Anasayfa / GENEL / Başbakan Erdoğan’dan iki haşhaşiye suç duyurusu
kenes-kamis

Başbakan Erdoğan’dan iki haşhaşiye suç duyurusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, attıkları twitlerle kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile Zaman gazetesi yazarı Mehmet Kamış hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın avukatı Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Başbakan Erdoğan’ın ses tellerindeki rahatsızlık nedeniyle Van ve Diyarbakır mitinglerinde sesinin farklı çıktığı hatırlatıldı.

Keneş ve Kamış’ın, Erdoğan’la “alay edip aşağılayan” twitler attıkları kaydedilen dilekçede, Erdoğan’ın onur, şeref ve saygınlığını rencide eden, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşan paylaşımlarda bulundukları belirtildi.

Dilekçede, şüpheliler hakkında “kamu görevlisine görevinden dolayı alenin hakaret” suçundan dava açılması istendi.

mehmet-kamis1

 

kenes1

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

kamis

FETÖ’cüden gazetecileri nasıl satın aldık itirafı!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY’ye finans sağladıkları gerekçesiyle 4 iş adamı hakkında hazırlanan ve mahkemece kabul …

feto-medya

FETÖ’cü sözde gazetecilerin mal varlıklarına el konuldu

FETÖ soruşturması kapsamında, kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile gazeteci Bülent …

2 Yorumlar

  1. Keleş Kamış

    Sayın Başbakanımız sürpriz bir kararla partisinin Kartal, Maltepe, Ataşehir, Sarıyer ve Eyüp mitinglerinde halka hitap edecek, ne oldu haysiyetsizler? Şimdi buna ne diyeceksiniz? Hz Eyyüp Aleyhisselâm’ın o ızdırap dolu hastalığına nimet olarak bakarken, sizin gibi zoytarıların bunu anlamasını, anlayacağını pek beklememek gerekir. Aldığınız tedrisat İslami olsaydı anlayabilirdiniz.

  2. Bu haşhaşiler ve topsakallar için yurtdışına kaçmamaları için tedbir kararı alınmalı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir