Anasayfa / GENEL / Başbakan’dan klavye teröristlerine sert uyarı
basbakan

Başbakan’dan klavye teröristlerine sert uyarı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada “Sosyal medya üzerinden yapılan kışkırtmacı paylaşımlar ülkemize ve kardeşliğimize zarar veriyor. Sosyal medyada yapacağınız paylaşımlar başınıza bela olabilir.” dedi. Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Milletimize güveniyoruz, milletimiz de devletine ve hükümetine güveniyor. Yeni yılda canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenler bilsinler ki bunu katiyen başaramayacaklar. Karanlıktan beslenen terör örgütleri Türkiye’nin gün ışığına kavuşmasından rahatsız oluyorlar. 2017 Türkiye’nin terörle mücadelede mutlak başarı sağlayacağı bir yıl olacaktır.
Masum ve savunmasız insanları mutlu ve güzel anlarında katleden alçakların amacı korku salmak. Bu katilleri aramıza salanlar farklı inançlar ve yaşam tarzları üzerinden ayrışacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Farklı hayat tarzları bizim güvencemizdedir. Bizmi inancımız açık ve nettir. Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Alçak saldırılar karşısında millet olarak birbirimize daha fazla kenetleneceğiz.
Uluslararası toplmdam beklentimiz terör karşısında ikircikli tavrın bir tarafa bırakılmasıdır. Terör örgütleriyle mücadelemiz amansız bir şekilde sürüyor. Türkiye sadece bir örgütle mücadele etmiyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde bir anda bu kadar terör örgütüyle mücadele yok.
Suriye ve Irak’taki otorite boşluğu terör örgütleri için mükemmel bir ortam oluşturmuştur. Bundan en büyük zararı Türkiye görmüştür. Türkiye bugün terörü sadece kendi topraklarında değil nerede insanlarımıza zarar veriyorsa orada yok etme kudretine sahiptir ve Fırat Kalkanı ile bunu gerçekleştirmektedir.
İstanbul’daki saldırı seçilen zaman ve mekan dikkate alındığında amacın ne olduğu çok açıktır. Bu saldırıyla etnik ve mezhep temelli çatışma yaratılmak istemiyor. Terörün bu provakatif oyunları bizi yanıltmasın. Ortaköy’de cami, kilise, havra hep bir aradaydı. Biz bir arada yaşama tecrübesini yıllardır tecrüne ediyoruz. Her türlü ayrıştırıcı söylemin terörün amacına hizmet ettiğini unutmayalım. Sosyal medya üzerinden yapılan kışkırtmacı paylaşımlar ülkemize ve kardeşliğimize zarar veriyor. Sosyal medyada yapacağınız paylaşımlar başınıza bela olabilir.”

MEDYAGUNDEM

kabine

İşte yeni kabine

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrası, Bakanlar Kurulu’nda yapılan değişiklikleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir