Anasayfa / GENEL / Bediüzzaman ne kadar milliyse Gülen o kadar milli değildir
selvi1

Bediüzzaman ne kadar milliyse Gülen o kadar milli değildir

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında, “Bediüzzaman Hazretleri ne kadar milliyse Fethullah Gülen o kadar milli değildir.” ifadesiyle çarpıcı bir tespitte bulundu.

Yazısından bölümler şöyle: 

GÖZLERDEKİ O IŞILTIYI BİR KEZ DAHA GÖRDÜM 

1984 yılında başladım mesleğe. Seçim meydanlarından, kongre salonlarından, Meclis kulislerinden geçerek buraya geldim. Meslek hayatımda şunu gördüm ki, meydanların, sokakların bir dili var. Yeter ki onu okumayı bilin. Balkonundan bakan kadının, kahvehanenin önündeki vatandaşın gözlerine bakın seçimin ne olacağını anlatır size. Başbakan’la birlikteyken bir kez daha gördüm o gözlerdeki ışıltıyı.

Balıkesir’deki çocuğunun elinden tutarak koşan anne, elindeki sıvasıyla el sallayan işçi, bayrağı kaptığı gibi otobüsün önüne koşan sakallı amca, milletin nabzını yansıtıyordu. Balıkesir’de, meydana geldik. Meydanın tam karşısına dev bir pankart asılmıştı.

MİLLET ERDOĞAN’IN ETRAFINDA KENETLENİYOR

1950’lerde Menderes’e, 1980’lerde Özal’a, 2010’larda ise Erdoğan’a karşı atılan gazete manşetlerinde, ‘diktatör’ yazıyordu. Türkiye Cumhuriyeti’nin en demokrat ve en özgürlükçü liderlerine diktatör dediler. Menderes’i, Özal’ı diktatör ithamıyla yıktıktan sonra kendi diktatörlüklerini kurdular. Oyun, aynı oyun. Millet son operasyonun şifrelerini çözmüş. Operasyonun doğrudan başbakanı devirmeyi hedeflediği anlamış. Menderes idam sehpasına giderken sahip çıkamamanın acısını yaşayan, Özal tasfiye edilirken oynanan oyunu fark edemeyen millet, bu kez Erdoğan’ı kurban etmek istemiyor. Onun için etrafında kenetleniyor.

BAŞBAKAN SAPASAĞLAM

Birileri merak etmesin. Elif Çakır ve Sevilay Yükselir ile birlikte Başbakan’la görüşmemizde her şeyi sorduk. Bu bir. İkincisi ise Başbakan yoğun bakımda diye twit atanları, uzun adam ölsün diye beddua edenleri üzecek bir haberim var. Balıkesir’e gidip gelirken gözlem yapma imkanım oldu. Belinde bir kas spazmı yaşanmış. Gezi dönüşünde de doktoru sırtına kas gevşetici bir müdahalede bulundu. Başbakan sapasağlam. Allah uzun ömür versin. Başbakan’ın dirisiyle baş edemeyenler, ölümünden medet umuyorlar. Bu Müslümanlığa sığar mı? Bırakın Müslümanlığı insanlığa sığar mı?

Özal suikasta uğradığında ne demişti. ‘Allah’ın verdiği canı Allah’tan başkası alamaz’

Amenna ve saddakna…

Bir şey daha dikkatimi çekti. Başbakan meydanlardan besleniyor. Meydanları görünce bambaşka birisi oluyor. Onun gıdası milletin teveccühü. Bize de, ‘İstedim ki meydanları göresiniz’ dedi.

Başbakan dün de Isparta meydanındaydı. Son günlerin tartışmasına Isparta’dan yeni bir pencere açtı. Isparta demek biraz da Bediüzzaman demektir. CHP’nin, bileğine kelepçe vurup kuş uçmaz kervan geçmez bir köşe olan Barla’ya sürmesi demektir. Ezan okudu, namaz kıldı, Kur’an okuyup, Risale-i Nur külliyatını yazdığı diye mahkemelerde süründürüp, cezaevlerinde zulmetmesi, kapısına jandarma dikip Kur’an okumasına mani olmaya çalışması demektir.

Zindanlara sürülüp, idamla yargılandığı ve defalarca zehirlendiği halde Bediüzzaman Hazretleri’nin tek parti zihniyetine karşı boyun eğmemesi demektir.

CHP’nin ezanı ve Kur’an’ı yasakladığı dönemde birçok alim Medine’ye, Kahire’ye giderken Said Nursi, ‘Kardaşlarım ben Suudi Arabistan’da da olsa Türkiye’ye gelirdim’ demişti.

GÜLEN MİLLİ DEĞİLDİR

Fethullah Gülen ise Türkiye’yi terk edip yerleştiği ABD’den Neo Con’larla işbirliği için de Türkiye’ye operasyon yapıyor.

Bediüzzaman, CHP’ye boyun eğmedi, Fethullah Hoca ise CHP’ye akıl hocalığı yapıyor.

Bediüzzaman Hazretleri ne kadar milliyse Fethullah Gülen o kadar milli değildir.

SELVİ’NİN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir