Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın spikeri kanalını suçladı; bana “katil Erdoğan” dedirttiler!
kanald1

Aydın Doğan’ın spikeri kanalını suçladı; bana “katil Erdoğan” dedirttiler!

Kanal D’de sabah haber bültenini sunan İrfan Değirmenci ile 3 kişinin, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan yargılanmasına başlandı. Değirmenci mahkeme ifadesinde ‘bana verilen haberi sundum’ diyerek Kanal D’yi suçladı.


Kanal D’de sabah haber bülteninde yayınlanan bir haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edildiği iddiasıyla programın sunucusu İrfan Değirmenci ile 3 kişinin yargılanmasına başlandı.

Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık İrfan Değirmenci ile tarafların avukatı katıldı.

kanald1

Duruşmada savunma yapan sanık İrfan Değirmenci, daha önce söylediği bir söz yüzünden hiç yargılanmadığını, kimseye hakaret etmediğini belirterek, haberleri Kanal D Haber Merkezi’nin onaylayıp denetleyip yayına sunduğunu ve kendisinin de hazırlanmış haberi verdiğini ifade etti.

“BEN BANA VERİLEN HABERİ SUNDUM”
Değirmenci, 06.30’da başlayan program için 01.30’da kanala gittiklerini, hazırlık yaptıklarını ve gece gelişen olayları takip ettiklerini dile getirerek, ”Davaya konu görüntü gündüz oluşan bir olaydır. Dava konusu haber, 29 Eylül 2015’te ana haberde yayınlanıp, bize de sabah programında aynen yayınlanmak üzere bırakılmıştır. Bizim ana haber bülteninde yayınlanmış bandın içeriğini değiştirme gibi bir yetkimiz yoktur. O banda pas atarken ben ‘Şimdi de HDP Eş Genel Başkanı’nın Almanya’da yaptığı açıklamaları izleyelim’ dedim. Ben yaptığım bir konuşma ya da yazıdan dolayı değil, hazır bir haberi yayına sunmaktan dolayı yargılanıyorum. Bu görevim gereğidir, bundan dolayı üzüntü duyuyorum. Devleti temsil eden Cumhurbaşkanı’na hakaret kastım olamaz. Davanın konusu benim ağzımdan çıkmış bir söz değildir. Beraatimi isterim” diye konuştu.

Hakim Aylin Bademci, diğer sanıkların savunmalarının alınabilmesi için duruşmayı erteledi.

AYNI GÖRÜNTÜLER ISRARLA GÖSTERİLDİ
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Kanal D’de 30 Eylül 2015’te yayınlanan, sunuculuğunu İrfan Değirmenci’nin yaptığı “Kanal D Haber Günaydın” programında HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçim çalışmaları kapsamında Almanya’da düzenlenen mitingle ilgili haberin ekran arkası görüntülerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili pankartın 2-3 defa yayımlanmasının açıkça hakaret olduğu belirtiliyor.

İddianamede, sanıklar İrfan Değirmenci, Süleyman Sarılar, Fevzi Yeniçeri ve Ali Ekber Aydın hakkında “Cumhurbaşkanına basın yoluyla hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 ay kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

MEDYAGUNDEM

bbp

Doğan medyasından FETÖ tipi BBP operasyonu

Ahmet Hakan yönetimindeki Kanal D’de, referandumda ‘Evet’ diyeceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) bu karardan …

aydin-dogan5

CHP istedi Aydın Doğan gazeteci kovdu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Hulki Cevizoğlu’nun hem gazete hem de televizyondan kovulduğu ortaya çıkmıştı. …

aydin-dogan1

Aydın Doğan korkudan uyku uyuyamıyor!

Akşam gazetesinde Murat Kelkitlioğlu’nun “Şov yapma Doğan Grubu!” başlıklı yazısı şöyle… Referandumda ‘hayır’ oyu kullanacağını …

1 Yorum yapıldı

  1. Siyonist Mordakın Kanalı FOX’u Türkiyeye Getirmeye sebep olan İhlas Finansta Milletin Parasının Batırarak Parasının Üzerine Çamura Yatar gibi Yatan Tıgırıttıyı Satarak İhlas Mudilerin Parasını Ödeyeceğim diye Söz veren Mücahit Ören Tıgırıttı Ekranını Bu Haine Açmadı mı şimdi Orada Sabah Haberlerini Sunuyor..Bu Hain Devlet Başkanına Küfür Ederken Aklını ve İradesini Kiraya mı vermiş bu Ucuz ve İki Yüzlü bir Savunmadır. İktidar Yandaşı gibi Görünen Tıgırıttı nerede Hainler var Ekranını Onlara Açıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir