Anasayfa / GENEL / Babam Risale-i Nur’un tahrif edildiğini duyunca felç oldu!
sungur

Babam Risale-i Nur’un tahrif edildiğini duyunca felç oldu!

MEDYAGUNDEM.COM- A HABER’de Banu El’in sunduğu ‘Aklın Yolu’nda cemaatlerin siyasetle ilişkisi ve siyasallaşan cemaat sorunu ele alındı. Yazar Metin Karabaşoğlu ve Latif Erdoğan ile İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara’nın konuk olduğu programda Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi merhum Mustafa Sungur’un oğlu Ahmet Sungur’un A Haber’e özel açıklamalarının yer aldığı röportaja da yer verildi. Sungur, önemli bir iddiada bulunarak “Babam Risale-i Nur’un sadeleştirildiğini duyunca felç geçirdi” dedi.

 

İşte o açıklamalar:

“Şekeri çıktı, bir daha inmedi!”

Cemaatler siyaseti ele geçiremez. Cemaate bu işin büyük zararı var. Gülen cemaati esas vazifesinden saptı. İnşallah huzura kavuşur Türkiye. Cemaatlerin çok zararı oldu bu işte. Böyle bir şeye girmemeleri lazımdı. Babam Risale-i Nur’un sadeleştirilmesi adı altında yapılan tahrifata çok üzüldü. Bu yüzden şekeri çok yükseldi. İnmiyordu bir türlü. Bu yolda çok çalıştığı için ben bu yüzden diyorum ki felç oldu. Çok sinirlendi. İyi olarak bildiği bir insanın böyle yapmasına çok şaşırdı. Neden böyle yapıyorlar? Bir türlü aklım ermiyor. Hayret!

MEDYAGUNDEM

kazim7

Durdurun şu FETÖ’cü Kazım’ın yalan manşetlerini!

FETÖ’nün medyadaki son temsilcisi Yeni Asya Gazetesi bugün bir iftiraya daha imza attı. İzmir’deki bir …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

dink-feto

İddianamedeki çarpıcı detay; işte Dink cinayetindeki FETÖ rolü

Hrant Dink cinayetine ilişkin iddianamede, ‘Gülen Örgütü’nün’ cinayetten önce bütün detayları bildiği ancak işlenmesini beklediği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir