Anasayfa / GENEL / Başbakan onlara dua etti onlar hüngür hüngür ağladı!
basbakan-onder1

Başbakan onlara dua etti onlar hüngür hüngür ağladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ÖNDER tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programında İmam Hatiplilere seslendi. Başbakan konuşmasının başında ettiği dua ile imam hatipli öğrencileri ağlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinde edebin dili ile konuşmaya devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, “Birileri edebini bozabilir; biz edebin ve hayanın dili ile konuşacağız.” dedi.

İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) tarafından Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katılan Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada salondaki gençlerin Hz. Peygamber’in (sav) yolunda yürüdüğünü söyledi. Gençlerin silahı değil Kur’an-ı Kerim’i kuşandığını dile getiren Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu gençler, silahı değil, öfkeyi değil, nefreti değil; Kur’an-ı Kerim’i kuşanmış, Hadis-i Şerifleri kuşanmış, en önemlisi de edebi, hayayı, sevgiyi kuşanmış gençler. Bu gençler, dünya yolculuğunda yanlarına ayeti, hadisi, edep ve hayayı azık olarak almış, bununla yetinmeyi bilmiş gençler. Bu gençler Hazreti Nebi’nin aşkıyla yanan gençler. Bu gençler, Peygamber sevgisiyle tutuşan gençler. Bu gençler, zihinlerinde fikir, dillerinde zikir, gönüllerinde iman dolu iksirle yürüyen gençler. Bu gençler var ya bu gençler, her türlü baskıya, her türlü sindirmeye, her türlü tuzağa rağmen, Kur’an’ın ve Siyer-i Nebi’nin öğretilmesine ve öğrenilmesine adamış gençler. Bu gençler, İmam hatip okullarında, yüreğini Kur’an’ın bereketine adamış gençler. Bu gençler, İmam hatip okullarının öğrencisi, İmam hatip okullarının mezunu, diğer okullarımızın öğrenci ve mezunları olarak, hayatlarını ilime, hikmete, emri bil maruf, nehyi anil münkere adamış gençler. Bu gençler, edep ve hayayı hayatlarının her zerresine zerk etmiş, tahriklere aldırmamış, öfkenin ve nefretin diline esir olmamış, selam ile konuşan, yani barışın mücadelesini, dayanışmanın mücadelesini, kardeşliğin mücadelesini veren gençler. Sen bu gençlerin yolunu açık et Yarabbi. Sen, milleti ve ümmeti bu gençlerden mahrum etme, milleti ve ümmeti bu gençlerle şereflendir Allah’ım. Bu gençleri Sırat-ı Müstakim’den ayırma; bizleri de bu gençlerle yol yürüyenlerden eyle Allah’ım. Sen bu gençlere şahit ol Yarabbi!”

HZ. MUHAMMED ŞİİRİ SALONU AYAĞA KALDIRDI

Erdoğan konuşmasının sonunda İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un Bir Gece isimli şiirini okudu. Kapalı spor salonunda bulunanlar şiir sonrası ayağa kalktı.

Erdoğan sözlerini Mehmet Akif Ersoy’un sözleriyle bitirdi:

“Dünya neye sahipse onun vergisidir hep

Medyun O’na cemiyeti medyun O’na ferdi

Medyundur o masuma bütün bir beşeriyyet

Ya Rab! Bizi mahşerde bu ikrar ile haşret”

MEDYAGUNDEM

sozcu-ihl

Örümcek kafalı Sözcü!

65. Hükümet’in Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık’ın imam hatip lisesinden mezun olması Sözcü gazetesini …

dogan-ihl

Aydın Doğan Allah’ın ayetlerine de savaş açtı!

Doğan Medyası’nın Kur’an-ı Kerim rahatsızlığı yine gün yüzüne çıktı. Doğan’ın amiral gemisi Hürriyet, bu kez …

chp-ihl2

CHP ezanı da susturur; imam hatip liselerini kapatma vaadi!

CHP seçim vaatlerini açıkladı. Beyannamede İHL’lerin önünü kapatacak 13 yıllık kesintisiz eğitim de yer aldı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir