Anasayfa / GENEL / ‘Başbakan’la Gazze’ye gitmek isterim’
ahaber-abdulhamit

‘Başbakan’la Gazze’ye gitmek isterim’

MEDYAGÜNDEM- İkinci Abdülhamid’in dördüncü nesilden torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu Bi Sormak Lazım programında siyasete girme kararından oyunculuğa sıcak bakmasına, Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmasından gazetecilik yaparken cop yemesine, pek çok başlıkta şaşırtıcı değerlendirmelerde bulundu.

“SADECE BİR KEZ OY KULLANDIM, 1990’LARIN BAŞINDA SANDIĞA GİTTİM”

“Şimdiye dek hayatında bir kez oy kullandığını” söyleyen Osmanoğlu, sürgünden sonra Türkiye’ye dönen ilk hanedan mensubu olan babasına, “ilk siyasi teklifin Bülent Ecevit’ten geldiğini” doğruladı.

OSMANLI HANEDANI ÜYESİNE İLK SİYASET TEKLİFİ ECEVİT’TEN

Kayıhan Osmanoğlu hakkında çıkan “Şehzade AK Parti’de siyaset yapacak” haberleri için, “AK Parti’de siyaset yapacağım demedim. Siyaset düşünür müsünüz sorusu üzerine olumlu yaklaştığımı söyledim. Siyasetten çok teklif alıyorum, alıyoruz. Siyasete ya bağımsız milletvekili olarak ya da yeni kurulan bir partiyle girerim” ifadesini kullandı.

“BAĞIMSIZ VEKİL OLARAK YA DA YENİ PARTİYLE SİYASETE GİRERİM”

“AK Parti Gençlik Kolları’nın Osmanoğlu Ailesi hakkında düzenlediği bir panelde gazetecilerin siyaset sorularını yanıtladığı için AK Parti’de siyaset yapacağının sanıldığını” kaydetti.

Osmanoğlu, büyük babası Abdülkerim Efendi’nin “Osmanoğlu’nun torunları siyaset yapmasın vasiyetini” hatırlatarak, bunun o günün şartlarında verilen bir vasiyet olduğunu ifade etti.

“MİLLETVEKİLLERİNE PADİŞAH HAKKI VEREN YASA OLUMLU”

Selin Ongun’un “Kamuoyunda milletvekillerine padişah hakkı veren yasa olarak anılan düzenlemeyi bir vatandaş ve hanedan mensubu olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?”sorusuna, Osmanoğlu “düzenlemeyi olumlu bulduğu” yanıtını verdi.

TAYYİP ERDOĞAN GAZZE’YE GİDERSE ONUNLA DA GİTMEK İSTERİM

Kısa süre önce BDP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Gazze’ye gittiğini anlatan Osmanoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Gazze ziyaretini çok önemli bulduğunu söyledi. 110 yıl sonra Gazze’yi ziyaret eden ilk hanedan üyesi olduğunu belirten Osmanoğlu, “Başbakan Tayyip Erdoğan da Gazze’ye giderse gitmek isterim, her kim giderse yanlarında olmak isterim” dedi.

VAHDEDDİN’İN MEZARININ TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİNE BAZI AİLE ÜYELERİMİZ KARŞI

“Yeni Osmanlıcık hayalimiz değil” diyen Osmanoğlu, Sultan Vahdeddin’in mezarının Suriye’den Türkiye’ye getirilmesini istediğini belirtti. “Ancak Osmanoğlu ailesinde, bazı büyüklerimiz buna karşı çıkıyor” dedi. Büyük amcası Dündar Efendi’nin Şam’da yaşadığını anlatan Kayıhan Osmanoğlu, “Suriye’de yaşananlar nedeniyle kendisi için önlem alınmalı” dedi.

MUSTAFA KEMAL’İ KORUMA YASASI GİBİ PADİŞAHLARI KORUMA YASASI OLMALI

“Ortaokul yıllarında öğretmenim sen vatan hainin torunusun, derdi. Siz yanlış biliyorsunuz derdim. Ve tarihim hep sıfır olurdu” ifadesini kullanan Osmanoğlu, “Mustafa Kemal ve Cumhuriyete saygı duymak zorundayım. Fakat nasıl Mustafa Kemal’i koruma kanunu varsa 36 padişahı koruma kanunu da olmalı” dedi.

12 SENE POLİS MUHABİRLİĞİ YAPTIM, GAZİ MAHALLESİ’NDE POLİSTEN COP YEDİM

Vatandaşın hanedan üyelerine en çok “nasıl geçiniyorsunuz, ne iş yapıyorsunuz” sorusunu yönelttiğini söyleyen Osmanoğlu, “12 yıl polis muhabirliği yaptım. Gazi Mahallesi’nde polisten cop yedim” dedi.

ÇİFT VATANDAŞLIĞA SAHİP OLDUĞUM İÇİN ASKERLİK YAPMADIM

“Çift vatandaşlığa sahip olduğu için, askerlikten muaf olduğunu ve askerlik yapmadığını” söyleyen Osmanoğlu, son günlerde özellikle Osmanlı Hanedanını anlatan dizi ve film projeleri üzerine çalıştıklarını anlattı.

“ABDÜLAZİZ’İ OYNAMAMI İSTEDİLER, GELECEKTE NEDEN OLMASIN?”

“Sultan Abdülhamid Han’ın hikayesini film yaptıklarını” aktaran Osmanoğlu, “ecdadınızı oyunculuk yaparak canlandırmak ister miydiniz?” sorusu üzerine, “Abdülaziz’i oynamam için teklif aldım. Beni Abdulaziz Han’a çok benzetiyorlar. O zaman ‘hayır’ demiştim, ama gelecekte oyunculuk neden olmasın” yanıtını verdi.

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir