Anasayfa / GENEL / Başkanlık şimdiden hayırlı olsun
erdogan5

Başkanlık şimdiden hayırlı olsun

Ünlü anketçi Adil Gür, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni anayasa görüşmelerinde uzlaştıklarını açıklamalarının ardından önemli değerlendirmelerde bulundu. Gür, tarihteki referandumları örnek gösterip, “Başkanlık sistemi şimdiden hayırlı olsun.” dedi. Gür, 2 nedenden dolayı başkanlık sistemine desteğin büyük artış gösterdiğini de belirtti.

A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık sistemi için uzlaştıklarını açıklamalarının ardından, anayasa değişikliğinin bu şekilde oylanıp, referanduma gittiğinde nasıl bir sonuç çıkacağına dair dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. A Haber’de konuşan Gür, “Meclis’te 330’u bulmakla ilgili hiçbir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. AK Parti grubundan hiçbir fire beklemiyorum. MHP’nin tavrı ortada. Diğer partilerden de destek gelebilir.” dedi.

CHP VE HDP’Lİ VEKİLLERDEKİ KORKU
Adil Gür, AK Parti ve MHP dışındaki partilerdeki milletvekillerinin de 330’un bulunmadığı takdirde erken seçime gidilip vekilliklerini kaybedecekleri endişesiyle ‘evet’ oyu verebileceklerini belirtti.

VATANDAŞ 2 NEDENDEN DOLAYI ‘EVET’ DİYOR
Gür, teklifin Meclis’ten geçip referanduma gittiği takdirde, 2 nedenden dolayı vatandaşın desteğinin büyük olduğunu belirtti. Gür, “Bunlardan birincisi 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’na olan güven. 2., 15 Temmuz sonrası ortaya çıkan tabloda terörle mücadelede daha etkin ve hızlı bir karar alınabileceğini düşüncesi.” dedi. Gür, yapılan araştırmalarda 15 Temmuz sonrası sistem değişikliğine ‘evet’ diyenlerin oranında ciddi bir artış olduğunu vurguladı.

“ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”
Meclis’te yapılan oylamada ve referandumda bir sürpriz olmayacağını söyleyen Gür, “Cumhuriyet tarihinde yapılan tüm referandumlarda hep vatandaş ‘evet’ demiştir. Unutmayalım ki rahmetli Turgut Özal ‘hayır’ kampanyası yürüttüğü halde ‘evet’ çıkmıştır. O nedenle şimdiden hayırlı olsun diyorum. Zaten fiili olarak sistem değişikliği gerçekleşmiştir. Şimdi hukuki boyutunun kazandırılacağı kanaatindeyim.” dedi.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir