Anasayfa / GENEL / Bahçeli gerçeği gördü; FETÖ’ye teslim edecek partimiz yok, ne yaşadıysanız müstehak
bahceli1

Bahçeli gerçeği gördü; FETÖ’ye teslim edecek partimiz yok, ne yaşadıysanız müstehak

“Paralele teslim edecek bir partimiz yoktur” diyen Devlet Bahçeli, paralel yapıya seslenerek “Ne yaşadıysanız müstehak” dedi.


Mahkemenin Kurultay kararını değerlendiren Devlet Bahçeli, paralel devlet yapılandırmasına sert sözlerle tepki gösterdi:

NE YAŞADIYSANIZ MÜSTEHAK
“Kendi kurumlarına kayyum atandığında kıyamet koparan zümreye diyorum ki bugüne kadar ne yaşadıysanız müstehaktır.

BUNLAR DİNİ PARAYA DÖNÜŞTÜREN ABD’NİN KUKLASI
Bunlar ikiyüzlüdür. Bunlar dini paraya dönüştüren ABD’nin kuklası, islamiyetin yüzkaralarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin. Bulanık suda balık avalamasın. Bizde tertiplere tamam diyecek acziyet yoktur.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mahkemenin kurultay kararına ilişkin olarak, “Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok.Kurultay 2018’i beklemelidir. 18 Mart’ta demokrasinin imkanlarından kim istiyorsa iradenin sahibine karşı çıkabilecektir. Buna diyeceğim bir şey yoktur, bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır” dedi.

Bahçeli, Gülen örgütünün “MHP üzerinde bir operasyon yapmaya çalıştığını” açıklayarak, “Kendi kurumlarına kayyım atandığında kıyameti kopartan, MHP’ye atanınca güvercin taklaları atanlara sesleniyorum; bugüne kadar ne yaşamışsanız müstahaktır. Bunlar ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır” diye konuştu.

Bahçeli’nin sözleri şöyle:

Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok; olağanüstü kurultay asla yapılmayacak!

Mahkeme kararını açıklamış, kayyum heyetini atamış, sözde kurultayın önünü açmıştır. Öncelikli tarafsız olması kaydıyla hukuka her zaman riayet ederiz. Temyiz işlemi yapılacaktır. Bizi AKP’nin stepnesi, bastonu diyen müfteriler şimdi hangi bahaneyi üretecektir? Hangi mahkemenin lehimizde karar vermesi için gerekli teşebbüs ve girişimde bulunulmuştur? Saray’a 25 bin kişiyle yürüyeceğim diyenler, partinin başarısı için kılını kıpırdatmayanlar nereye gitmiştir? Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yok.

“Okyanus ötesindekiler
ne yaşamışsa müstehaktır!”

Kurultay 2018’i beklemelidir. 18 Mart’ta demokrasinin imkanlarından kim istiyorsa iradenin sahibine karşı çıkabilecektir. Buna diyeceğim bir şey yoktur, bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır. Olağan büyük kurultay takviminin işlemesini beklemek yerine olağanüstü kurultay isteyende samimiyet arayamayız. Şimdiden bayat zafer turlarına tevessül edenleri tek tek fark ediyorum. Hele hele MHP’ye nüfuz etmek isteyen, okyanus ötesi kaçkınlarının, paralel artıklarını sevinçlerini izliyorum. Kendi kurumlarına kayyım atandığında kıyameti kopartan, MHP’ye atanınca güvercin taklaları atanlara sesleniyorum; bugüne kadar ne yaşamışsanız müstahaktır. Bunlar ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin, kimse el ovuşturmasın, bulanık suda balık avlamasın.

Ankara-Washington-Pensilvanya
üçgeni kuruldu

Türkiye’nin onca ağır gündemine rağmen tartışmaların odağında MHP’nin yer alması partimizin ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Ankara, Washington, Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Başbuğu reddeden kafa, bugün kurultay çığırtkanlığı yapmaktadır. Bunlar konjonktür ve vasatı uygun bularak harekete geçmiş, iktidarla kavgalı paralelin de desteğini almışlardır. Şu kadar delegenin imzası var diyenler, imza vermeyen ülküdaşlarımızın hakkını nasıl ödeyecektir?

Davamızı ipotek ettirmek isteyenlerin samimi olduğunu kimse söyleyemez. MHP’nin alacağı tavır, doğrudan ülkenin geleceğini ilgilendirmektedir. Terörle mücadelede MHP’nin tutumu çok belirleyicidir. İşte küresel aktörler bundan rahatsızdır ve bu itibarla MHP’nin zayıflatılması öngörülmektedir. Olağanüstü kurultay, AKP’nin işini kolaylaştırma ve paralel örgütü siyasallaştırma stratejisidir. Partimizin dinamiklerini yok sayan, kararları görmezden gelen, geleceği tehlikeye sokan kirli bir süreç devrededir. Biz buna asla suskun, seyirci kalmayacağız. Müsaade de etmeyeceğiz. Parti bünyesinde her şeyin normal mecrasında işlemesi, hareketimizin istikbali açısından önem taşımaktadır.

Milliyetçi hareket bir ve bütündür. Şahsi ikballeri gereğince başkalarının projelerinde ara eleman gibi kullananlara fırsat vermeyiz. Unutmayınız ki büyük olan davadır, kişiler sonra gelecektir. Kerameti kendilerinde görenler davanın büyüklüğünü unutanlar eninde sonunda hüsrana uğramıştır. Biz başarmaya azmettik, ulvi emaneti korumaya yemin ettik.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir