Anasayfa / MAGAZİN / Benim İçin Üzülme oyuncularından bir ilk!
sanat-atolyesi

Benim İçin Üzülme oyuncularından bir ilk!

MEDYAGÜNDEM- Benim İçin Üzülme dizisinin oyuncularından Tansel Öngel, Timur Ölkebaş, Elif Korkmaz ve Ahmet Varlı belediyenin de desteğiyle Hopa’da “Sanat Atölyesi” kuruyorlar.

Hopa için bir ilk olan atölyede, tiyatro dersleri Tansel Öngel, Timur Ölkebaş ve Ahmet Varlı, bale dersleri Elif Korkmaz, piyano, ritim ve resim dersleri ise farklı üniversitelerden gelecek olan öğretim görevlileri tarafından verilecek.

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, ilçede tiyatro ve sinemanın olmamasının eksikliğini uzun zamandır hissettiklerini ve oyuncularından gelen bu istediğin kendilerini harekete geçirdiğini belirtiyor.

Sanat Atölyesi ile birlikte Hopa’da bir sinema ve tiyatro binası da hazırlanıyor. Belediyenin ve oyuncuların, bir sonraki hedefi ise ayrı bir tiyatro binası yapılması…

Benim İçin Üzülme dizisinin Niyazi’si, her fırsatta fahri Karadenizli olduğunu dile getiren Tansel Öngel konuyla ilgili olarak “Hopa’ya, Karadeniz insanına kalıcı bir şeyler bırakmak istiyorduk. Bunu da en iyi kendi alanımız olan sanat ile gerçekleştirebilirdik. Batum’daki bale okulunun hayalini kuran bir Karadeniz kızının çıkması, bu sanat atölyesinin düşü. Tiyatroya, baleye, müziğe gönül vermiş gençlerin konservatuara hazırlanması ve bizim de onlara yardım edecek olmamız bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi.

Dizide canlandırdığı karakter gibi kendisi de balerin olan dizinin Birgül’ü Elif Korkmaz ise sanatın bir vatandaşlık hakkı olduğunu ve Hopa’dan da Birgül gibi kızların çıkmasını istediğini söylüyor.

Aralık ayında derslere başlanacak olan atölye için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Oyuncular da setten fırsat buldukları her anda atölyeye giderek çalışmaları kontrol ediyor. Zaman zaman da ustaların elindeki aletleri alarak işe koyuluyorlar.

MEDYAGUNDEM

reyting-sali4

Reytingte Salı savaşı!

Salı günü, diziler listenin ilk sıralarındaki yerini korudu. Total’de Kanal D dizisi Öyle Bir Geçer Zaman …

reyting-sali3

Dün hangi yapım ne kadar izlendi?

MEDYAGÜNDEM-  Dün gecenin reyting sonuçlarına göre, totalde atv’nin Benim İçin Üzülme dizisi, AB’de de Kanal …

biu-horon

Benim İçin Üzülme setinde horon!

Ekranların sevilen dizisi Benim İçin Üzülme’nin rol gereği birbirlerine küs olan üçlüsü Sacide Taşaner, Tansel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir