Anasayfa / GENEL / Ayşe Arman o cinayet davasından yargılanmalı!
cem1

Ayşe Arman o cinayet davasından yargılanmalı!

Aslı Baş cinayetinden çıkan paralel yapı, Hürriyet gazetesi ve Ayşe Arman bağlantıları bugün Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük’ün yazısına konu oldu. Küçük Ayşe Arman’ın gazetecilik hayatının sonlandırılması gerektiğini vurgulayarak, Arman’ın yargılanmak zorunda olunduğunun altını çizdi. Küçük genç bir kadının cinayetindeki paralel örtbas çabasını da yazdı. İşte yazısı:


PARALEL JANDARMANIN MAHKEMEDEN SAKLADIĞI TAPELER ÇOK AÇIK VE NET

Aslı Baş cinayeti olayı hem iş hem devlet hem de medya dünyasını sarsacak bir rezalettir. Çok açık ki, Aslı Baş isimli eski güzellik kraliçesi genç kadın öldürülmüş, ardından deliller yok edilmiş ve intihar süsü verilmiş. Sonrasında bu cinayetin üstünün kapatılması için paralel örgütün kontrolünde olan Bodrum Jandarması devreye girmiş. Bu paralel jandarmayı Ahmet Bayer lehine yöneten ve yönlendiren armatör İhsan Kalkavan. Paralel jandarmanın mahkemeden sakladığı tapeler çok açık ve net. Akşam gazetesi bu dinleme kayıtlarını yayınladı. Paralel örgüt aldığı yüklü miktar rüşvet karşılığı İhsan Kalkavan’ın Zeki diye bahsettiği paralel Bodrum imamı aracılığıyla bu tapeleri sildirmiş ve bu sayede Ahmet Bayer ve oğullarını kurtarmaya çalışmış…

PENSİLVANYA’DAKİ SÖZDE DİN ADAMININ GENCECİK YAŞTA ÖLDÜRÜLEN BİR KADIN UMURUNDA DEĞİL

Pensilvanya’daki sözde din adamının gencecik yaşta öldürülen bir kadın umurunda bile değil… Soruyorum nasıl din adamı bu? Cemaatine aldığı yüklü rüşvet karşılığı gencecik yaşta katledilen Aslı Baş’ın davasını kapattırıyor. Artık biliyoruz ki İhsan Kalkavan yada Bodrum imamı gibi tiplerin Pensilvanya’dan bağımsız karar alması imkansız. Pensilvanya en mikro detayına kadar konuları takip ediyor. Jandarma Komutanlığı’nda da soruşturma hemen başlamalıdır. İhsan Kalkavan ile Ahmet Bayer’in konuşmaları aşağıda. Suç ortaklığı ve cinayetin üstünü örtme teşebbüsü çok açık. Normal bir demokratik hukuk devleti olsak Bayer ve oğulları, İhsan Kalkavan ve bu paralel imam behemehal tutuklanırdı ama hala mahkemelerdeki adamları aracılığıyla direniyorlar. Fakat sonunda Türkiye’nin gerçek hakimleri kararı verecektir…

AYŞE ARMAN YARGILANMAK ZORUNDADIR

Skandalın doğrudan Aydın Doğan’ı ilgilendiren boyutu da var… Aslı Baş cinayetinin üstü örtülürken bu iğrenç amaçla kullanılan gazete Hürriyet. Bu cinayetin üstünü örtmek ve Aslı Baş’ı akıl hastası gibi göstermeye çalışan kişi Ayşe Arman. Bu dakikadan sonra Arman’ın basın hayatı bitmek zorundadır. Ortada cinayet var kan var. Aydın Doğan bu konuda adım atmazsa kendini çok zor duruma sokar… Dahası Ayşe Arman yargılanmak da zorundadır. Ayrıca 2012 yazında tüm programları yaşanan bu cinayete rağmen Ahmet Bayer’in otelinden yapan CNN Türk de ahlaken sorumludur. CNN Türk yönetimi o kadar otel dururken niye katil zanlısı ve paralel kankası bu işadamının otelini tercih etti?

Daha önce Yavuz Semerci Aslı Baş cinayetinde villanın sahibi Ahmet Bayer’le Hürriyet yazarı Ayşe Arman arasında geçtiği öne sürülen yasal dinleme kayıtlarının içeriğini yazdı.

PARALEL İŞADAMININ TAPESİ RESMİ NET GÖSTERİYOR

Ayşe Arman’ın Hakan Bayer ile yaptığı bir röportaj öncesinde yapılan görüşmeyi aktaran Semerci, “Arman röportajın, Bayer’in çocuklarının tutukluluk halini görüşecek mahkemeyi olumlu etkileyeceğini düşünüyor. Hatta konuşmada ‘Geri zekâlı olmayan herkes durumu anlar’ diye ifade ediyor. Ve ilginç bir şey daha yapıyor. Röportaj yayımlanmadan görsün diye Ahmet Bayer’e gönderiyor. Bu durumu Bayer’e sordum. Önce ‘Yok göndermedi’ dedi. Sonra ‘Hatırlamıyorum’ diye düzeltti” dedi.

Jandarmanın sümenaltı ettiği tapelerden paralel yapıya yakınlığıyla bilinen işadamı İhsan Kalkavan’ın çıkması da resmi net görmemizi sağlıyor. Kalkavan’ın Aslı Baş davasıyla yakından ilgilendiği, cemaatin Bodrum sorumlusu Z. Y.’i görevlendirdiği tapelerde net. Bayer’e cemaatin Bodrum sorumlusunu gönderen Kalkavan “Sen avukat işini bana bırak. Hedefimiz ilk celsede işi bitirmek. Arkadaşların haberi var” diyor. İşte Aslı Baş’ın şüpheli ölümünden sonra mahkeme kararıyla başlayan teknik takipte sümenaltı edilen İhsan Kalkavan’la Ahmet Bayer diyalogların bir kısmı!

A.B.: Ne olur gel İhsan senin fikrine ihtiyacım var

İ.K. : Azerbaycan’daydım. Orada bizim yatırımlarımız vardı. Yeni geldim. Şimdi bizim orada Zeki diye  bir arkadaşımız var. Bu arkadaş bizim Bodrum sorumlusu. Ben onu aradım. Seni ziyarete gelecek. Sen onunla konuş. Avukat kısmını ben hallediyorum. Bölge sorumlumuzu tanı, onu tanıman çok önemli. Çok iyi bir insandır.

İ.K. Mahkeme günü belli mi?

A.B. : Davayı Bodrum’da tutmaya çalışıyoruz. Dosya şu anda Adli Tıp’ta

İ.K.: Sen Adli Tıp işlerini ve diğer konuların hepsini Zeki’ye bahset. Bölgeli bir avukat bulun. Dışarıdan bir insan bulursanız bu iş uzar. Oradaki arkadaşlar mahkemedeki arkadaşların psikolojisinden iyi anlar. Hedefimiz ilk celsede sonuç. Dışarıdan bir avukat olursa iş uzar. O hakimi, hakim onu anlayana kadar iş uzar

A.B.: Tamam İhsan’cığım

İ.K.: Zeki epeydir o bölgede. Muğla’da etkili arkadaşları var. O sana her konuda yardımcı olacak.

PARALEL YAPI’NIN BODRUM SORUMLUSU DEVREYE GİRİYOR

Jandarma tarafından sümenaltı edilen ses kayıtlarında İhsan Kalkavan’ın  Ahmet Bayer’le görüşmesi için yönlendirdiği Bodrum’un paralel yapı sorumlusu Z.Y. de dinlemelere takıldı.

A.B.:  Efendim

Z. Y.:  Efendim rahatsız ediyorum. İhsan Kalkavan Bey’in selamı ile arıyorum. İyi misiniz efendim?

A.B.  Allah’a şükür daha da iyi olacağız inşallah

Z. Y. : Allah iyilik versin inşallah efendim. Ne zaman geleyim?  Ne zaman müsait olursunuz?

A.B. : Yerimi biliyorsunuz. Ne zaman isterseniz geleyim

Z.Y. : Cuma geliyorum efendim.

KÜÇÜK’ÜN YAZISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

hur8

Bu kadar yandaşlığa pes; Hürriyet’i CHP bültenine çevirdiler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman3

Aydın Doğan beslemesi CHP yanaşması!

Adalet Yürüyüşü’ne katılan Hürriyet yazarı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti başkanı değil gerçek bir lider olduğunu ifade …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir