Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın oyunu başkandan döndü
aydin-dogan2

Aydın Doğan’ın oyunu başkandan döndü

Aydın Doğan’ın yargılandığı akaryakıt kaçakçılığı davasında Doğan gurubu avukatlarının dosyayı Mersin’e götürmek üzere giriştiği bir hamle mahkeme başkanının kritik sorusu üzerine boşa çıktı.


İşadamı Aydın Doğan ve 47 kişi hakkında, Petrol Ofisi’nde (POAŞ) örgütlü bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılırken bir dava da Mersin Gümrüğü’ndeki akaryakıt kaçakçılığı sebebiyle Mersin Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılmıştı. Mersin’deki davada sadece Aydın Doğan’ın kızı sanıktı.

Mersin Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu güne dek 6 duruşma yapıldı. Aydın Doğan’ın İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünki duruşmada Aydın Doğan’ın avukatları Mersin’deki davayla İstanbul’dakinin birleştirilmesini talep etti. Yani talepleri yargılamanın Mersin’e gitmesiydi. Avukat Köksal Bayraktar, bir kişinin aynı suçtan iki kez yargılanamayacağını savundu.

“NEDEN MERSİN’DE BİRLEŞTİRME TALEBİNDE BULUNMADINIZ?”

Mahkeme başkanı Mustafa Karayıldız ise Mersin’deki mahkemede 6 kez duruşma yapıldığın, kendi baktıkları dosyanın ise birkaç ay önce mahkemeye ulaştığını ancak Mersin’le birleşme talebinin gelmediğini belirtti ve “Neden Mersin’de birleştirme talebinde bulunmadınız?” diye sordu. Bu soru üzerine ne diyeceklerini bilemeyen avukatlar zor duruma düştü. Duruşma da 23 Kasım’a ertelendi.

Kaynak: Sabah.com.tr

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir