Anasayfa / GENEL / Barlas’tan 28 Şubat medyasının şifrelerini çözdürecek soru
barlas-mutlu

Barlas’tan 28 Şubat medyasının şifrelerini çözdürecek soru

Gazeteci Yazar Mehmet Barlas, 28 Şubat Alt Komisyonu’nda, “Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor?” diye sordu.

TBMM Darbeleri Araştırma 28 Şubat Alt Komisyonu, dönemin mağdur gazetecileri Mehmet Barlas ve Canan Barlas’ı dinledi. Mehmet Barlas komisyondaki konuşmasında, “Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor?” dedi. Barlas, “Zafer Mutlu şu anda varlıklı bir insan. Dinç Bilgin, galiba yoksul, öyle görünüyor. Bu nasıl oluyor? Patrondan daha zengin çalışan nasıl oluyor? Dinç Bilgin, hapse girdi, malına el kondu. Ama Zafer Mutlu, Vatan gazetesinin patronu oldu. Bu nasıl oldu?” diye konuştu.

Askeri darbelerin siyasi ayağının neresi olduğu sorusuna en sağlıklı cevabın sandıkta halk tarafından verildiğini kaydeden Barlas, “Askeri darbelerden sonra yapılan seçimlerde halk ‘darbecilerle kim iş birliği’ yaptıysa onu barajın altında bırakıyor. Siz 1999 ve 2002 seçimlerine baktığınızda, aldığınız sonuçlardan kimlerin darbe ile işbirliği yaptığını halkın verdiği onay şeklinde görürsünüz.” dedi.

‘DEMİREL, DEVRİLECEĞİME BEN DEVİREYİM DEDİ’

Bir komisyon üyesinin, ‘Süleyman Demirel bu işin neresindeydi?’ şeklindeki sorusu üzerine Barlas, “Benim gördüğüm, 1965-1971 arasındaki Demirel çok farklı bir insandı. Türkiye’nin önünü açmaya çalışan bir insandı. Fakat o kadar büyük haksızlıklara uğradı ki… Öyle ayak oyunlarına maruz kaldı ki, daha sonra kendisini o dönem yıpratanlar gibi olmayı tercih etti. 28 Şubat’ta da, ‘Bu sefer devrileceğime, ben devireyim’ dedi. Darbeye göre göre bilendi.” şeklinde konuştu.

Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın Susurluk Soruşturması’nın üstüne gitmemesinin hata olduğunu söyleyen Barlas, “Susurluk soruşturmasının üstüne gitseydi, onu deviren 28 Şubat olmazdı. Tarihi hatasını çok ağır bir şekilde ödedi.” dedi.

Komisyon, Mehmet Barlas -Canan Barlas’tan sonra Bayram Meral’i dinledi. (CİHAN)

MEDYAGUNDEM

kemal-kilicdaroglu

CHP’nin FETÖ imamı ya da canlı bomba KK!

Sabah gazetesinde Mehmet Barlas’ın “Canlı bombalar meğer parlamenter sistemden yanaymış!” başlıklı yazısı şöyle: Aklı zorlayan …

feto-abd

FETÖ’nün Beyaz Saray imamı Obama’ysa!

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas’ın “Ya Obama FETÖ’nün Beyaz Saray imamı ise…” başlıklı yazısı şöyle: …

erdogan15

Erdoğan’sız Ak Parti Özal’sız ANAP gibi olur

SABAH Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas’ın bugün “Erdoğan’sız Ak Parti, Özal’sız ANAP gibi olur” başlıklı yazısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir