Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın ortağı Bild’in pislikleri!
bild1

Aydın Doğan’ın ortağı Bild’in pislikleri!

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur bugün Aydın Doğan ortağı olduğu Alman Bild gazetesinin nasıl bir Nazi artığı olduğunu çarpıcı bir yazıyla ortaya koydu.

Yazısı şöyle: 

NAZİ KAFALI BILD

Bild ve Die Welt, Alman Hıristiyan Birlik partilerinden CDU’yu destekleyen iki gazete. Her ikisinin de bir Axel Springer kuruluşu ve Aydın Doğan medyasının yüzde 15 hisseyle ortağı olduğu biliniyor.
Bu gazeteler son günlerde Türkiye kökenli Almanyalı politikacı, SPD’li, Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun’a yönelik yoğun bir saldırı başlattı.
BİLD’in 6 Haziran Cuma günkü nüshasında Ozan Ceyhun’la ilgili başlığı şöyleydi:
“Bu PİSLİK neden hâlâ SPD üyesi?”
Pislik sözcüğü için kullanılan kelime ise ilginç.
STİNKSTİEFEL!
Asıl anlamı “kokmuş çizme” demek. İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler bu hakareti Yahudiler için kullanırdı. Temerküz kamplarına gönderdikleri milyonlarca Yahudi’nin içinde bulundukları durumdan türettikleri bir kelime olsa gerek.
Bu kelime, gazetenin müktesebatı hakkında fikir vermiyor mu sizce?

OZAN CEYHUN NEDEN HEDEF?

Bild’e bu yeterli gelmemiş ki bir de Ozan Ceyhun’un soyadından hakaret türetmiş. Ceyhun’u Ceyhuhn yaparak. Ceyhuhn “kanatlı hayvan” demek.
Peki neden Ozan Ceyhun? Çünkü onun “affedilemez” hataları var:
1- Türkiye, AK Parti iktidarı ve Erdoğan düşmanı olmamak.
2- “Erdoğan’ın Köln konuşmasında Merkel yuhalandı, Türkiye bunun bedelini ödeyecektir” diye hezeyan dozu yüksek bir konuşma yapan Yeşiller Eş Başkanı Cem Özdemir’i “Erdoğan’ın Merkel’i yuhalamak isteyenleri susturduğunu bilmeden bu konuşmayı neden yaptın?” diyerek eleştirmek.
3- ATV Avrupa’daki Avrupa’da Gündem adlı programıma telefonla bağlanan Ozan Ceyhun’un (Bild bu konuşmaya atıfta bulunuyor) Türkiye’ye garip suçlamalarda bulunan Alman Cumhurbaşkanı Gauck’ı “ucuz kahramanlık yapıyor” diye eleştirmesi. Bu sözlerin bir “hakaret” sayılması.
4- Almanya’da tutturulmaya çalışılan Türkiye aleyhtarı havayı SPD’li bir siyasetçi olarak bozması, yani tekere çomak sokması.

HEDEF YÜKSELEN TÜRKİYE

Aslında gerçek hedef, Ozan Ceyhun’un da söylediği gibi ne kendisi, ne Erdoğan…
Yükselen Türkiye’nin ta kendisi.
Bunu hepimiz biliyoruz da, mühim olan Alman derin devletinin ve hâlâ 3. Reich’tan hevesini tam olarak alamayan Nazi artıklarının kisve değiştirerek uyguladıkları politikaları anlamayan bir kesim Almanyalı Türk’ün de idrak edebilmesi. Kimi Türkiye kökenlilerin Erdoğan Almanya’ya gittiğinde sokaklara dökülmesi bu oyunun kuklası olduklarının şahane bir ispatı.
Akıl fikir dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.
Ama kendini “demokrat” tanımlayan sesi çok çıkanların Ozan Ceyhun’a yapılan bu hakareti görmezden gelmesi de ayrı bir vak’a.
Samimiyet testi dedikleri bu olsa gerek.

UĞUR’UN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kk-pkk

İşte teröristbaşı Feto’nun kriptolu talimatı!

Türkiye gazetesinde Fuat Uğur’un “Fetullah’ın son gizli talimatı ve ailelere öneriler” başlıklı yazısı şöyle… Cumartesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir