Anasayfa / GENEL / Başbakan: Okmeydanı’nda başı çeken örgüt dışarıdan destekleniyor
basbakan

Başbakan: Okmeydanı’nda başı çeken örgüt dışarıdan destekleniyor

Başbakan Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu:

Allah aşkına Okmeydanı’nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı?  

İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları;

Mavi Marmara’da 9 kardeşimiz şehit olmuştu, 30 kardeşimiz de yaralanmıştı. Uğur Söylemez kardeşimiz 4 yıldır bitkisel hayat yaşıyordu. Cumartesi günü kardeşimizi uğurladık. Merhum Süleyman kardeşimizi hastanede ziyaret etmiş, evinde kendisini ziyaret etmiştim. Ailesinin kendisine bakışı her türlü şükranın üzerindeydi.

Okmeydanı’nda yapılan şiddet eylemlerinde 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ailelerini telefonla arayarak taziyelerimi ilettim.

Birinci Dünya Savaşı’nın 100. yıldönümünde şunu söylemek durumundayız. Osmanlı ve Selçuklu’nun mirası olan Türkiye Cumhuriyeti baskı ve kontrol altında tutulmak istendi. Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalan borçlar,acılar Türkiye Cumhuriyeti’ne yüklendi. Kürt Alevi vatandaşlarımızın üzerinde iki mesele sürekli kaşındı.

Kürt kardeşlerimize karşı bizim dönemimize kadar ret, inkar, asimilasyon politikaları uygulandı. Alevi kardeşlerimizin varlıkları inkar edildi. Dersim’de yüzlerce Alevi vatandaşımız katledildi. CHP’nin dününde ve bugününde Dersim katliamına karşı tepki gördünüz mü? O işin arkasında duran CHP. Sonu acı biten elim hadiseler yaşandı. Komplo teorilerinin kolaycılığına sığınmadık. Biz Türkiye’nin karşı kaldığı meselelerin farkında olduk. Dışarıdan yapılan tahrikleri, kampanyaları göz ardı etmeyiz. Türkiye’de işler ne zaman iyiye gitmeye başladıysa ülkemizin başına dert açmaya çalışanlar oldu.

İçeride ve dışarıda karanlık eller işbirliği yaptılar. Türkiye’nin enerjisini tüketmek için karanlık senaryoyu devreye aldılar.

NERELERDE KORUNDUKLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ

100 yıldır aynı bayat senaryoyu Türkiye’ye saldırmak için kullanıyorlar. 100 yıldır Türkiye’yi yerinde saydırmak, meşgul etmek, zayıflatmak için kullanıyorlar. Biz bu bayat senaryonun dışarıda yazıldığını, desteklendiğini söylediğimizde birileri çıkıyor hedefi saptırmaya çalışıyor. Allah aşkına Okmeydanı’nda olayların başını çeken eli kanlı terör örgütünün dışarıdan desteklenmediğini söyleyecek olan, yerli bir örgüt olduğuna inanan var mı? Bunların nerelerden beslendiğini hepimiz biliyoruz. Nerelerde korunduklarını, kollandıklarını biz çok iyi biliyoruz.”

ALEVİ VATANDAŞLARIMIZ İSTİSMARCILARA PRİM VERMESİNLER

“Aradan eli kanlı örgütler, istismarcılar ve tahrikçiler çekildiğinde her mesele çözülecek. Birileri yarayı derinleştirmeye çalıştırırken biz yaralara şifa olmanın, şifa bulmanın gayreti içerisindeyiz. Alevi vatandaşların bu yaşananlardan rahatsız olduğunu biliyorum. Alevi vatandaşlarımız, aradaki istismarcılara, ikiyüzlü siyasetçilere prim vermesinler. Onları istismar ederek Türkiye üzerine karanlık senaryolar yazanlara dikkat etsinler.”

MEDYAGUNDEM

kiraz2

Yazıklar olsun sana Kılıçdaroğlu!

DHKP-C’li teröristler tarafından katledilen savcı Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşüne isyan etti: …

teror

Yine terör yine Fox’un Portakal’ı!

111 sözde aydın ve sanatçı DHKP-C bağlantıları sebebiyle tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için …

uni2

Üniversiteli terörist adayları!

Akdeniz Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde; DHKP-C bağlantılı Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevine destek pankartları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir