Anasayfa / GENEL / Başsavcılığın o açıklaması Aydın Doğan’ın kimyasını bozdu
dogan-korku

Başsavcılığın o açıklaması Aydın Doğan’ın kimyasını bozdu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının KPSS soruşturmasının 4. dalgası ile ilgili olarak kamuoyuna yaptığı bilgilendirmedeki “Soruşturmalarımız, değişen hiçbir durum ve koşuldan etkilenmeksizin ve hiçbir taviz verilmeksizin sonunu kadar yürütülecektir” ifadesi Hurriyet Gazetesi başta olmak üzere Doğan Medya’yı tedirgin etti. Açıklama bu organlarda “Tuhaf açıklama” mantığıyla verilerek, soruşturma kararlılığına gölge düşürülmek istendi.


Ankara Adliyesi koridorlarında Doğan Medya’daki haberlerle ilgili “Eğer açıklamada biz yanlış yapmışız, soruşturmalardan dönülseydi. O zaman soruşturmaların iktidarın dediğiyle yapıldığı anlaşılabilirdi ancak tam tersine açıklamada iktidar olsa da olmasa da, koalisyon olsa da olmasa da, biz hukuk içinde soruşturmalarımıza devam edeceğiz vurgusu yapılıyor” değerlendirmesi yapıldı.

28 ŞUBAT’IN SİVİL AYAĞI

Ankara Başsavcılığının “kararlılık” vurgusu yaptığı soruşturmalar arasında 28 Şubat süreci soruşturmasının sivil ayağı da var. Başsavcılık bu soruşturma kapsamında 7 kurumdan başta Doğan Medya olmak üzere dönemin medya patronlarının aldığı ihaleler hakkında detaylı bilgi talep edilmişti. Bu talep sonrasında Doğan Medya, Ankara Başsavcılığının tüm işlemlerine karşı muhalif bir tutum alması dikkat çekti.

TAVİZ YOK VURGUSU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti yasaların suç saydığı eylemleri işleyenler her kim ya da hangi suç örgütü olursa olsun, bu kişilere ve suç örgütlerine karşı açılmış bulunan ya da gelecekte açılacak olan soruşturmalarımız, değişen hiçbir durum koşuldan etkilenmeksizin ve hiçbir taviz verilmeksizin hukuk kuralları çerçevesinde sonuna kadar yürütülecektir” denilmişti.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Aydın doğan çok tehlikeli bir oyun peşinde pkk ve dhkp- c üzerinden ülkede kaos yaratıp puslu bir ortam yaratma moduna girdi. Önce hdp yi cilaladı şimdi kandille bağlantısına, kuzey ıraktaki pyd nin pkk nın kolu olan bir terör örgütü olduğuna ilişkin haberrleri yapıyor. hem tüm seçim süreci boyunca cilaladığı seloya ayar veriyor hem de şu an Ak partinin olası bir MHP koalisyonuyla dozu artacak türk milliyetçiliğini kürt milliyetçiliği ile çatışır noktaya getirmeye uğraşıyor. kendini kurt sandığı için puslu hava yaratmaya uğraşıyor ama yemezler .Alçaklardan çok şey öğrendik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir