduğunu da net şekilde ifade edecek.

biden9

BİDEN’DEN DARBE GİRİŞİMİ VURGUSU

Biden dün Gaziantep katliamına atıfla Twitter’dan “Trajik saldırılar ve darbe girişimi sonrası, Amerika’nın Türk halkıyla dayanışmasının altını çizmek için Ankara’ya gidiyoruz” mesajını paylaştı. Ziyarete ilişkin Başbakanlık Basın Müşavirliği’nden ise “15 Temmuz darbe girişiminin ardından ABD tarafından ülkemize gerçekleştirilecek olan bu üst düzey ziyarette, ABD ile ikili ilişkilerimizin tüm veçheleriyle ele alınması öngörülmektedir” açıklaması yapıldı.

MEDYAGUNDEM

biden2

Pizzagate’te son perde; Joe Biden pedofili sapık çıktı

Wikileaks’in sızdırdığı bir grup e-posta aracılığı ile gündeme gelen ve büyük yankı uyandıran pizza gate …

asli-joe

Loser Aslı’nın Joe amcası; ben siyonistim

Dünya Yahudi Kongresi’nin New York’taki toplantısında konuşan ABD Başkan yardımcısı Joe Biden siyonist olduğunu açıkladı. …

biden

Erdoğan’ın Biden’a tokat gibi cevabı

ABD’de Türk toplumunun temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin 3 gün önce terör örgütü PKK/PYD’nin kontrolündeki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir