Anasayfa / GENEL / Başbakan Erdoğan’dan bomba Gülen kaseti açıklaması
basbakan-kaset-abd

Başbakan Erdoğan’dan bomba Gülen kaseti açıklaması

Ankara’da partisinin seçim beyannamesini açıklayan Başbakan Erdoğan, dün Fethullah Gülen’in sosyal medyada yayınlanan ses kayıtlarındaki bir görüşmeye çok çarpıcı bir göndermede bulundu. Erdoğan, “Ofisimdeki böceği ABD’ye yıkma pazarlıkları var” diye konuştu.

Dün sosyal medyadan yayılan ses kayıtlarında Fethullah Gülen ile görüşen şahıs, ABD’nin Almanya’yı dinlettiğinin ortaya çıktığını hatırlatıp, Erdoğan’ın ofisinde bulunan böcekle ilgili açıklamalarını da işaret ederek “Amerika herkesi dinliyor” şeklinde bir haber yapıp yapılamayacağını sorması dikkat çekmişti.

Fethullah Gülen’in “Amerika ile aramızı bozmayalım” diyerek önlediği haberle ilgili Başbakan Erdoğan çok çarpıcı bir açıklama yaptı.

“Ofisime konulan böcekleri ABD’nin üzerine atmayı dinlesinler”

Erdoğan, Ankara’da yaptığı konuşmada dün ortaya çıkan kayıtlara göndermede bulunarak, “Cesaretiniz varsa ortalığa dökülen ses kayıtlarını dinletin. Dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Buyursun CHP bunları da dinlesin. Milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun sözlerini dinlesinler. Ofisimde yapılan dinlemeler için konulan böcekleri Amerika’nın üzerine atmayı dinlesinler” diye konuştu.

“Amerika herkesi dinliyor diye…”

Gülen’in dün yayınlanan ses kayıtlarında yer alan ve medyada “ABD ile aramızı bozmayalım” şeklinde yankı bulan diyalog şöyle:

X Şahıs: Bugün haberlere bakarken Amerika’nın Almanya’yı dinlediği ortaya çıktı. Bununla alakalı da bir gündem oldu. Geçtiğimiz günlerde Bizim Türkiye başbakanının böyle bir böcek iddiası çıkmıştı. Amerika herkesi dinliyor diye. Amerika Almanya’yı dinliyor, Amerika herkesi dinliyor diye. Böyle bir haber yapmanın faydası olur mu yoksa üstü geçti geçelim mi efendim.

Fethullah Gülen: Geç. Amerika’yla da aramızı çok bozmamamız lazım. Başkaları ne derse desin biz demeyelim.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Bugün seçim beyannamemizi açıklayarak kampanyamızı başlatıyor, 30 Mart’a giden muhteşem yolculuğun kapılarını aralıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz bahtımız açık olsun. 30 Mart seçimleri Türkiye için milletimiz için, şehirlerimiz ilçe belde köylerimiz tüm bölgemiz için dünya ve insanlık için inşallah hayırlara vesile olsun diyorum. Rabbim bizleri utandırmasın. Rabbim bu kutlu yolculukta bizleri korusun her türlü tehditten tehlikeden esirgesin diye dualar ediyorum.

Bugün yeni Türkiye için medeniyet yolculuğumuzda farklı bir güçle devam ediyoruz. Bundan yaklaşık 20 yıl önce 27 Mart 1994’te rabbim bize nasip etti. İstanbul belediye başkanlığına seçildik. Seçileceğimizi beklemiyorlardı. 28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor, kendilerince zaferleri ilan ediyorlardı.

Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle, İstanbul büyükşehir başkanlığına seçildik. Çok farklı şeyler ifade ettiler. Kalktılar, yapamayacağımızı, beceremeyeceğimizi iddia ettiler. Köşelerinden manşetlerinden bu şekilde yazdılar çizdiler. Her türlü tuzağı kurdular. Hükümet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar. Ama biz İstanbul için aşkla çalıştık.

GEÇEN BAKTIM BALIK AVLIYOR

İstanbul’da hava kirliliğini ilk kez biz sorun olmaktan çıkardık, susuzluğa son  verdik.  50 yıllık sorunun biz çözdük. Haliç’i temizleyen biz olduk. CHP’nin İstanbul’daki belediye başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç’te geçen gün baktım balık avlıyor. Biz göreve geldiğimizde Haliç’ta balık yoktu karalar vardı. Şimdi balık da var, şimdi yüzüyorlar da. İstanbul’da bunca yeşil alanı kazandıran biz olduk. Raylı sistemle tanıştıran ilk kez biz olduk. Belediyeyi halkımıza açan biz oldu. beyaz masa uygulamasını başlatan biz olduk. Kentsel dönüşüm başlatan, köprüler viyadükler inşa eden biz olduk. Katılımcı çevre dostu hizmet belediyeciliğini tanıtan biz olduk. Önce İstanbul’un sonra Türkiye’nin gönlüne kazanan biz olduk. Bizim başarısız olacağımızı zannedenler hayal kırıklığı yaşadılar. İstanbul’un gelişmesinden sorunların çözülmesinden rahatsız oldular. İSKİ yolsuzluklarının önüne geçtiğimiz için, rantın önüne geçtiğimiz için, yetimin hakkını koruduğumuz için

BİLMİYORSAN ARAŞTIR BİR SOR

CHP’nin genel müdürü bilmiyorsan araştır bir sor. İSKİ yolsuzluğunu evet onu da önüne biz geçtik. Yolsuzluk içinde olan İSKİ’yi şu anda Eroğlu genel müdür olduktan sonra orası da farklı şekilde gelişmeye başladı. 2,5 milyar dolar borçla devraldık, 1,2 milyar dolarla bıraktık. Hem yatırımlar yaptık hem de borçlar ödedik. Zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için mahkum ettiler. Sarsılmaz bir yer edindiğimiz için milletle aynı dili konuştuğumuz milletle kol kola yürüdüğümüz için mahkum ettiler.

Bugün karşımızda olanlar, o gün gazetelerinin başlıkları şuydu. Muhtar bile olamaz diye manşetler attılar. İşi bitti dediler, bir daha siyaset yapamaz dediler. Ama biz işte bugün buradayız. Milletimizle birlikte partimizle teşkilatımızla dimdik ayaktayız. 1994’te İstanbul’da başlayan hizmet yolculuğumuz şimdi Türkiye’yi kucaklayarak devam ediyor. İstanbul’da ilklere imza attık. Şimdi de Türkiye’de ilklere imza atıyoruz.

Ben şimdi Ankara’dan Türkiye’ye sesleniyorum. 12 yıl önce denseydi ki, Şırnak’a bir havalimanı olacak. Kim inanırdı? Ama şimdi oldu mu? Mesele bu. Iğdır’a havalimanı olacak denseydi kim inanırdı? Ama şimdi Iğdır’da havalimanı var mı? Var. Ağrı’da var mı, var. Geldiğimizde 26 havaalanı varken, şimdi 52 havaalanı havalimanı var. 6 bin 100 kilometre 79 senede bu ülkede bölünmüş yol yapıldı, fakat biz 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık Türkiye’de.

Hastanesi olmayan ilimiz kaldı mı? Hastanelerimiz eskisi gibi ilkel değil. o zaman ilacını bulamayan benim hanım kardeşlerim hastalarımız şimdi istediği eczaneden ilacını alıyor m? Soruyorum yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunları yapabilir miydiniz? Okullarımız ortada. Elhamdülillah artık 76 üniversite ile girdiğimiz bu yolda 175 üniversiteye çıktık. Bunları bu iktidar gerçekleştirdi. İşte kardeşlerim bütün bu adımlar atılırken, eğitimde sağlıkta ulaşımda bu devrimler yapılırken işte bakın şimdi şu CHP’ye. Ne diyor? Ben diyor 90 yaşında bir partiyim. 90 yaşında olmakla avunuyor. Soruyorum 1938’te Gazi Mustafa Kemal’in vefatından sonra bu ülke için ne yaptınız? Hangi eseriniz var? Hangi hizmetiniz var? Ben söyleyeyim, Gazi Mustafa Kemal’in resimlerini Türk lirasının üzerinden çıkartmaktan başka hiçbir maharetleri yok. Gazi Mustafa Kemal’in resmini çıkardılar oraya İnönü’nün resmini koydular.  Devlet dairelerinden Gazi Mustafa Kemal’in portrelerini indirdiler, İnönü’nünkini koydular. Nerede dikili bir ağacınız? Nerede üst üste koyduğunuz taşınız tuğlanız var?

CHP’nin arkasında Dersim katliamı var. CHP’nin tarihinde 27 Mayıs var. CHP’nin tarihinde darağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşları var. tarihinde zulüm var, yasaklar var, çöp dağları, hava kirliliği, tarihinde yolsuzluk var. en son 17 aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Hemen kendisine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının hiç önemi yok, darbecilerin zihniyetinin hiç önemi yok. Bir darbe girişimi varsa CHP oradadır. Sorgusuz sualsiz destek verir. Dün söyledim, eğer cesaretiniz varsa CHP grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Onları da dinleyin dedim. Dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Buyursun CHP bunları da dinlesin. MHP bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla, hükümete milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun kirli işlerinin üzerine gitsinler.

“CHP’NİN İPLERİ BU HAŞHAŞİLER ÖRGÜTÜNÜ ELİNDE”

Benim ofisime konulan böceği, ABD’nin üzerine atma pazarlıkları dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. CHP’nin ipleri hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir.  Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti beceriksiz ellere gelmiştir. CHP, paralel örgütün şantajlarıyla kasetleriyle tamamen esaret altına alınmıştır.

Bakın çok yakındır. CHP’nin genel müdürü çıkıp da nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt gidip de üye olacağım derse hiç kimse şaşırmasın. CHP’nin son iki aydır Ergenekon’dan bahsettiğini duyan var mı? CHP’nin son iki aydır 17 Aralık’tan sonra Silivri’den Silivri hakimlerinden söz ettiği var mı? Ya Allah aşkına soruyorum, CHP’nin içinde hiç aday yok muydu da en sağdan aday devşirdiler. Ülkücü CHP’li, bir kısım ülkücü CHP’nin adayının reklamını yapıyor.

CHP kasetlerin bedelini ödüyor. Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun. Son kullanma tarihinde geçince yine kasetle gidersin.

MHP genel başkanı dün çıkmış, bakın çok enteresan. Hanım kardeşlerim özellikle dinlemeli. Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin diyor. Şu hale bak ya şu hale bak. Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsüyle yanında altı aylık çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında gezi Vandallarını savunmak sana mı kaldı?

“EY BAHÇELİ SANA MI KALDI”

Duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını ecdat düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? marjinal sol örgütleri, terör örgütlerini, cam çerçeve kıran sokakları ateşe veren, Dolmabahçe’de camiyi işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? bira şişeleriyle, TC yazan, Ankara’da Türk bayrağını yakan militanları savunmak ey bahçeli sana mı kaldı?

Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla gezicilerle marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı, tehditleri, çıkın açık açık söyleyin. İçişleri bakanımız da ben de Mersin de bütün siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini söyledik. Bir tane CHP’li bir tane MHP’li çıkınca bizi kim dinledi, niye dinledi diye sordu mu? Niye bu kadar ilgisizler? Ne diyecekler biliyor musunuz? Siz iktidarsınız bu işin sorumluluğu sizde. Peki o zaman HSYK yasasına hem de şiddet kullanarak neden karşı çıktınız? İnternet yasasına niye karşı çıkıyorsunuz?

Korkmayın sayın Bahçeli, sayın CHP genel müdürü sen de korkma. İşte bizimle ilgili her gün ses kaydı ortaya çıkıyor. Gündelik konuşmalarımız edepsizce alçakça kaydedilmiş. Zatıaliniz de bunu aynı şekilde Meclis’te yapacak kadar ileri gidiyorsunuz. Ülkenin cumhurbaşkanı başbakanı dinlenmiş, sıradan konuşmaları servis ediliyor. Biz korkmadık korkmuyoruz. Ses kayıtlarıyla gelmedik biz. Asla boynumuzu eğmedik, eğmiyoruz.

 

MEDYAGUNDEM

feto-dogan

Savcıya kaset kumpasında FETÖ-Aydın Doğan işbirliği

2002’de Gülen’e terör örgütü kurmaktan dava açan dönemin DGM Başsavcısı Nuh Mete Yüksel’e kurulan kaset …

baykald

FETÖ’nün kaset komplosu adım adım çözülüyor

FETÖ’nün, CHP’li Baykal ve MHP’li vekillere kurduğu kaset komplosunun ayrıntıları ortaya çıktı. Polis fezlekesinde, istihbaratçı …

kemal-kilicdaroglu

O kaseti getiren polisi açıkla Kılıçdaroğlu

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “CHP’ye o kaseti hangi emniyetçi getirdi?” başlıklı yazısı şöyle: FETÖ’nün devletin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir